Telefon "ojca Androida" zapowiedziany. Co o nim wiadomo?

Andy Rubin, nazywany "ojcem Androida", szykuje się do prezentacji pierwszego telefonu. Założona przez niego firma Essential Products ujawniła datę premiery.

Bezramkowy telefon firmy Andy'ego Rubina

Bezramkowy telefon firmy Andy'ego Rubina (twitter.com/Arubin)

Pierwszy telefon Essential już 30 maja?

Firma poinformowała na Twitterze, że 30 maja pojawi się "coś dużego". Najprawdopobniej chodzi więc o premierę nowego telefonu.

Na początku roku, gdy pojawiły się pierwsze informacje o smartfonie Andy'ego Rubina, Bloomberg dotarł do kilku konkretów na jego temat, o czym pisaliśmy w tym materiale.

Bloomberg sugeruje, że firma ma już kilka pomysłów na to, jak wyróżnić swoje smartfony na tle konkurencji. Należą do nich m.in.:

  • bezramkowa konstrukcja - model z ekranem większym niż iPhone 7 Plus ma być zamknięty w mniejszej obudowie;
  • ekran rozpoznający siłę nacisku - opracowanie rozwiązania podobnego do 3D Touch Apple'a;
  • doczepiane akcesoria - dodatki podobne do MotoMods dla modeli Lenovo Moto Z, wśród których może pojawić się kamerka 360 stopni.
Czytaj więcej

Bezramkowa konstrukcja została już potwierdzona, na co wskazuje fotka, którą "ojciec androida" opublikował na Twitterze w marcu (zdjęcie otwierające).

Tak wygląda doczepiana kamera 360

Poniższe zdjęcie Essential wrzucił na Twittera. Wprawdzie firma nie napisała wprost, że chodzi o kamerę 360, ale po rozjaśnieniu fotki widać wyraźnie wypukły obiektyw. Poza tym o akcesorium umożliwiającym robienie zdjęć sferycznych mówiło się już wcześniej.

Telefon Essential z doczepianą kamerą 360?

Mam nadzieję, że firma pokaże też inne, ciekawsze akcesoria

W kontekście telefonu Rubina sporo mówiło się o specjalnym złączu, które umożliwi doczepianie funkcjonalnych akcesoriów. Żeby jednak doczepić wystającą z obudowy kamerę 360, nie potrzeba żadnych autorskich technologii; wystarczy port USB typu C. Przecież takie doczepiane kamerki pokazał już chociażby Alcatel…

Alcatel 360 Camera

Zobacz również: Inteligentne okulary Sony

… czy Huawei (a konkretnie należąca do niego marka Honor).

Honor VR Camera

Czekamy zatem do 30 maja na więcej konkretów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Kupujesz, sprzedajesz komórkę? Widżety Allegro pomogą Google przejął producenta inteligentnych zegarków Kupno kamery 360 właśnie nabrało sensu. Szkoda, że tak późno Jabra Stone - kolejna stylowa słuchawka Bluetooth 5 pomysłowych pokrowców, które robią coś więcej niż ochrona telefonu Asus VivoWatch wytrzyma 10 dni na jednym ładowaniu Mio Car Kit - wyjątkowy uchwyt dla iPhone'ów TAG Heuer Connected oficjalnie. Świetna konkurencja dla Apple Watcha Edition, ale żadna dla tradycyjnych luksusowych zegarków Gear S3 Classic i Frontier oficjalnie. Nowe smartwatche Samsunga już w Polsce [aktualizacja] Odcięty od zasilania Modny szalik od LG Mini dyski twarde Samsunga