Pixel Buds oficjalnie. Słuchawki Bluetooth z Tłumaczem Google, które mają jedną poważną wadę

Mimo wielu przecieków dotyczących Pixeli 2, Google'owi udało się uchować co nieco w tajemnicy do samego końca. Pixel Buds to bardzo pomysłowe akcesorium do smartfona.

Pixel Buds — prawie bezprzewodowe słuchawki

Prawie, bo — choć gadżet łączy się z telefonem bezprzewodowo — obie słuchawki połączone są ze sobą kablem. Nie jest to więc bezpośrednia odpowiedź na AirPodsy Apple'a czy słuchawki Gear IconX Samsunga.

Google przekonuje, że słuchawki dostarczają dźwięk w bardzo wysokiej jakości i są wygodne w noszeniu. Na prawej słuchawce znalazł się panel dotykowy, który pozwala m.in. zatrzymywać i wznawiać odtwarzanie czy kontrolować głośność za pomocą tapnięć i muśnięć.

Do przenoszenia słuchawek służy specjalne etui z wbudowanym akumulatorem, które pełni jednoczesnie funkcję ładowarki.

Kompatybilne z Tłumaczem Google

Słuchawki są kompatybilne z wirtualnym asystentem. Można więc je pytać o pogodę, polecić wysłanie maila do znajomego itp. Nie to jest jednak najciekawsze.

Słuchawki świetnie współpracują z Tłumaczem. Wystarczy przytrzymać palec na słuchawce i użyć polecenia typu "pomóż mi porozumieć się po japońsku". Działa to tak:

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

  • słuchawki przechwytują głos rozmówcy i tłumaczą kolejne zdania w czasie rzeczywistym;
  • wypowiadane frazy tłumaczone są w drugą stronę, a przetłumaczone frazy rozbrzmiewają z głośnika telefonu.

Niestety jest kilka haczyków. Przynajmniej jeśli chodzi o Polaków

Słuchawki teoretycznie działają z każdym telefonem z Androidem w wersji przynajmniej 5.0 lub iOS-em od wersji 10 w górę. Ale.

Assistant — który i tak nie obsługuje na razie języka polskiego — działa już tylko na Androidzie od 6.0 w górę. Nie to jest jednak najgorsze.

Najciekawsza funkcja — Tłumacz — działa tylko wtedy, gdy Pixel Buds połączone są z telefonem z rodziny Google Pixel!

Google podaje tę informację na swojej stronie malutkim druczkiem, więc podejrzewam, że wiele osób się nieumyślnie natnie.

A to jednak spora wada, bo pełnię możliwości można wyciągnąć parując słuchawki z telefonem, którego popularność jest znikoma. Nie mówiąc już o Polsce, gdzie nie jest on nawet oficjalnie dostępny.

Garść technikaliów

Kilka kwestii technicznych:

  • na jednym ładowaniu słuchawki mają grać do 5 godzin, co jest niezłym wynikiem;
  • opakowanie z wbudowaną baterię ma pozwolić naładować słuchawki ok. 4 razy, więc łącznie można wyciągnąć 24 godziny ciągłej pracy z dala od gniazdka;
  • słuchawki ważą 14 gramów;
  • etui ładujące bez słuchawek waży 43 gramy;
  • do ładowania wykorzystywany jest port USB-C.

Cena nie jest niska

Pixel Buds kosztują w Niemczech 179 euro, czyli równowartość 770 zł. Na dokładnie tyle samo w Europie wycenione są konkurencyjne AirPodsy.

Wielka szkoda, że najciekawsza funkcja — Tłumacz — wymaga do działania Pixela, bo znacząco redukuje to grono potencjalnych zainteresowanych. Z punktu widzenia niemającego Pixela mieszkańca Polski są to słuchawki Bluetooth, które nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

5 pomysłowych pokrowców, które robią coś więcej niż ochrona telefonu Równoczesne słuchanie muzyki i ładowanie nowych iPhone'ów to już nie problem SoundMagic E10BT - niezłe bezprzewodowe słuchawki na każdą kieszeń [TEST] Phoozy Thermal Capsule to kosmiczny pokrowiec, który przetrwa naprawdę wiele Huawei Band 2 i Band 2 pro oficjalnie. Nowe opaski dla aktywnych KADO to najcieńsza ładowarka świata. To ma sens! Chińskie etui na telefon, które zmienia kolor, gdy je trzymasz Telefon "ojca Androida" zapowiedziany. Co o nim wiadomo? Ten pokrowiec sprawi, że iPhone'y i samsungi będą miał ekrany 3D W bateriach liczy się nie tylko pojemność! 10 niedrogich, ale praktycznych akcesoriów do smartfonów Keyboard Mod, czyli fizyczna klawiatura QWERTY dla smartfonów Moto Z Dzięki tej szybce przekonałem się do zabezpieczania ekranu smartfona Ten pokrowiec na iPhone'a kosztuje ponad 20 tysięcy złotych. Ale to jeszcze nic... Sony Xperia Ear w Polsce. Cena jest wysoka, ale to nie ona jest największym problemem Occipital Bridge - gogle ostateczne? Przy tym akcesorium Gear VR i Daydream wyglądają jak zabawki dla małych dzieci Taki kabel USB powinien być w zestawie z każdym smartfonem! Nokia Moonraker na wideo. Tak wygląda i działa uśmiercony smartwatch Finów Im więcej kamer 360 trafia na rynek, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że LG zaorało konkurencję Sgnl, czyli odbieraj telefon przykładając palec do ucha Alcatel Move oficjalnie. Oto nowa linia urządzeń noszonych firmy Gear S3 Classic i Frontier oficjalnie. Nowe smartwatche Samsunga już w Polsce [aktualizacja] Oto najbardziej odjechana ładowarka do Apple Watcha Planujesz zakup smartwatcha? Oto dlaczego warto poczekać jeszcze kilka tygodni