Jakiś taki niepodobny. Zobacz prototyp Apple Watcha na wideo

Jakiś taki niepodobny. Zobacz prototyp Apple Watcha na wideo29.12.2020 15:03
Jakiś taki niepodobny. Zobacz prototyp Apple Watcha na wideo

To na tym cacku testowany był system watchOS przed wprowadzeniem Apple Watcha do sprzedaży.

Pierwszy Apple Watch - który szybko stał się najpopularniejszym zegarkiem na świecie - ujrzał światło dzienne we wrześniu 2014 roku. Po 6 latach do sieci trafiła prawdziwa perełka; zdjęcia oraz wideo, na których uwieczniono przedprodukcyjny prototyp.

Prototyp Apple Watcha na filmie

Urządzenie przedprodukcyjne wpadło w ręce autora kanału Apple Demo. Jak sam zaznacza - "to niesamowite, że coś takiego może nadal istnieć". Tego typu prototypy są bowiem często niszczone. Po trafieniu w niepowołane ręce mogłyby przecież zdradzić stosowane przez producenta na etapie prac badawczo-rozwojowych sztuczki.

Prototype Apple Watch - Security Case (PVTe Stage) - Apple History - Apple Demo

Mowa o prototypie, który służył głównie do testowania oprogramowania, w tym interfejsu. Urządzenie zamknięte jest w topornej obudowie. Powody? Z jednej strony pozwala to zamaskować wygląd (który na tym etapie nie musiał być zresztą nawet sfinalizowany), a z drugiej nie wymaga zaprzątania sobie głowy miniaturyzacją i optymalnym rozlokowaniem podzespołów.

Interesujące jest to, że w urządzeniu zabrakło ikonicznego komponentu jakim jest cyfrowa koronka służąca do nawigacji po interfejsie. Może to wskazywać na to, że implementacja tego elementu nie była pierwotnie planowana.

Kolejną ciekawostką jest ikona z Lisą Simpson, którą można dostrzec na pulpicie. Pełni ona funkcję skrótu do aplikacji Lisa Tester z graficzną reprezentacją interfejsu zegarka.

412217997282312748
Źródło zdjęć: © twitter.com/AppleDemoYT

Co w oprogramowaniu prototypu robiła bohaterka serialu Simpsonowie? Prawdopodobnie jest to wewnętrzny żart pracowników Apple'a, nawiązujący do komputera Apple Lisa, który trafił na rynek w 1983 roku.

Komputer Apple Lisa z 1983 roku
Źródło zdjęć: © wikimedia.org
Komputer Apple Lisa z 1983 roku

Zainteresowanym tematem polecam przejrzeć galerię zdjęć prototypów pierwszego iPhone'a. Smartfon Apple'a mógł nie tylko wyglądać, ale i działać zupełnie inaczej.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)