Eye-Plug, czyli zrób sobie smartfona z podwójnym aparatem

Smartfony z podwójnymi aparatami zyskują na popularności, co wykorzystać postanowili także producenci akcesoriów.

Eye-Plug

Eye-Plug

Eye-Plug to stworzony przez chińską firmę Weeview dodatkowy aparat o nieznanej rozdzielczości, który podłączany jest do gniazda zasilania smartfona.

Przygotowane przez twórców oprogramowanie pozwala jednocześnie przechwytywać obraz z aparatu smartfona (przedniego lub tylnego) oraz wspomnianego akcesorium, dzięki czemu można:

  • zmienić punkt ostrości po zrobieniu zdjęcia (dodatkowy aparat zbiera informacje o głębi);
  • nakładać fotograficzne filtry na obiekty znajdujące się na pierwszym lub drugim planie.

Mamy więc połączenie możliwości podwójnych aparatów modeli HTC Evo 3D oraz HTC One (M8).

Co istotne, oprogramowanie samo wycina odpowiednie kadry, aby efekt 3D dało się uzyskać bez względu na umiejscowienie czy kąt widzenia aparatu wbudowanego w smartfona. Drobnym problemem może być jedynie różna jakość matryc i kalibracja kolorów; do jednego i drugiego oka będzie trafiał obraz różnej jakości.

Aby skorzystać z akcesorium Eye-Plug potrzebny jest smartfon, który ma:

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

  • Androida (wersja dla iPhone'ów jest w przygotowaniu);
  • port USB typu C.

Drugi wymóg nieco komplikuje sprawę, ale wykorzystanie gniazda USB-C jest jak najbardziej uzasadnione. Najpewniej producentowi chodzi o standard USB 3.1, który pozwala na dwustronny transfer energii oraz danych. Poza tym dzięki dwustronnemu złączu można skierować dodatkowy aparat do siebie lub od siebie.

Redakcja Engadgeta dowiedziała się, że Eye-Plug ma kosztować ok. 35 dolarów, czyli równowartość 140 zł. Nieźle. Na razie producent dysponuje jedynie prototypem, ale masowa produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Zapowiada się naprawdę fajnie. Pytanie tylko, czy chcemy się cofać do czasów Sony Ericssona T68i, podczas gdy wkrótce ma nastąpić wysyp smartfonów z wbudowanymi podwójnymi aparatami.

Źródło: Eye-Plus (Facebook), Engadget

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Apple Smart Battery Case: paskudne etui z baterią dla iPhone'a 11 Drukareczka do zdjęć Dell Wasabi PZ310 Zeemote JS1 współgra z nowymi modelami Nokii, LG i Samsunga Lypertek Mevi - niska cena to tylko jedna z zalet tych słuchawek [TEST] W skrócie: LG Vu 3 na wideo, nowe statystyki Androida i wycena podzespołów Galaxy Note'a 3 Słuchawki MOTOROKR S305 bez kabli Nixon Mission oraz Fossil Q Marshal i Q Wander to interesujące smartwatche z Androidem Wear micro SIM 3G w Orange Ciekawe akcesoria komórkowe z oferty sklep.komorkomania.pl Backup karty SIM Bardziej wydajna bateria do Galaxy S II [zdjęcia] Zeemote w milionach telefonów?