Jak śledzić ulubione seriale na smartfonie?

Jeśli oglądasz kilka seriali, to tylko kwestia czasu, aż przestaniesz nadążać za nowymi odcinkami. Na szczęście przydatny w takiej sytuacji może okazać się smartfon. Jakich aplikacji użyć?

TVShow Time

Przetestowałem kilka aplikacji dla serialomaniaków. W mojej opinii najlepszą jest apka TVShow Time, która — w przeciwieństwie do wielu konkurentów — dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS.

Przygodę z apką zaczyna się od założenia konta. Kolejnym krokiem jest wskazanie na przejrzystej liście oglądanych seriali oraz — co najważniejsze — odcinków, które już się obejrzało. I tyle. Nadchodzące epizody wyświetlane będą na specjalnej agendzie, z poziomu której można je następnie odznaczyć jako obejrzane.

Baza jest imponująca i — z tego co zauważyłem — obejmuje nawet sporo polskich produkcji. Apka jest darmowa, ale niektóre funkcje — np. synchronizacja z zewnętrznym kalendarzem — dostępne są w ramach miesięcznej subskrypcji. Istnieje jednak na to darmowy sposób, o czym za chwilę.

Jak ustawić przypomnienia o nowych odcinkach seriali w kalendarzu?

Choć TVShow Time jest aplikacją kompletną, osobiście wszystkie przypomnienia — bez względu na to, czego dotyczą — lubię trzymać w kalendarzu. Jak automatycznie zsynchronizować z nim listę nadchodzących odcinków?

Płatnych usług jest sporo (wspomniany TVShow Time ma taką funkcję), ale ja skupię się na darmowym sposobie dla użytkowników Kalendarza Google.

  1. Wejdź na stronę pogdesign.co.uk/cat.
  2. Z menu "Account" wybierz pozycję "Make an account" i załóż konto.
  3. W "Settings" zmień strefę czasową na "CET (UTC+1)".
  4. Z belki na górze wybierz pozycję "Start — add shows to a filter", a następnie "Quick Filter".
  5. Zaznacz seriale, które oglądasz, a następnie kliknij "Back to the Calendar".
  6. W menu "Account" kliknij prawym przyciskiem myszy na pozycję .iCal i skopiuj link.
  7. Wejdź na stronę calendar.google.com.
  8. Rozwiń menu "Inne kalendarze", wybierz pozycję "Dodaj wg adresów url" i wklej skopiowany link.
  9. W "Innych kalendarzach" zmień nazwę dodanego kalendarza (np. na Seriale) i przypisz mu preferowany kolor.

Tym sposobem przypomnienia o nowych odcinkach wylądują w każdym kalendarzu, który synchronizuje się z kontem Google.

Zobacz również: Appshaker 2 #43 - Neighbours from Hell, Dailydo i inne [+ rozwiązanie konkursu]

Osobiście używam kalendarza do śledzenia seriali, które oglądam na bieżąco oraz apki TVShow Time do zaznaczania obejrzanych odcinków.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Przepis na mobilną fotoedycję: złota jesień Przepis na mobilną fotoedycję: architektura Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret Jak wybrać pierwszego iPhone'a? Kompletny poradnik Sekrety mobilnej fotografii 6 idealnych smartfonów dla uczniów i studentów TOP 6 smartfonów idealnych do grania w Pokemon GO Sekrety mobilnej fotografii: aplikacje do edycji zdjęć Poznaj swojego smartfona: skaner tęczówki Sekrety mobilnej fotografii: minimalizm Sekrety mobilnej fotografii: silhouette Sekrety mobilnej fotografii: fotografia nocna Pokemon GO w pigułce #1: wszystko, co musisz wiedzieć na początku przygody z grą Jak działa tryb bezpieczny w telefonach Samsunga? Pyło- i wodoszczelne smartfony. Jak interpretować oznaczenia IP? Sekrety mobilnej fotografii: architektura Sekrety mobilnej fotografii: głębia ostrości a kompozycja Poznaj swojego smartfona: czytnik linii papilarnych Jak płacić telefonem? Jak przywrócić do życia zalany telefon? Sekrety mobilnej fotografii: zdjęcia makro Jak zrobić idealne selfie? Jaki smartfon na komunię Smartfon się zawiesił. Jak go zresetować?