ZTE szykuje smartfona i tablet z Windowsem 8

ZTE szykuje smartfona i tablet z Windowsem 8

smartony ZTE z Windows Phone | fot. slashgear.com
smartony ZTE z Windows Phone | fot. slashgear.com
Michał Brzeziński
21.09.2012 07:00, aktualizacja: 21.09.2012 09:00

Poznajemy coraz więcej szczegółów o nadchodzących urządzeniach z systemem Microsoftu, a ZTE nie chce być gorszy. Jednak zamiast oficjalnej premiery dyrektor marketingu nęci zdjęciami na chińskim mikroblogu Weibo.

Na pierwszym z nich, widocznym powyżej, znajdują się trzy smartfony. Ale nie oznacza to aż tylu nowych modeli. Egzemplarz po prawej, najmniej rozmyty, to ZTE Tania, czyli znany (choć mało popularny) telefon z Windows Phone 7.5. Chociaż widać na nim mniejsze kafelki rodem z najnowszego wersji systemu, jest to tylko symulator WP8, dostępny w sklepie Microsoftu.

Większą zagadką pozostają dwa pozostałe urządzenia. Środkowe wydaje się korzystać ze starej wersji systemu. Mówi się, że gigant z Redmond nie będzie chciał zupełnie wyeliminować z rynku Windows Phone'a 7.8 lub 7.5 i będzie on przeznaczony dla smartfonów z najniższej półki. ZTE zawsze celował przede wszystkim w urządzenia budżetowe, więc byłby idealnym kandydatem do wspierania umierającej wersji mobilnych okienek. Ostatni telefon prawdopodobnie ma już pełnoprawnego Windows Phone'a 8 i nic więcej nie możemy o nim powiedzieć.

tablet ZTE z Windowsem 8 | fot. slashgear.com
tablet ZTE z Windowsem 8 | fot. slashgear.com

Jeśli komuś nie wystarczają smartfony, pojawił się też tablet. Bez żadnego rozmycia, ale widać wyłącznie jego przedni panel. Większość tabletów z przodu wygląda tak samo (o czym zapomina Apple), więc ze zdjęcia nie możemy wywnioskować wiele oprócz tego, że chiński producent chce dołączyć do walki na tym polu.

A na pewno łatwo nie będzie - praktycznie każdy liczący się gracz wie, jak duży potencjał drzemie w nowym Windowsie. Konkurowanie z produktami Microsoftu i Samsunga można zostawić w sferze marzeń, ale ZTE jest mile widziany ze względu na swoje oszczędności. W końcu low-endy oraz tanie mid-endy też są potrzebne, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby konsumentów.

Na rynku telefonów będzie podobnie. Chociaż Windows Phone 7.5/7.8 jest skazany na naturalną śmierć, Microsoft może chcieć pokazać, że nie pozostawia starej wersji systemu na pastwę losu. To jest pole, na którym ZTE ma realne szanse - w końcu walka wśród smartfonów z WP8 jest zacięta na długo przed ich wejściem do sprzedaży.

Źródło: EngadgetSlashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)