Zrzuty ekranu z Xperii ZU wyciekają. Czy będzie mieć rysik?

Zrzuty ekranu z Xperii ZU wyciekają. Czy będzie mieć rysik?

Sony Xperia ZU (fot. phonearena.com)
Sony Xperia ZU (fot. phonearena.com)
Miron Nurski
20.06.2013 13:00, aktualizacja: 20.06.2013 15:00

Do premiery 6,4-calowej Xperii ZU zostało jeszcze tylko kilka dni, ale już dziś w sieci pojawiły się zrzuty ekranu, które zdradzają sporo szczegółów na temat jej specyfikacji oraz interfejsu.

Na XDA-Developers pojawiły się dwa zestawy screenshotów z nowego urządzenia Sony. Pierwszy z nich zawiera zrzuty uchwycone w aplikacji Quick System Info PRO i ujawniają dane techniczne urządzenia.

fot. xda-developers.com
fot. xda-developers.com

Jedną z najważniejszych informacji jest to, że - zgodnie ze wcześniejszymi przeciekami - na pokładzie 6,4-calowca znalazł się procesor o nazwie kodowej MSM8974, czyli ultrawydajny Snapdragon 800, który w testach benchmarkowych zostawia konkurencję daleko w tyle. Układ będzie mógł się rozkręcić aż do 2,15 GHz, a wspiera go 2 GB RAM.

Zastosowany wyświetlacz według danych cechuje się rozdzielczością 1080 x 1824. Jest to więc panel FullHD, ma którym wyświetlane będą również ekranowe przyciski funkcyjne. Na screenshotach widnieje przekątna 6,21 cala, co teoretycznie przeczy wcześniejszym plotkom, który mówiły o 6,44 cala. Sprawdziłem jednak aplikację Quick Info System na moim tablecie i przy szacowaniu przekątnej ekranu nie uwzględnił on paska z przyciskami funkcyjnymi. Wygląda więc na to, że faktyczna przekątna wyświetlacza wynosić będzie ok. 6,4 cala.

Potwierdziła się natomiast ilość pamięci wewnętrznej (16 GB) oraz obecność Androida 4.2. Interfejs tego systemu wyciekł na drugim zestawie screenshotów.

fot. phonearena.com
fot. phonearena.com

Widać wyraźnie, że producent nie zamierza zmarnować potencjału dużego ekranu i zdecydował się na dodatnie dodatkowego rzędu ikon (względem mniejszych smartfonów).

Rozmawiałem wcześniej na ten temat z Mateuszem i słusznie zauważył on, że na screenschotach nie widać żadnych aplikacji, które sugerowałyby jakieś specjalne wsparcie dla rysika. Oczywiście mogą się one znajdować na nieuchwyconych pulpitach, jednak ekran główny wygląda na nieruszony, a przynajmniej jedną z funkcji producent z pewnością starałby się jakoś uwydatnić.

[solr id="komorkomania-pl-167225" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3523,rewelacyjny-butterfly-s-oficjalnie-to-on-powinien-byc-flagowcem-htc" _mphoto="htc-butterfly-s-167225-2-be19025.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3946[/block]

Na razie sprawa nie jest jednak przesądzona, bo przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Być może zrzuty pochodzą ze wczesnej wersji oprogramowania, które nie uwzględniało funkcji dedykowanych rysikowi albo mamy tutaj do czynienia z tzw. przeciekiem kontrolowanym i Sony na razie nie chce odsłaniać wszystkich kart. Niewykluczone również, że pod kątem rysika po prostu zostaną zoptymalizowane już istniejące aplikacje (notatnik, kalendarz, galeria itp.).

Tak czy inaczej, wszystko powinno się wyjaśnić już 25 czerwca, kiedy to Xperia ZU oficjalnie zadebiutuje na scenie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)