Eye-Plug, czyli zrób sobie smartfona z podwójnym aparatem

Smartfony z podwójnymi aparatami zyskują na popularności, co wykorzystać postanowili także producenci akcesoriów.

Eye-Plug

Eye-Plug

Eye-Plug to stworzony przez chińską firmę Weeview dodatkowy aparat o nieznanej rozdzielczości, który podłączany jest do gniazda zasilania smartfona.

Przygotowane przez twórców oprogramowanie pozwala jednocześnie przechwytywać obraz z aparatu smartfona (przedniego lub tylnego) oraz wspomnianego akcesorium, dzięki czemu można:

  • zmienić punkt ostrości po zrobieniu zdjęcia (dodatkowy aparat zbiera informacje o głębi);
  • nakładać fotograficzne filtry na obiekty znajdujące się na pierwszym lub drugim planie.

Mamy więc połączenie możliwości podwójnych aparatów modeli HTC Evo 3D oraz HTC One (M8).

Co istotne, oprogramowanie samo wycina odpowiednie kadry, aby efekt 3D dało się uzyskać bez względu na umiejscowienie czy kąt widzenia aparatu wbudowanego w smartfona. Drobnym problemem może być jedynie różna jakość matryc i kalibracja kolorów; do jednego i drugiego oka będzie trafiał obraz różnej jakości.

Aby skorzystać z akcesorium Eye-Plug potrzebny jest smartfon, który ma:

Zobacz również: Techgadka: rozczarowania 2014 roku

  • Androida (wersja dla iPhone'ów jest w przygotowaniu);
  • port USB typu C.

Drugi wymóg nieco komplikuje sprawę, ale wykorzystanie gniazda USB-C jest jak najbardziej uzasadnione. Najpewniej producentowi chodzi o standard USB 3.1, który pozwala na dwustronny transfer energii oraz danych. Poza tym dzięki dwustronnemu złączu można skierować dodatkowy aparat do siebie lub od siebie.

Redakcja Engadgeta dowiedziała się, że Eye-Plug ma kosztować ok. 35 dolarów, czyli równowartość 140 zł. Nieźle. Na razie producent dysponuje jedynie prototypem, ale masowa produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Zapowiada się naprawdę fajnie. Pytanie tylko, czy chcemy się cofać do czasów Sony Ericssona T68i, podczas gdy wkrótce ma nastąpić wysyp smartfonów z wbudowanymi podwójnymi aparatami.

Źródło: Eye-Plus (Facebook), Engadget

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Pojemnościowy rysik HTC trafił do sprzedaży HomePod: jak to jest z tym "niszczeniem mebli"? CSR Wibree - technologia Bluetooth o ultra niskim poborze mocy Budzik, odtwarzacz CD i ładowarka do iPhone’a w jednym Sprawdź, czy nie kupujesz kradzionego Przeszkadza ci brak gniazda słuchawkowego w smartfonie? Oto 3 typy akcesoriów, którymi warto się zainteresować Sennheiser przedstawił biurową słuchawkę VMX Office Malutka słuchawka Bluetooth od Nokii Samochodowe głośniki Bluetooth od SE Stylowe rękawiczki Lagerfelda dla komórkomaniaczek Gdy sprawna komunikacja jest gardłową sprawą Huawei EnVision 360 Kamera to moje nowe ulubione akcesorium do telefonu

Popularne w tym tygodniu:

Jak działa Galaxy SmartTag? Akcesorium Samsunga pomoże odnaleźć zgubione przedmioty i zwierzaki