Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen"

Apple zaktualizował swój smartfonowy edytor wideo Clips. Nowa wersja aplikacji w szczególności ukontentuje fanów "Gwiezdnych wojen". A przynajmniej tych, którzy używają iPhone'a X...

Hologram z filmu "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja"

Hologram z filmu "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja"

Sceny, czyli aparat TrueDepth zamiast green screena

Nowa funkcja — Sceny — wykorzystuje wbudowany w iPhone'a X aparat TrueDepth. Podczas nagrywania filmu z użyciem przedniej kamerki, oprogramowanie w czasie rzeczywistym odseparowuje nagrywaną postać od reszty obrazu, podmienia tło i nakłada różne efekty.

Tła w teorii są 360-stopniowe, więc powinny reagować na obracanie telefonu. W teorii, bo u mnie ta funkcja z jakiegoś powodu nie działa. Bałem się, że to problem z żyroskopem, ale ten w innych aplikacjach działa poprawnie.

Najciekawsze są Sceny z "Gwiezdnych wojen"

Do wyboru jest 12 Scen pozwalających "przenieść się" do metropolii, przestrzeni kosmicznej czy różnych krain. Dla mnie numer 1 to hologram na pokładzie Sokoła Milenium (po którym mógłbym się rozejrzeć, gdyby funkcja ta działała prawidłowo).

Oprogramowanie nie usuwa tła z chirurgiczną precyzją, ale efekty są na tyle przemyślane, że w sprytny sposób maskują wszelkie niedoskonałości. Przykładowo w przypadku hologramów imitowane są znane z filmu zakłócenia.

Clips powoli staje się potężnym narzędziem dla internetowych twórców wideo

Takie efekty pozwalają w łatwy sposób urozmaicić filmy udostępniane na YouTubie czy Instagramie. Oczyma wyobraźni widzę już recenzje "Ostatniego Jedi" nagrane z użyciem efektu hologramu.

Aplikacja ma inne ciekawe funkcje — można np. dodawać różne naklejki czy animowane napisy. Program potrafi nawet w locie zamieniać mowę na tekst. Tak, działa w języku polskim.

Choć Face ID mnie nie przekonuje, inne zastosowania wykrywającego głębię aparatu TrueDepth robią wrażenie. Potencjał jest, więc nie mogę się doczekać kolejnych aplikacji wykorzystujących jego możliwości.

Zobacz również: Sony Xperia: niezwykły monodram Macieja Stuhra

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Gameloft porzuca mobilnego Windowsa. Użytkownicy nie zostaną jednak na lodzie Spełnij swoje marzenia Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły Gdybym mógł zostawić na telefonie tylko 10 najpotrzebniejszych aplikacji... Jestem agentem Tajnej Służby Jego Świętobliwości i wykładam karty na stół, czyli o smartfonach i aplikacjach w Kościele Nowa aplikacja YouTube'a jest świetna. W końcu nie muszę korzystać z zamiennika Oto, jak śledzić na smartfonie mistrzostw Europy w siatkówce 2017 Banuba - nowa aplikacja z wirtualnymi maskami jak na Snapchacie Bothie - nie musisz czekać na Nokię 8, skorzystaj z jej sztandarowej funkcji już dziś Google Kontakty w końcu pobierzesz na dowolny telefon. Prawie dowolny Appshaker 2 #48 - Golden Hour, Eternal Card Game, Sleep orbit i inne Ta decyzja Opery nie spodoba się wielu użytkownikom. Koniec Opery Max Najlepsze aplikacje astronomiczne. Zlokalizuj Perseidy i zobacz Ziemię z kosmosu Appshaker 2 #47: "A Planet of Mine", "Vector Pop" i niezwykły kalkulator Google wypowiada wojnę wibrującym reklamom Powstanie Warszawskie: dzięki tym aplikacjom dowiesz się o nim więcej Appshaker 2 #46: Loopsie, HHTAN, Virtua Tennis Chalange i inne Appshaker 2 #45 - Infinity Merge, Timbre, Lil Big Invasion i inne Ruchome zdjęcia - świetna aplikacja Google'a debiutuje na Androidzie i... nie jest już taka świetna Appshaker 2 #44 - ES Disk Analyzer, Bounzy, Tentacles i inne

Popularne w tym tygodniu:

Instagram z trybem rozmywania tła. Jak skorzystać z nowej funkcji? Nie mogę się oderwać od mobilnego Fortnite. Ta gra zdaje się być stworzona z myślą o smartfonach