Zuckerberg obiecuje lepszego Facebooka dla Androida

Zuckerberg obiecuje lepszego Facebooka dla Androida
Krystian Bezdzietny

12.09.2012 19:11, aktual.: 12.09.2012 21:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilkanaście dni temu Facebook dla iOS-a otrzymał aktualizację do wersji 5.0, która diametralnie zmieniła funkcjonowanie programu. Po aktualizacji Facebook dla iOS-a stał się przynajmniej dwukrotnie szybszy, a także w końcu zaczął poprawnie wyświetlać powiadomienia. Teraz pora na Androida. Podczas konferencji Disrupt Zuckerberg zapewnił, że Facebook dla platformy Google'a także zostanie zaktualizowany i ulepszony.

CEO Facebooka doskonale zdaje sobie sprawę z ułomności androidowego klienta portalu. Podobno jest to na tyle ważne dla Zuckerberga, że zmusił on swoich pracowników do przejścia z iOS-a na Androida, tylko po to, aby i oni mogli sobie uświadomić nieudolność aplikacji. W końcu CEO zapowiedział, że firma odejdzie od HTML5 na rzecz natywnych standardów, twierdząc, że eksperymentując z HTML5 spalono dwa latapracy nad aplikacją.

[solr id="simblog-pl-60596" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://simblog.pl/dwukrotnie-szybszy-calkowicie-odnowiony-facebook-5-0-dla-ios-a" _mphoto="zrzut-ekranu-2012-08-24--48f1c07.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2738[/block]

Odejście od HTML5 ma sprawić, że w końcu użytkownicy Androida dostaną takiego Facebooka, na jakiego zasługują, mimo że aplikacja i tak przeszła wiele metamorfoz w ciągu ostatnich miesięcy. Zuckerberg nie mówi kiedy Facebook dla Androida doczeka się aktualizacji. Będzie gotowa gdy będzie gotowa" powiedział.

Odejście od HTML5 w przypadku iOS-owego facebooka dało świetne rezultaty. Miejmy nadzieję, że niedługo także użytkownicy Androida będą mogli korzystać z pełnosprawnej aplikacji, która poza tym, że będzie funkcjonalna, to przede wszystkim będzie reagować na polecenia użytkownika.

Źródło: phandroid

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)