Znacząca aktualizacja WeatherPro na iPhone'a

Znacząca aktualizacja WeatherPro na iPhone'a
Zbyszek Kowal

18.10.2012 18:00, aktual.: 18.10.2012 20:00

Nowa wersja 3.0 aplikacji WeatherPro na iPhone wprowadza nowe mapy pogodowe, ostrzeżenia i wiele więcej dodatkowych funkcji. Wspaniałe mapy wysokiej rozdzielczości z interaktywnymi ikonami pogodowymi i temperaturami dla miast są teraz dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji WeatherPro na iPhone’a.

Nowa wersja 3.0 aplikacji WeatherPro na iPhone wprowadza nowe mapy pogodowe, ostrzeżenia i wiele więcej dodatkowych funkcji. Wspaniałe mapy wysokiej rozdzielczości z interaktywnymi ikonami pogodowymi i temperaturami dla miast są teraz dostępne dla wszystkich użytkowników aplikacji WeatherPro na iPhone’a.

Osoby, które wykupiły abonament premium, mogą również korzystać z zaawansowanych danych, takich jak zdjęcia satelitarne z całego świata, prognostyczne obrazy radarowe ukazujące przemieszczanie się stref opadów oraz dane z systemu detekcji wyładowań atmosferycznych.

[solr id="komorkomania-pl-132639" _url="http://michalmynarski.komorkomania.pl/5232,na-ipadzie-mini-sie-nie-skonczy-co-jeszcze-pokaze-apple-23-pazdziernika" _mphoto="macbookpro15withretinadi-d8174c3.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2840[/block]

Nowe mapy pogodowe zostały początkowo wprowadzone w aplikacji WeatherPro na iPada i otrzymały wysokie oceny od użytkowników. Mapy pogodowe w wysokiej rozdzielczości znacznie poprawiają układ i użyteczność zobrazowania globalnego, jak również pozwalają na uzyskanie bardziej szczegółowych informacji o pogodzie. Ci, którzy zdecydowali się na subskrypcję premium, mają dostęp do wielu warstw przedstawiających zaawansowane informacje pogodowe.

Obraz

Wśród tych danych i usług są zdjęcia radarowe dla Europy obrazujące opady z rozróżnieniem na deszcz, marznący śnieg itd. oraz prognostyczne zdjęcia radarowe tworzone przy użyciu wewnętrznych, profesjonalnych technik prognostycznych opracowanych przez MeteoGroup, zdjęcia satelitarne z całego świata w kanale widzialnym i w podczerwieni, prognostyczny rozkład ciśnienia atmosferycznego, temperatury i zachmurzenia oraz dane o wyładowaniach atmosferycznych.

Często zgłaszane przez użytkowników aplikacji WeatherPro prośby doprowadziły do rozwoju nowej funkcji - ostrzeżeń. Funkcja ta uaktywnia się, kiedy ekstremalne zjawiska pogodowe, takie jak silne wiatry, intensywne opady deszczu, niskie lub wysokie temperatury są prognozowane w ciągu najbliższych trzech dni. Zakładka z ostrzeżeniem pojawia się na ekranie prognozy, a kolory pokazują, jaki jest stopień (niski, średni i wysoki) danego ostrzeżenia.

[solr id="komorkomania-pl-132325" _url="http://komorkomania.pl/5251,tak-bedzie-wygladac-aplikacja-google-maps-dla-ios-a-2" _mphoto="googlemaps-iphone-3-6291-80649d2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2841[/block]

Czytelny wykres i opis dostarczają dodatkowych szczegółów. MeteoGroup w dalszym ciągu będzie rozwijało system powiadamiania i inne bardziej zaawansowane funkcje, takie jak usługi push dla ostrzeżeń, których można się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Obraz

Aplikacja WeatherPro na iPhone wersja 3.0 wprowadza również nowe funkcje, w tym ulepszony format informacji o prognozie, który zawiera: poglądową informację o aktualnej pogodzie, skrót do radaru, dynamiczną krótkoterminową prognozę pogody na najbliższe 18 godzin i opcjonalne zestawienia pogody w ciągu dnia i nocy.

[solr id="komorkomania-pl-132765" _url="http://komorkomania.pl/5221,oficjalna-aplikacja-kalendarz-google-dla-androida" _mphoto="google-calendar-132765-1-9925b87.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2842[/block]

Kolejną nową funkcją jest Moja lokalizacja, która automatycznie dodaje do listy ulubionych lokalizacji miejsce, w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Po włączeniu tej opcji użytkownik nie musi szukać miejsca, w którym się obecnie znajduje, więc jest to bardzo przydatne dla osób, które często podróżują po kraju i za granicą. W najnowszej wersji aplikacji WeatherPro na iPhone’a odświeżono wygląd, wprowadzając nowe symbole stanu pogody.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)