Zrzeszenia lotnicze obawiają się 5G. Ich zdaniem może doprowadzić do katastrof samolotów

Sieć 5G
Sieć 5G
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

24.12.2020 15:01, aktual.: 25.12.2020 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojsko USA wyraża zaniepokojenie przepustowością 5G, która jest zbyt zbliżona do częstotliwości używanych w lotniczej nawigacji. Zdaniem ekspertów taka sytuacja może doprowadzić do poważnych katastrof lotniczych.

Budowa sieci 5G wzbudza wiele kontrowersji. Na jej temat pojawiło się wiele teorii spiskowych, informacji wskazujących na to, że zakłóca możliwości odczytu pogody, a ostatnio zdumienie wzbudził pomysł, zgodnie z którym Federalna Komisja Łączności (FCC) może "sprzedać" obszary przepustowości temu, kto zaoferuje najwyższą cenę.

Sieć 5G może być zagrożeniem dla lotnictwa

Kilka grup zajmujących się lotnictwem komercyjnym twierdzi, że sprzedaż może doprowadzić do "katastrofalnych awarii" i "wielu ofiar śmiertelnych", zgodnie z nowym raportem, który pojawił się na łamach portalu Defense News. Nawet Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) i Departament Transportu poprosiły FCC o wstrzymanie się z decyzją do czasu zakończenia prowadzonego w tej sprawie dochodzenia.

Sceptycy sieci 5G wskazują, że jej budowa wiąże się z ogromnymi kosztami. Chodzi tu przede wszystkim o stworzenie zupełnie nowej infrastruktury, ale także o koszty zakupu przepustowości. Problemem jest również to, że sprzedawana przepustowość ogranicza możliwości działania nawigacji lotniczej i to nie tylko w przypadku wojska. Podobna sytuacja dotyczy satelitów pogodowych, które dokonują części pomiarów w niektórych pobliskich pasmach 5G.

Portal Defense News wskazuje również, że sieć 5G może być poważnym zagrożeniem dla wysokościomierzy w samolotach, ponieważ również działają na częstotliwości 3,7-3,98 GHz. Jak wynika z przeprowadzonych przez RTCA badań.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)