Telefon "ojca Androida" zapowiedziany. Co o nim wiadomo?

Andy Rubin, nazywany "ojcem Androida", szykuje się do prezentacji pierwszego telefonu. Założona przez niego firma Essential Products ujawniła datę premiery.

Bezramkowy telefon firmy Andy'ego Rubina

Bezramkowy telefon firmy Andy'ego Rubina (twitter.com/Arubin)

Pierwszy telefon Essential już 30 maja?

Firma poinformowała na Twitterze, że 30 maja pojawi się "coś dużego". Najprawdopobniej chodzi więc o premierę nowego telefonu.

Na początku roku, gdy pojawiły się pierwsze informacje o smartfonie Andy'ego Rubina, Bloomberg dotarł do kilku konkretów na jego temat, o czym pisaliśmy w tym materiale.

Bloomberg sugeruje, że firma ma już kilka pomysłów na to, jak wyróżnić swoje smartfony na tle konkurencji. Należą do nich m.in.:

  • bezramkowa konstrukcja - model z ekranem większym niż iPhone 7 Plus ma być zamknięty w mniejszej obudowie;
  • ekran rozpoznający siłę nacisku - opracowanie rozwiązania podobnego do 3D Touch Apple'a;
  • doczepiane akcesoria - dodatki podobne do MotoMods dla modeli Lenovo Moto Z, wśród których może pojawić się kamerka 360 stopni.
Czytaj więcej

Bezramkowa konstrukcja została już potwierdzona, na co wskazuje fotka, którą "ojciec androida" opublikował na Twitterze w marcu (zdjęcie otwierające).

Tak wygląda doczepiana kamera 360

Poniższe zdjęcie Essential wrzucił na Twittera. Wprawdzie firma nie napisała wprost, że chodzi o kamerę 360, ale po rozjaśnieniu fotki widać wyraźnie wypukły obiektyw. Poza tym o akcesorium umożliwiającym robienie zdjęć sferycznych mówiło się już wcześniej.

Telefon Essential z doczepianą kamerą 360?

Mam nadzieję, że firma pokaże też inne, ciekawsze akcesoria

W kontekście telefonu Rubina sporo mówiło się o specjalnym złączu, które umożliwi doczepianie funkcjonalnych akcesoriów. Żeby jednak doczepić wystającą z obudowy kamerę 360, nie potrzeba żadnych autorskich technologii; wystarczy port USB typu C. Przecież takie doczepiane kamerki pokazał już chociażby Alcatel…

Alcatel 360 Camera

… czy Huawei (a konkretnie należąca do niego marka Honor).

Honor VR Camera

Czekamy zatem do 30 maja na więcej konkretów.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Motorola EQ5 Równoczesne słuchanie muzyki i ładowanie nowych iPhone'ów to już nie problem Inteligentne zegarki? Zdecydowanie nie dla każdego A.I Watch - świetnie zapowiadający się inteligentny zegarek, który prawdopodobnie nigdy nie powstanie Perpetuum mobile. Zestaw słuchawkowy zasilany głową Dwie słuchawki Motoroli. Prostota i brak bajerów DJI Osmo Mobile 3 oficjalnie. Nowy gimbal do smartfonów jest składany i tańszy od poprzednika Nokia Lumia 920 - jak działa bezprzewodowe ładowanie? Znamy cenę Nokii N9! Znamy nazwy i ceny wymiennych obiektywów Sony do smartfonów Nokia E72 także w bieli! Zestaw słuchawkowy z głosowym RSS