Galaxy J2 (2016) na zdjęciach. To pierwszy smartfon Samsunga z pierścieniem Smart Glow

Galaxy J2 (2016) to nadchodzący budżetowiec Samsunga. Uzbrojono go w dodatek, który w przyszłości może zagościć w większej liczbie urządzeń tegoż producenta na czele z Galaxy S8. Poznajcie Smart Glow.

Galaxy Note5 - zmodyfikowane zdjęcie

Galaxy Note5 - zmodyfikowane zdjęcie

Zacznijmy od zdjęć promocyjnych Galaxy J2 (2016), które opublikował serwis SamMobile.

Smartfon jak smartfon. Uwagę przykuwa jednak obramowanie otaczające aparat główny. Co to takiego?

Smart Glow, czyli dioda powiadomień na sterydach

GalaxyClub dotarł do instrukcji obsługi nadchodzącego smartfona, dzięki czemu o Smart Glow wiadomo całkiem sporo. Będzie to nafaszerowany diodami LED pierścień świecący na różne kolory. Przykładowe zastosowania?

  • Podczas połączenia przychodzącego lub po odebraniu wiadomości, Smart Glow będzie wydzielał światło w kolorze przypisanym do danego kontaktu.
  • Podczas robienia selfie tylną kamerą Smart Glow zaświeci na niebiesko, gdy twarz zostanie wykryta. Zdjęcie zostanie wykonane automatycznie po dwóch sekundach.
  • Smart Glow będzie zmieniał kolor informując o rozładowaniu baterii i postępie ładowania.

Jak dowiedział się SamMobile, w przyszłości Smart Glow ma być ważnym elementem interakcji ze smartfonami Samsunga, a jego funkcjonalność zostanie znacznie rozszerzona. Przykładowo telefon będzie pomagał użytkownikowi zrobić selfie tylną kamerą podświetlając poszczególne części pierścienia, aby łatwiej było ustawić twarz w środku kadru.

Inna z nadchodzących funkcji to Weather ring. Po potrząśnięciu telefonem Smart Glow rozświetli się na kolor odzwierciedlający warunki pogodowe (słońce — żółty; deszcz-niebieski). Z kolei funkcja Health ring ma w jakiś sposób ułatwić mierzenie pulsu przy użyciu aparatu i diody doświetlającej.

Zapowiada się fajnie, ale jest jeden problem

Jako zaawansowana dioda powiadomień Smart Glow sprawdzi się tylko wtedy, gdy telefon odłożony jest ekranem do dołu. Nie wiem jak wam, ale mi ciężko byłoby zmienić przyzwyczajenia. Przede wszystkim z troski o wyświetlacz.

Zobacz również: Samsung Galaxy S6 (touchwiz)

Jeśli o mnie chodzi, wolałbym, żeby świecące obramowanie otaczało przycisk Home na przednim panelu. Podobne rozwiązanie zastosowało już zresztą kiedyś LG w smartfonach z linii L II.

Nietrudno się jednak domyślić, że Samsung postanowił wpakować Smart Glow w pierwszej kolejności do budżetowca w ramach testów. Następca Galaxy J2 pokaże po prostu, czy takie rozwiązanie ma sens. Jeśli w takiej postaci się nie przyjmie, pomysł zapewne zostanie udoskonalony.

Źródło: SamMobile, SamMobile, GalaxyClub

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telefony:

LG E510 Univa złapany na zdjęciach Zagadka białego iPhone'a 4 rozwiązana? Smartfony przetestowane przez wojsko. Który najlepszy? LG G2 oficjalnie. Kawał świetnego smartfona! BlackBerry Krypton już wkrótce. To zdecydowanie inny sprzęt niż KEYone Viewtyful World - międzynarodowy konkurs internetowy Samsung Caliber i Trill w sieci US Cellular Które modele HTC mogą liczyć na Androida L? Ciekawy sposób na wydłużenie czasu pracy HTC Desire OnePlus On-Guard to rozszerzona gwarancja, która obejmuje nawet zalanie i uszkodzenie smartfona Motorola RAZR na zdjęciach i wideo - jakie wrażenia? Tani Android HTC Wind z Dual SIM