Jakiś taki niepodobny. Zobacz prototyp Apple Watcha na wideo

Jakiś taki niepodobny. Zobacz prototyp Apple Watcha na wideo

Jakiś taki niepodobny. Zobacz prototyp Apple Watcha na wideo
Miron Nurski
29.12.2020 15:03, aktualizacja: 29.12.2020 16:11

To na tym cacku testowany był system watchOS przed wprowadzeniem Apple Watcha do sprzedaży.

Pierwszy Apple Watch - który szybko stał się najpopularniejszym zegarkiem na świecie - ujrzał światło dzienne we wrześniu 2014 roku. Po 6 latach do sieci trafiła prawdziwa perełka; zdjęcia oraz wideo, na których uwieczniono przedprodukcyjny prototyp.

Prototyp Apple Watcha na filmie

Urządzenie przedprodukcyjne wpadło w ręce autora kanału Apple Demo. Jak sam zaznacza - "to niesamowite, że coś takiego może nadal istnieć". Tego typu prototypy są bowiem często niszczone. Po trafieniu w niepowołane ręce mogłyby przecież zdradzić stosowane przez producenta na etapie prac badawczo-rozwojowych sztuczki.

Prototype Apple Watch - Security Case (PVTe Stage) - Apple History - Apple Demo

Mowa o prototypie, który służył głównie do testowania oprogramowania, w tym interfejsu. Urządzenie zamknięte jest w topornej obudowie. Powody? Z jednej strony pozwala to zamaskować wygląd (który na tym etapie nie musiał być zresztą nawet sfinalizowany), a z drugiej nie wymaga zaprzątania sobie głowy miniaturyzacją i optymalnym rozlokowaniem podzespołów.

Interesujące jest to, że w urządzeniu zabrakło ikonicznego komponentu jakim jest cyfrowa koronka służąca do nawigacji po interfejsie. Może to wskazywać na to, że implementacja tego elementu nie była pierwotnie planowana.

Kolejną ciekawostką jest ikona z Lisą Simpson, którą można dostrzec na pulpicie. Pełni ona funkcję skrótu do aplikacji Lisa Tester z graficzną reprezentacją interfejsu zegarka.

Obraz
© twitter.com/AppleDemoYT

Co w oprogramowaniu prototypu robiła bohaterka serialu Simpsonowie? Prawdopodobnie jest to wewnętrzny żart pracowników Apple'a, nawiązujący do komputera Apple Lisa, który trafił na rynek w 1983 roku.

Komputer Apple Lisa z 1983 roku
Komputer Apple Lisa z 1983 roku© wikimedia.org

Zainteresowanym tematem polecam przejrzeć galerię zdjęć prototypów pierwszego iPhone'a. Smartfon Apple'a mógł nie tylko wyglądać, ale i działać zupełnie inaczej.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)