Wielka impreza u Apple'a, czyli inne spojrzenie na smartfonowe fakty

Dziś spojrzymy na związane z mobilnymi technologiami liczby z zupełnie innej perspektywy.

pexels.com

Pikselowe odliczanie

Xperia Z5 Premium to pierwszy smartfon na świecie z ekranem 4K. Gdybyś trafił na egzemplarz, na którego ekranie codziennie wypalałby się jeden piksel, minęłyby 12 624 lata zanim działających pikseli zostałoby tyle, co na sprawnym panelu 2K.

Sprawdzić godzinę czy obejrzeć serial? Oto jest pytanie

Podczas prezentacji LG G5 z zawsze aktywnym ekranem, przedstawiciele LG powołali się na statystyki, według których każdy z nas wybudza ekran smartfona średnio 150 razy dziennie tylko po to, by sprawdzić godzinę i powiadomienia. Zakładając optymistycznie, że każdorazowo trwa to sekundę, w ciągu roku na sprawdzanie godziny ze smartfona poświęcasz ponad 15 godzin. W tym czasie mógłbyś obejrzeć dwa pierwsze sezony The Walking Dead.

Samsungowa wieża

Jak wynika z danych Korea Investment & Securities, w samym tylko marcu Samsung dostarczył 9,5 miliona egzemplarzy flagowych smartfonów Galaxy S7 i S7 edge. Gdyby ułożyć je wszystkie na stosie, powstałaby wieża, której wysokość oscylowałaby w granicach… 74 kilometrów. Ewentualnie można by wybudować 394 wieże dorównujące wysokością Pałacowi Kultury i Nauki w Warszawie.

Smartwatch > tysiące dyskietek

Huawei Watch, podobnie jak pozostałe smartwatche z Androidem Wear, ma 4 GB wbudowanej pamięci. Gdybyś na początku lat 90. do przenoszenia takiej ilości danych chciał użyć dyskietek, potrzebowałbyś ich ponad 2770. Ułożone jedna przy drugiej utworzyłyby linię o długości niemal 250 metrów.

Impreza u Apple'a

W wynikach finansowych za ostatni kwartał 2015 roku Apple pochwalił się, że w ciągu trzech miesięcy na samych tylko iPhone'ach zarobił na czysto niemal 12,5 mld dolarów. Za te pieniądze Tim Cook mógłby zorganizować wielką popijawę i postawić półlitrowego Jacka Danielsa każdemu mieszkańcowi Europy.

Tekst powstał we współpracy z

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

LG Optimus 3D Cube oficjalnie zaprezentowany! Inżynier Google'a sam zrobił sobie inteligentne lustro. Chcę coś takiego! Już wiadomo, kto jeszcze przeszedł do sieci Play Umowa Minutowa od Plusa Play Online od 7 lipca Czy HTC przejmie Palm? Samsung Galaxy Tab P1000 16GB ChickWhite do wygrania w mBank Mobile Android 5.0 Jelly Bean już latem? Play Online - kolejna siódemka Dwie rzeczy, na które narzeka część użytkowników Galaxy S8 Europejczycy nie chcą mobilnej telewizji Mobilne "Gears of War" wkrótce na Androida i iOS [#wSkrócie]

Popularne w tym tygodniu:

LG przekroczyło granicę i przeprasza. Seksistowska reklama smartfonu znika z TikToka Zabójcza tapeta. Nie ustawiaj jej, bo uceglisz telefon Apple Glass to kolejna duża rzecz. Sporo przecieków na temat inteligentnych okularów Sony Xperia 1 II: rusza przedsprzedaż w Polsce. Cena? Lepiej usiądź Snapdragon 875 może dostać porządnego kopa. Oto nowe architektury ARM Samsung Galaxy Note 20 raczej nie da powodów do narzekań na Exynosa Huawei reaguje na ostatnie decyzje USA. Twierdzi, że odbiją się Amerykanom czkawką OnePlus nie chce, byś prześwietlał ubrania koleżanek, więc wyłączy Ci jeden z aparatów [aktualizacja] FBI musi mieć nakaz sądowy, by spojrzeć na ekran blokady podejrzanego Samsung Galaxy Note 20+ wycieka. Oto jak ma wyglądać Xiaomi wchodzi do małych miast. Nowy Mi Store pojawił się w Czeladzi Pierwsze aplikacje bankowe już w Huawei AppGallery. Ale... tylko na telefonach z Google Play