Android O - jak będzie się nazywał nowy system Google'a? [Ankieta]

Najwyższa pora porozmawiać o nazwie tegorocznej wersji Androida.

Jak wiecie, nazwy kolejnych wydań nadawane są w kolejności alfabetycznej i pochodzą od popularnych deserów i słodyczy. Do tej pory pojawiły się takie systemy jak:

 • Android 1.0  -  Apple Pie (szarlotka);
 • Android 1.1   -  Banana Bread (chleb bananowy);
 • Android 1.5   -  Cupcake (babeczka);
 • Android 1.6   -  Donut (pączek);
 • Android 2.0 i 2.1  - Eclair (eklerka);
 • Android 2.2   -  Froyo (frozen yogurt, mrożony jogurt);
 • Android 2.3   -  Gingerbread (piernik);
 • Android 3.0   -  Honeycomb (plaster miodu);
 • Android 4.0   -  Ice Cream Sandwitch (lodowa kanapka);
 • Android 4.1, 4.2 i 4.3   -  Jelly Bean (żelek-fasolka);
 • Android 4.4   -  KitKat;
 • Android 5.0 i 5.1   - Lollipop (lizak)
 • Android 6.0   -  Marshmallow (słodka pianka);
 • Android 7.0 i 7.1 Nougat (nugat).

Jak będzie się nazywał Android O?

Android O zadebiutował już w wersji deweloperskiej. Na finalne wydanie oraz ujawnienie nazwy systemu poczekamy zapewne do jesieni, ale snuć domysły możemy już teraz.

Jeśli chodzi o nazwy deserów, litera O nie jest zbyt wdzięcznym punktem wyjścia do rozważań. Popularnych deserów z nazwami zaczynającymi się na tę literę jest niewiele, a w dodatku sporo z nich ma egzotyczne oraz bardzo trudne do zapamiętania i wymówienia nazwy. Po sieci krąży już jednak sporo spekulacji, które zebrałem w poniższej ankiecie.

Zachęcam również do zostawienia komentarza pod tym wpisem. Jeśli okaże się, że mieliście nosa, będziecie mieli niepodważalny dowód.

Nazwę Androida N prawidłowo wytypowało 41,03 proc. z was. W przypadku Androida M było to 14,91 proc. W obu przypadkach popularniejsze były jednak inne nazwy, które się ostatecznie nie potwierdziły.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

12 lat minęło, czyli ulotki promocyjne telefonów z 2005 roku Nieznane telefony znanych marek: LG [cz. 2] "Trzeba być idiotą, by wydać tyle na telefon" Nieznane telefony znanych marek: Huawei Apple może przejąć Disneya za ponad 200 miliardów dolarów! Galaxy S8 ma fajną funkcję, którą Samsung w ogóle się nie chwali Nieznane telefony znanych marek: BlackBerry LG G6 - wrażenia po pierwszym dniu testów 25 najpopularniejszych telefonów wśród czytelników Komórkomanii [I kwartał 2017] Galaxy S8 - sprawdziłem, czy ekran Infinity Display 18,5:9 robi różnicę. Robi Jedna rzecz, którą od Apple'a powinni skopiować wszyscy Samsung Galaxy S8 - w sklepie czy u operatora? Galaxy S8 ma przycisk, który nie jest przyciskiem. Samsung zrobił to dobrze Samsung Galaxy S8 czy LG G6? Którego z flagowców wybrać? Samsung Galaxy S8 to sprzęt, który muszę mieć! [pierwsze wrażenia] Wciąż używają Note'ów 7 i uważają, że to powód do dumy. Nazywają siebie "rebeliantami" Żegnaj, Chromie. Dlaczego po 9 latach zmieniam przeglądarkę? Fossil zapowiedział właśnie... 300 nowych smartwatchów. Tak, 300 Samsung Galaxy S8 - podsumowanie przecieków na tydzień przed premierą Odświeżony iPhone SE to wielkie rozczarowanie. Policzyłem, ile naprawdę powinien kosztować Nieznane telefony znanych marek: Motorola Oglądasz filmy na telefonie? Netflix będzie cię traktować jak widza specjalnej troski Samsung Galaxy A5 (2017) w pigułce [wideo] Samsung Galaxy S8 - 5 rzeczy, których oczekuję po nowym flagowcu

Popularne w tym tygodniu:

TrueDepth w iPhonie X to coś więcej niż rozpoznawanie twarzy i animowane emotki Jak sprzedaje się iPhone 8? OnePlus 5T wydaje się w porządku, ale wciąż jest co poprawiać. Oto 6 rzeczy, które chciałbym zobaczyć w modelu OnePlus 6 Tak wygląda mapa głębi tworzona przez smartfony z podwójnymi aparatami