Nowa aplikacja YouTube'a jest świetna. W końcu nie muszę korzystać z zamiennika

YouTube odświeżył swoją aplikację. Nowa wersja ma funkcję, na którą czekałem od dawna.

Ścisłej mówiąc — YouTube odświeżył nie tylko aplikację mobilną, ale i cały serwis. Zmieniło się nawet logo; pierwszy raz w 12-letniej historii tej platformy.

Zmienił się też wygląd; jest schludniej, bardziej minimalistycznie i przejrzyście.

Nie to interesuje mnie jednak najbardziej.

Aplikacja YouTube w końcu pozwala regulować prędkość odtwarzania wideo!

Nawet sobie nie wyobrażacie, jak bardzo mi tej funkcji brakowało. Tylko z tego powodu filmy oglądałem albo na komputerze, albo męczyłem się z nieoficjalną aplikacją, która nie ma opcji logowania do serwisu.

Zdecydowaną większość filmów pochłaniam przy prędkości 2x lub przynajmniej 1,5x. Możliwość obejrzenia całego 20-minutowego materiału w 10 minut przekłada się na ogromną oszczędność czasu. Nie wyobrażam sobie korzystania z YouTube'a w inny sposób.

Zdarza mi się też spowalniać wybrane fragmenty, gdy chcę wychwycić jakiś szczegół.

Zobacz również: Appshaker 2 #21: Cubway, Screenshot Utility, Conduct THIS i inne

Wyjątek stanowią materiały o szczególnych walorach audiowizualnych (teledyski, miniseriale itp.); wtedy faktycznie pochłaniam wideo w takiej postaci, w jakiej przygotowali je twórcy. Filmy stricte merytoryczne — poradniki, zestawienia, blogi itp. — przyspieszanie. I cieszę się, że w końcu mogę to robić korzystając z oficjalnej apki.

To nie koniec zmian

YouTube zapewnia, że jego apka będzie w najbliższych miesiącach regularnie aktualizowana. Twórcy zapowiadają:

  • lepszą obsługę gestów — między filmami będzie można się przełączać przesuwając palec po ekranie;
  • dopasowanie odtwarzacza do każdego formatu — okno wideo będzie się skalować i dopasowywać do filmów kwadratowych, pionowych itp.

Nową wersję YouTube'a możecie już pobrać na swoje telefony:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Android 2.1 dla HTC Hero - terminarz aktualizacji Komórkowa aplikacja dla imigrantów? 100 klasycznych gier Atari wylądowało w Android Markecie [wideo] Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: polski Space Hell, użyteczny Adblock Plus i choinka w 3D MeeGo, czyli połączenie Maemo i Moblina! Kiedy Nokia się obudzi? Ogromna wyprzedaż gier w App Store z okazji Memorial Day MuscleNerd odblokowuje iPhone'a 4 drugim sposobem Cut The Rope: Holiday Gift w App Store Wielka wielkanocna wyprzedaż gier EA! Przepychanki ciąg dalszy: "zakazać sprzętu Nokii!" Szybki start z iPhonem cz. 2: Przenoszenie multimediów z iPhone'a do komputera

Popularne w tym tygodniu:

Legenda powraca. Deluxe Ski Jump 2 do pobrania na smartfony z Androidem