Modularne opaski mogą być świetnym dodatkiem do Apple Watcha

Modularne opaski mogą być świetnym dodatkiem do Apple Watcha
Mateusz Żołyniak

04.04.2016 17:28, aktual.: 04.04.2016 19:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gigant z Cupertino może pracować już nad akcesoriami, które będą rozszerzać możliwości inteligentnych zegarków.

W przyszłości zobaczymy modularne opaski dla zegarków Apple'a?

Na to wskazują wzory patentowe, na które natrafili redaktorzy serwisu AppleInsider. Wniosek o nazwie "Modular functional band links for wearable devices" przedstawia szereg rozwiązań, które mają rozszerzać możliwości zegarków Apple Watch.

Gigant chce dostać na patent na urządzenia, które zintegrowano z opaskami dla zegarków. Mogą być one "zamknięte" w elastycznej opasce, jak również w modułach stanowiących np. części metalowej bransolety. Firma przewiduje, że każdy element opaski będzie wyposażony we własne kontrolery, które umożliwią zarządzania podpiętymi układami. Możliwe będzie również korzystanie z wstawek z miniaturowymi ogniwami, które wydłużą czas pracy urządzenia.

Wzory patentowe Apple, które dotyczą modularnych opasek dla urządzeń noszonych
Wzory patentowe Apple, które dotyczą modularnych opasek dla urządzeń noszonych© uspto

Nowe opaski mogą być składane z wielu elementów, które mogą się ze sobą komunikować. Bransolety mają być wpinane do złącza w zegarku, ale możliwe będzie również podłączanie ich bezpośrednio do laptopów.

Blocks Wearables spodobało się Apple'owi?

Rozwiązanie, nad którym może pracować Apple, bardzo przypomina Blocks Wearables. Opisywany w ubiegłym roku przez Konrada koncept zakładał stworzenie modularnego zegarka, którego funkcje można modyfikować poprzez dodawanie modułów ukrytych w elementach bransolety.

Gigant z Cupertino może pójść podobną drogą. Główna część zegarka będzie niezmienna, ale użytkownicy - za pomocą modularnych opasek - będą mogli rozszerzać je funkcje. Pomysł prezentuje się świetnie. Umożliwi po pierwsze stałe wzbogacanie zegarka o nowe opcje - opaski z dodatkowymi bateriami, moduły z odbiornikiem GPS czy akcesoria zdrowotne, które współpracują z HealthKit i CareKit.

Drugim czynnikiem, który przemawia za tym rozwiązaniem, jest wydłużenie aktualności poszczególnych generacji zegarków. Apple nie będzie musiało co chwilę prezentować nowych urządzeń, aby cały czas były one konkurencyjne. Nie jest oczywiście powiedziane, że firma tak postąpi.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)