Nie potrzebujesz już aplikacji, by wrzucić zdjęcie na Instagram. Możesz to zrobić nawet z komputera

Dotychczas udostępnianie zdjęć na Instagramie możliwe było tylko z poziomu aplikacji mobilnej. Od teraz wystarczy przeglądarka. Nawet ta na komputerze, choć trzeba zastosować pewien trik.

Niemal pełnię możliwości Instagramu można wykorzystać także na komputerze

Niemal pełnię możliwości Instagramu można wykorzystać także na komputerze (magicmockups.com)

Instagram z webową aplikacją

Gdy wejdziesz na Instagram.com używając przeglądarki na smartfonie, ujrzysz nową aplikację webową, która dubluje część funkcji mobilnej apki. Możliwe jest nie tylko przeglądanie, lajkowanie i komentowanie zdjęć, ale i — co najważniejsze — ich udostępnianie.

W teorii działa to tylko na przeglądarkach mobilnych, ale jest sposób, by fotkę udostępnić także z peceta, co zauważył serwis OMG Ubuntu.

Jak wrzucić na Instagram zdjęcie z komputera?

Niektóre przeglądarki internetowe mają ukryte ustawienia deweloperskie, które pozwalają zmienić tzw. user agent, czyli profil, dzięki któremu dana strona wie, z jakiego urządzenia jest przeglądana.

Jak zmienić user agent? Poniżej poradnik na przykładzie najpopularniejszej przeglądarki — Chrome'a.

  1. rozwiń menu klikając w ikonę z trzema kropkami z górnym prawym rogu;
  2. z listy "więcej narzędzi" wybierz pozycję "narzędzia dla programistów";
  3. w wyświetlonym oknie rozwiń menu ukryte pod ikoną z trzema kropkami;
  4. z listy "more tools" wybierz pozycję "network conditions";
  5. odznacz pole "select automatically" przy "user agent";
  6. z listy poniżej wybierz jakieś urządzenie mobilne (np. "Chrome — iPhone");
  7. wejdź na Instagram.com.

Po takim zabiegu przeglądarka będzie udawała Chrome'a na iPhonie. Dzięki temu po wejściu na stronę Instagramu wyświetli się wspomniana wcześniej aplikacja webowa z odblokowaną opcją udostępniania zdjęć. Aby przywrócić ustawienia domyślne, należy ponownie zaznaczyć pole "select automatically" przy "user agent".

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Istnieje także mnóstwo wtyczek do przeglądarek, które pozwalają jeszcze wygodniej podmienić profil user agent. Wystarczy wyszukać "user agent" w sklepie z rozszerzeniami i wybrać pierwszą lepszą pozycję.

Świetna sprawa dla osób, które z Instagramu korzystają zawodowo

Od teraz osoby, które przykładowo obsługują profile znanych marek, nie będą musiały korzystać z telefonu. W końcu można wygodnie obrobić zdjęcie na komputerze i od razu je udostępnić.

Właśnie, skoro jesteśmy przy obróbce zdjęć. Aplikacja webowa nie ma niestety wbudowanego zestawu filtrów i pozwala jedynie na obrócenie i wykadrowanie fotki. Cóż, dobre i to.

Źródło: OMG! Ubuntu!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Porady:

Jak sprawdzić stan konta T-Mobile Przepis na mobilną fotoedycję: podwójna ekspozycja [cz. 2] HTC Desire - dane techniczne [Specyfikacja] Sprawdź, czy ktoś nie podsłuchuje twojego smartfona. Tłumaczymy jak to zrobić Xperia ZR - dane techniczne [Specyfikacja] Jak sprawdzić stan konta Play Jak płacić telefonem? Najszybciej przez aplikację HTC One SV - dane techniczne [Specyfikacje] Chcesz czerwonego iPhone'a? Nie musisz wcale kupować nowego ASUS Google Nexus 7 - dane techniczne Sekrety mobilnej fotografii: architektura Nokia Asha 205 - dane techniczne [Specyfikacje]

Popularne w tym tygodniu:

Jak zlokalizować telefon dziecka? Zobacz, jak mądrze kontrolować dziecko Mikołajkowy poradnik prezentowy. Kilka smartfonowych propozycji