Znamy cenę Nokii Lumii 800 w Polsce!

Nokia Lumia 800
Nokia Lumia 800
Mateusz Żołyniak

04.12.2011 14:30, aktual.: 04.12.2011 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak już wiecie, Nokia Lumia 800 zadebiutuje na naszym rynku w styczniu 2012 roku. Już teraz znamy polską cenę pierwszego Windows Phone'a fińskiej firmy!

Według informacji, jakie do nas dotarły, cena będzie wynosić od 1999 zł do 2099 zł w momencie pojawienia się telefonu na polskim rynku. Ceny w sklepach mogą się różnić w zależności od dystrybutora, który będzie rozprowadzał model, ale 2099 zł to górna granica. Wkrótce ma się rozpocząć przedsprzedaż Lumii 800 w Polsce, a pod koniec stycznia model trafi oficjalnie do sprzedaży. Od razu może pojawić się on w ofercie polskich operatorów, z Orange i T-Mobile na czele.

Czy to dużo? Szczerze powiedziawszy, spodziewałem się wyższych cen w przedsprzedaży. 1999 zł to nie tak dużo za topowy model Nokii z Windows Phone w momencie wejścia na rynek. Można przypuszczać, że dzięki kampaniom promującym model i szerokiej dostępności 800 zdobędzie dużą popularność, a jej ceny będą szybko spadać. Pomóc w tym może również planowana na pierwszy kwartał 2012 roku prezentacja wyższego modelu Nokia Lumia 900.

Oczywiście, obecnie na eBayu można kupić obecnie Lumię 800 z brytyjskiej dystrybucji nawet już za 1600-1800 zł. Należy jednak pamiętać, że telefony te mogą się nieco różnić od egzemplarzy na polski rynek. Dotyczy to lokalizacji oprogramowania, dostępności niektórych usług oraz serwisowania.

Czy Nokia Lumia 800 ma szansę odnieść sukces na polskim rynku? Wydaje mi się, że tak. Pomóc mogą w tym kampanie reklamowe w prasie, telewizji i internecie. Swoje trzy grosze mogą dorzucić operatorzy, jak Orange. Gdyby w ofercie polskiego oddziału pojawiły się oferty z konsolą Xbox, tak jak w Wielkiej Brytanii, sukces byłby niemal zagwarantowany. Ostatnio widać również, że Windows Phone cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a premiery Lumii odbiły się echem w całej Europie.

Źródło: własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)