Znamy smartfony HTC, które otrzymają Androida Ice Cream Sandwich!

HTC Sensation XL | fot. htc.com
HTC Sensation XL | fot. htc.com
Mateusz Żołyniak

07.11.2011 10:00, aktual.: 07.11.2011 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu pisałem szczegółowo o możliwości aktualizacji smartfonów HTC do Androida 4.0. Dzisiaj tajwański producent zdradził, które modele otrzymają Ice Cream Sandwich i - jak się okazuje - nie pomyliłem się bardzo.

Jakiś czas temu pisałem szczegółowo o możliwości aktualizacji smartfonów HTC do Androida 4.0. Dzisiaj tajwański producent zdradził, które modele otrzymają Ice Cream Sandwich i - jak się okazuje - nie pomyliłem się bardzo.

Najnowsze informacje, które pojawiły się wczoraj w nocy na oficjalnym fanpage'u HTC na Facebooku, to oficjalne stanowisko tajwańskiego producenta. Firma ma przygotować kilka fal aktualizacji, które uwzględnią różne rodziny smartfonów. Pierwsza, która pojawi się na początku 2012 roku, ma objąć 8 modeli. Będą to: HTC Sensation, HTC Sensation XE, HTC Sensation XL, HTC EVO 3D, HTC EVO Design 4G z sieci Sprint, nowy HTC Vivid z AT&T, HTC Amaze 4G (wersja Sensation z T-Mobile US) i HTC Rezound, który został oficjalnie zaprezentowany parę dni temu.

Update dla modeli z rodziny Sensation (czyli również wersji XL i XE) oraz EVO 3D będzie miał charakter globalny - ten sam software udostępniony zostanie wszystkim użytkownikom. W przypadku urządzeń dostępnych na wyłączność w konkretnych amerykańskich sieciach HTC zamierza ściśle współpracować z operatorami, którzy zadecydują o nowościach w aktualizacji.

HTC i ICS? | fot. Androidpit.com
HTC i ICS? | fot. Androidpit.com

Co z pozostałymi modelami, o których niedawno pisał Bartek, powołując się na jednego z deweloperów HTC Sense UI? Samarth Rasiwasia z HTC wspominał o aktualizacji do Androida 4.0 dla: Flyera, Incredible S, Desire HD, Desire S i Rhyme. Okazuje się, że nie są one brane pod uwagę przy pierwszej turze aktualizacji, ale samo HTC stwierdziło, że kolejne urządzenia mogą zostać dodane do listy w najbliższym czasie.

Brak choćby Incredible S czy Desire HD może świadczyć o tym, że tajwański producent próbuje zabezpieczyć się na wypadek problemów z dostosowaniem Androida Ice Cream Sandwich do starszych modeli. W praktyce już teraz programiści pracują zapewne nad przystosowaniem wersji 4.0 do tych telefonów. Wydaje się to o tyle prawdopodobne, że Incredible S, Desire HD i Desire S mają bardzo podobną specyfikację i optymalizacja nie powinna stanowić problemu. Dodatkowym impulsem mogą być oczekiwania użytkowników tych modeli, którzy mocno nalegają na update. HTC pokazało już kilka razy, że przykłada dużą wagę do opinii klientów.

Wydaje mi się, że HTC bardzo zależy również na aktualizacji Flyera, który obecnie ze względu na komórkowego Androida jest lekceważony przez klientów. Ice Cream Sandwich może dać 7-calowemu tabletowi nowe życie i sprawić, że dzięki dodatkom, takim jak HTC Watch czy HTC Scribe, stanie się on ciekawą alternatywą dla większych braci od dawna dostępnych z Honeycombem.

Podsumowując: ważne, że HTC zajęło oficjalne stanowisko w sprawie aktualizacji i znamy modele, które otrzymają na 100% Androida 4.0. Można mieć pewność, że na tym nie koniec, a kolejne modele, w których zagości ICS, poznamy niebawem.

Źródło: Engadget • własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)