Serio, Apple'u? iPhone 7 w kolorze onyksu (Jet Black) to nieśmieszny żart

Apple ostrzegał przed nowym wariantem kolorystycznym iPhone'a 7. Jak wynika z opinii pierwszych użytkowników, nie żartował.

Przypomnę tylko: iPhone 7 dostępny jest w dwóch nowych odcieniach czerni: czarnym (matowym) oraz onyksowym/Jet Black (połyskującym). Ta druga widoczna jest na wszystkich materiałach promocyjnych i nie jest dostępna w najtańszym wariancie z 32 GB pamięci. To wszystko sprawia, że ten kolor jest prawdopodobnie najbardziej pożądany przez konsumentów.

Apple na swojej własnej stronie napisał jednak ostrzeżenie, że iPhone 7 w kolorze onyksu może zbierać "mikrozarysowania" i najlepiej wpakować go do etui.

Opis onyksowego iPhone'a 7 z Apple.com

Błyszczące wykończenie iPhone'a 7 w kolorze onyksu uzyskuje się w rezultacie precyzyjnego 9-stopniowego procesu anodyzacji i polerowania. Powierzchnia telefonu ma twardość dorównującą innym anodyzowanym produktom Apple, ale w miarę użytkowania mogą pojawiać się na niej mikrozarysowania. Aby temu zapobiec, sugerujemy zakup jednego z wielu dostępnych etui ochronnych na iPhone'a.

Cóż, ekipa Tima Cooka nie żartowała.

Recenzenci to potwierdzają - iPhone 7 onyks rysuje się od patrzenia

Prawdopodobnie znają jednak inną niż Apple definicję "mikrozarysowań".

Lecimy.

TechChrunch:

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

CNET:

Wall Street Joutnal:

Engadget:

Nie jestem zwolennikiem pokrowców, ale dbam o moje rzeczy i czułem, że używam tych telefonów na bardziej niż rozsądnym poziomie ostrożności. Nie minęły nawet 24 godziny zanim pierwsza seria zadrapań pojawiła się na moim iPhonie 7 w kolorze onyksu. Czytaj więcej

Przypominam, że wszyscy testerzy używali nowych iPhone'ów raptem przez tydzień (!). Wyobraźcie sobie, jak będą wyglądały po roku. Warto dodać, że redaktorzy równolegle używali także modeli Plus w matowym odcieniu, do którego odporności na zarysowania nikt nie miał większych zastrzeżeń.

Mam wrażenie, że Apple testuje swoich fanów

Jak najłatwiej rozróżnić nowe iPhone'y od zeszłorocznych modeli? Po kolorze. Po przygodach z białym iPhone'em 4 Apple wie, że wystarczy zrobić nową wersję kolorystyczną iPhone'a, a miliony ludzi się na nią rzucą.

Ciężko jednak oprzeć wrażeniu, że Apple sprawdza, jak daleko może się posunąć.

  • 2013: "Ty, chodźcie sprawdzimy, czy ludzie kupią złotego iPhone'a 5s"
  • 2015: "Dobra, ze złotym się udało, ale różowego to już na pewno żaden facet nie kupi"
  • 2016: "Mam pomysł na test ostateczny — zróbmy połyskującą wersję, napiszmy na stronie, że się rysuje i sprzedawajmy ją tylko w najdroższych wariantach"

5 minut po starcie sprzedaży:

Najbardziej szkoda mi ludzi, którzy nie przeczytają wspomnianego ostrzeżenia i sięgną po onyksowego iPhone'a zachęceni materiałami promocyjnymi i 2,5-minutowym pieprzeniem farmazonów przez Jonathana Ive'a.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Afera związana z Galaxy Note'em 7 uwidacznia jeszcze jeden problem iPhone 7 udaje, że jest tandetnie wykonany? Na nowy "przycisk" Home spływa fala krytyki iPhone 7 Plus prawdopodobnie jest gorszy niż się spodziewałem. Bardzo mnie to cieszy 3 rzeczy, które mogą mnie zachęcić do wymiany iPhone'a 6s na iPhone'a 7 Postanowione: kupuję iPhone'a 7 jeśli Apple nie spieprzy jednej rzeczy Na IFA 2015 zabrałem 1 kabel do ładowania różnych urządzeń. Na IFA 2016 muszę zabrać 3 Którzy producenci najszybciej aktualizują swoje androidy? Internet mobilny w Polsce i na świecie. Czy Polacy mają się czego wstydzić? Producenci elektroniki wiedzą o nas wszystko? To dobrze! Oto najlepsze smartfony 2016 roku. Nagrody EISA Awards 2016-2017 przyznane QuadRooter: 900 milionów urządzeń podatnych na cyberatak. Sprawdź, czy twój smartfon jest bezpieczny Dlaczego tak wielu czytelników Komórkomanii nie aktualizuje swoich iPhone'ów? Poznaj swojego smartfona: wyświetlacz Przesiadłem się z Androida na iPhone’a. Czy było warto? Przemyślenia po kilku miesiącach iPhone 7 - podsumowanie plotek i przecieków Samsung Galaxy Note 7 - podsumowanie plotek i przecieków Usuwanie historii przeglądania w telefonie z Androidem i iPhone Przeciętny użytkownik na wpatrywanie się w ekran smartfona poświęca rocznie... ponad miesiąc Oszustwa internetowe starsze niż Internet Sprawdź, ile łącznie pieniędzy wydałeś na mobilne gry i aplikacje. Możesz się zdziwić Dlaczego świetne smartfony sprzedają się tak słabo? Nowe smartfony Alcatela oficjalnie w Polsce. Oto Idol 4 i 4S z ciekawymi bonusami Jak sprawdzić, czy telefon jest kradziony? Mikromiękka Powierzchnia Profesjonalna 4, czyli co by było, gdyby smartfony i inne gadżety miały polskie nazwy

Popularne w tym tygodniu:

Dlaczego 18:9, a nie 2:1? Frankenphone, czyli zaprojektowałem smartfon marzeń 2012 vs 2017. Jak zmienił się rynek smartfonów w ciągu 5 lat? Na smartfonach zarabiają tylko 3 firmy. Dlaczego pozostałe nie zrezygnują z ich produkcji? 7 technologicznych oczekiwań od tegorocznych smartfonów