Nie potrzebujesz już aplikacji, by wrzucić zdjęcie na Instagram. Możesz to zrobić nawet z komputera

Dotychczas udostępnianie zdjęć na Instagramie możliwe było tylko z poziomu aplikacji mobilnej. Od teraz wystarczy przeglądarka. Nawet ta na komputerze, choć trzeba zastosować pewien trik.

Niemal pełnię możliwości Instagramu można wykorzystać także na komputerze

Niemal pełnię możliwości Instagramu można wykorzystać także na komputerze (magicmockups.com)

Instagram z webową aplikacją

Gdy wejdziesz na Instagram.com używając przeglądarki na smartfonie, ujrzysz nową aplikację webową, która dubluje część funkcji mobilnej apki. Możliwe jest nie tylko przeglądanie, lajkowanie i komentowanie zdjęć, ale i — co najważniejsze — ich udostępnianie.

W teorii działa to tylko na przeglądarkach mobilnych, ale jest sposób, by fotkę udostępnić także z peceta, co zauważył serwis OMG Ubuntu.

Jak wrzucić na Instagram zdjęcie z komputera?

Niektóre przeglądarki internetowe mają ukryte ustawienia deweloperskie, które pozwalają zmienić tzw. user agent, czyli profil, dzięki któremu dana strona wie, z jakiego urządzenia jest przeglądana.

Jak zmienić user agent? Poniżej poradnik na przykładzie najpopularniejszej przeglądarki — Chrome'a.

  1. rozwiń menu klikając w ikonę z trzema kropkami z górnym prawym rogu;
  2. z listy "więcej narzędzi" wybierz pozycję "narzędzia dla programistów";
  3. w wyświetlonym oknie rozwiń menu ukryte pod ikoną z trzema kropkami;
  4. z listy "more tools" wybierz pozycję "network conditions";
  5. odznacz pole "select automatically" przy "user agent";
  6. z listy poniżej wybierz jakieś urządzenie mobilne (np. "Chrome — iPhone");
  7. wejdź na Instagram.com.

Po takim zabiegu przeglądarka będzie udawała Chrome'a na iPhonie. Dzięki temu po wejściu na stronę Instagramu wyświetli się wspomniana wcześniej aplikacja webowa z odblokowaną opcją udostępniania zdjęć. Aby przywrócić ustawienia domyślne, należy ponownie zaznaczyć pole "select automatically" przy "user agent".

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

Istnieje także mnóstwo wtyczek do przeglądarek, które pozwalają jeszcze wygodniej podmienić profil user agent. Wystarczy wyszukać "user agent" w sklepie z rozszerzeniami i wybrać pierwszą lepszą pozycję.

Świetna sprawa dla osób, które z Instagramu korzystają zawodowo

Od teraz osoby, które przykładowo obsługują profile znanych marek, nie będą musiały korzystać z telefonu. W końcu można wygodnie obrobić zdjęcie na komputerze i od razu je udostępnić.

Właśnie, skoro jesteśmy przy obróbce zdjęć. Aplikacja webowa nie ma niestety wbudowanego zestawu filtrów i pozwala jedynie na obrócenie i wykadrowanie fotki. Cóż, dobre i to.

Źródło: OMG! Ubuntu!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Czym Samsung Galaxy S8+ różni się od zwykłego S8? Warto dopłacić 500 zł? Chcesz czerwonego iPhone'a? Nie musisz wcale kupować nowego Skradziony lub zgubiony telefon? Jeszcze możesz go odzyskać Jak wydłużyć czas pracy na baterii? Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret cz. 2 Procesor w smartfonie - tego sprzedawcy i producenci ci nie powiedzą Przepis na mobilną fotoedycję: budynki wyrastające z fotografowanej postaci Przepis na mobilną fotoedycję: efekt obrazu Przepis na mobilną fotoedycję: ulotny portret Przepis na mobilną fotoedycję: obiekty wystające z ekranu smartfona Przepis na mobilną fotoedycję: miejska bryła Przepis na mobilną fotoedycję: Instagramowe trendy cz. 1 Przepis na mobilną fotoedycję: retusz twarzy Przepis na mobilną fotoedycję: podwójna ekspozycja [cz. 2] Przepis na mobilną fotoedycję: efekt retro i retusz zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: efekt malowidła Przepis na mobilną fotoedycję: podmiana elementów w kadrze Przepis na mobilną fotoedycję: małe planety Przepis na mobilną fotoedycję: tuning nieudanych zdjęć Przepis na mobilną fotoedycję: zachód słońca Jak śledzić ulubione seriale na smartfonie? Przepis na mobilną fotoedycję: złota jesień Przepis na mobilną fotoedycję: architektura

Popularne w tym tygodniu:

Sprawdź, czy ktoś nie podsłuchuje twojego smartfona. Tłumaczymy jak to zrobić