Nieznane telefony znanych marek: LG [cz. 2]

Pora na drugą część przeglądu nieznanych telefonów LG.

LG GD510, czyli słońce twoją ładowarką

Proekologiczna komórka z 3-calowym ekranem będąca bezpośrednią konkurencją dla omawianego przed kilkoma tygodniami modelu Samsung Blue Earth . LG GD510 został wykonany w tworzyw przyjaznych środowisku i miał na pleckach panel słoneczny. Według deklaracji producenta, 10 minut na słońcu miało zagwarantować nawet dwie minuty i 15 sekund rozmów lub wydłużenie pracy w trybie czuwania o trzy godziny.

Na wykorzystaniu energii słonecznej eko-aspiracje tego telefonu z 2009 roku się nie kończyły. Dołączona do zestawu ładowarka cechowała się zredukowanym poziomem emisji dwutlenku węgla, a pudełko wykonano z papieru makulaturowego. Do naniesienia nadruków na opakowanie wykorzystano ponadto atrament sojowy.

Na telefonie preinstalowano aplikacje, które w trakcie jego użytkowania szacowały ilość zmniejszonej redukcji dwutlenku węgla czy liczbę ocalonych drzew.

LG GD900 Crystal - telefon z funkcjonalną klawiaturą, której nie widać

No dobra, widać, ale wzornictwo tego niemłodego już telefonu (2009) może się podobać nawet dziś. Wysuwana klawiatura alfanumeryczna została wykonana z hartowanego szkła i była przezroczysta. Warto dodać, że prace nad tym telefonem trwały cztery lata.

Ta nietypowa klawiatura mogła się poszczycić nie tylko walorami wizualnymi, ale i funkcjonalnymi. Działała ona bowiem jak gładzik, który mógł być wykorzystywany do powiększania zdjęć, regulacji głośności muzyki czy uruchamiania aplikacji poprzez rysowanie na powierzchni klawiatury przypisanych im znaków. Jako że klawiatura rozpoznawała pismo odręczne, można było w taki sposób wprowadzać wiadomości.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Niestety LG GD900 Crystal to najtańszych komórek nie należał. 1949 złotych było wówczas kwotą zaporową.

LG Fx0 - pokaż kotku, co masz w środku

Był już telefon z przezroczysta klawiaturą. Pora na telefon z przezroczystą obudową, który wygląda jak wyjęty ze snu programisty.

LG Fx0 pojawił się w Japonii w 2014 roku, więc nic dziwnego, że czerpał garściami z ówczesnych dokonań projektantów firmy. Smartfon swoim kształtem nasuwał skojarzenia z LG G3. Był jednak mniejszy (4,7 calowy ekran) i miał przeciętną specyfikację.

Powodem, dla którego LG Fx0 nie doczekał się globalnej premiery i nigdy nie zdobył rozgłosu, wcale nie był wygląd. Było to eksperymentalne urządzenie stworzone we współpracy z Mozillą i japońskim operatorem KDDI, które pracowało pod kontrolą zapomnianej już platformy Firefox OS.

LG DoublePlay - gdy jeden wyświetlacz to za mało

Najnowszy MacBook Pro może się poszczycić niewielkim ekranem umieszczonym na klawiaturze. LG miało coś takiego już w 2011 roku. W telefonie.

Dodatkowy, 2-calowy ekran — umieszczony po środku wysuwanej klawiatury QWERTY — wyświetlał skróty do preinstalowanych mini-aplikacji. Możliwe było odczytanie i odpisanie na wiadomość, skorzystanie z przeglądarki, zajrzenie do kalendarza czy przejrzenie zdjęć bez konieczności przerywania czynności wykonywanej na ekranie głównym.

Dostępność smartfona LG DoublePlay była bardzo ograniczona; początkowo dostępny był on tylko w amerykańskim T-Mobile'u. Nie wiem jak wy, ale ja z chęcią zobaczyłbym kolejną generację. To bardzo praktyczne rozwiązanie z potencjałem.

LG Optimus Q — pierwsza bestia LG z Androidem

Swoją przygodę z Androidem LG zaczęło od telefonów z niższej półki. Model o kodowym oznaczeniu LG LU2300 był pierwszym androidowym high-endem tegoż producenta. Trafił on na rynek w połowie 2010 roku, czyli mniej więcej w tym samym czasie co pierwszy Galaxy S.

Telefon wyróżniał się mocnymi parametrami technicznymi, dość oryginalnym wzornictwem oraz — co najważniejsze — wysuwaną klawiaturą QWERTY. W jej rogu znalazło się specjalne kółko nawigacyjne, które po rozłożeniu całej konstrukcji pozwalało obsługiwać telefon bez konieczności sięgania palcem do ekranu. Podobne rozwiązanie pojawiło się także zresztą na panelu głównym, gdyż pod ekranem ulokowano trackball.

Choć Optimus Q był mocnym i pomysłowym urządzeniem, nigdy nie zdobył popularności na jaką zasługiwał.

Zobacz więcej artykułów z serii: Nieznane telefony znanych marek

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Windows Phone 8X by HTC - pierwsze, świąteczne wrażenia Nieznane telefony znanych marek: HTC Nokia będzie decydować o rozwoju Windows Phone? Sony Xperia S, czyli początek samotnej drogi Japończyków [Podróż w czasie] Porównanie: najmniej zaawansowane modele w ofertach operatorów Historia mobilnych technologii według Skałby. Lata 90., czyli rewolucja za rewolucją LG Optimus 4X HD z Tegrą 3 i Androidem 4.0! Zmiecie konkurencję? Gra Angry Birds podbija świat, przekraczając pół miliarda pobrań Drodzy operatorzy, oto świetne rozwiązanie, którego wprowadzenie warto przemyśleć Android 3.0 w czwartym kwartale? Porażajace wymagania minimalne... [aktualizacja] Quiz Komórkomanii #6 - chińskie smartfony (+ podsumowanie quizu o smartfonowych aparatach) Nexus 4 jest drogi? Nie, chociaż warto poczekać

Popularne w tym tygodniu:

Jak wygląda składany ekran Samsunga Galaxy Fold po 10 dniach? Mateusz Morawiecki i jego potłuczony smartfon. Wiemy, jaki to model. I czemu powinien go zmienić Xiaomi Mi Note 10 wcale nie jest za drogi