Znikające aplikacje i problemy z supportem w Google

Znikające aplikacje i problemy z supportem w Google
Paweł Żmuda

09.06.2010 12:15, aktual.: 09.06.2010 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Deweloperzy aplikacji na Androida od kilku dni zmagali się ze sporymi problemami. Ich nowe produkty po prostu znikały z platformy Android Market. Jak koncern Google radzi sobie z wściekłością programistów?

Problemy pojawiły się w czwartek. Programiści, którzy aktualizowali swoje produkty zauważyli, że ich aplikacje po prostu wyparowały z platformy. Na forum Google przygotowanym specjalnie dla deweloperów już w weekend rozpętała się burza. Ludzie z Mountain View do wczoraj odmawiali komentarza.

Administracja zabrała głos dopiero wczoraj, gdy informacje o całej sprawie pojawiły się w branżowych mediach. Przedstawiciele Google ograniczyli swoją wypowiedź do słów: "pracujemy nad rozwiązaniem problemu, mamy nadzieję, że aplikacje wkrótce będą dostępne".

Na blogu Google Android Developers dopiero teraz pojawiły się oficjalne przeprosiny tłumaczące nieco zachowanie koncernu. Problem wynikał podobno ze zmian wprowadzanych do platformy Android Market. Tydzień milczenia to chyba i tak lepiej, niż całkowity brak komentarza.

Teraz wszystko działa już jak należy, jednak okazuje się, że Google niepoważnie traktuje nawet tych, na których zarabia. Gdy kontaktujemy się z Googlem - na naszą wiadomość zwykle odpisuje automat. W odróżnieniu do Apple, Google stara się wyjść z sytuacji zachowując twarz. A Steve Jobs tylko czeka na potknięcia Androida. Podczas WWDC 2010 zachęcał programistów, by "trzymali z najlepszymi". Ciekawe czy wpadka Google sprawi, że chociaż kilku deweloperów przerzuci się na iOS.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)