Revolut wprowadza obsługę kryptowalut dla wszystkich. To najłatwiejszy sposób, by kupić bitcoina

Revolut to aplikacja płatnicza, która umożliwia wygodną wymianę walut po kursach pozbawionych prowizji. Do grona obsługiwanych jednostek dołączyły 3 popularne waluty: bitcoin, litecoin oraz ether. Obecnie nie ma łatwiejszego sposoby, by rozpocząć handel walutami.

Kupowanie bitcoinów nigdy nie było łatwiejsze

Kupowanie bitcoinów nigdy nie było łatwiejsze (pexels.com)

Obsługę kryptowalut Revolut wprowadził już w grudniu 2017 roku, ale pierwotnie funkcja ta była zarezerwowana dla użytkowników kont premium oraz tych, którym udało się zwerbować do usługi 3 inne osoby. To ograniczenie zostało już zdjęte, ale niestety nie oznacza to, że wszyscy chętni będą mogli rozpocząć wymianę kryptowalut już teraz.

Revolut — jak odblokować kryptowaluty?

Obsługa kryptowalut domyślnie jest wyłączona. Aby ją uaktywnić należy:

  • pobrać najnowszą wersję aplikacji Revolut (Android oraz iOS)
  • przejść do zakładki "Więcej";
  • kliknąć "odblokuj" przy ikonie "Kryptowaluty".

Zainteresowanie tą funkcją przerosło jednak oczekiwania twórców aplikacji, przez co musieli oni utworzyć wirtualną kolejkę. Kryptowaluty będą odblokowywane etapami, co może potrwać nawet kilka tygodni. Każdy użytkownik otrzyma jednak informację o pozycji w kolejce oraz powiadomienie, gdy funkcja będzie już aktywna.

Jak kupować kryptowaluty w aplikacji Revolut?

Zarządzanie kryptowalutami wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku wszystkich innych walut. Wystarczy wpisać kwotę w bitcoinach, litecoinach lub ethernach, którą chce się kupić, albo sumę w złotówkach, którą chce się wymienić. Kurs jest aktualny. Tak bardzo, że zmienia się dosłownie z sekundy na sekundę.

Tak kurs bitcoina zmieniał się w ciągu kilku sekund

W dowolnym momencie bitcoiny, litecoiny i etherny można wymienić na złotówki czy dowolną z pozostałych obsługiwanych walut.

Zobacz również: Wearables niedalekiej przyszłości

Co można robić z zakupionymi kryptowalutami?

Revolut nie działa jak klasyczny portfel. Trzymanych na koncie nie bitcoinów nie można bezpośrednio przelać na inne konto ani wykorzystać ich do robienia zakupów w sieci. Można je jedynie przelać innym użytkownikom Revoluta czy wymienić na inną walutę.

Czy to wielki problem? Dla tych, którzy inwestowanie w kryptowaluty traktują bardzo poważnie, być może. Większość osób będzie jednak kupować bitcoiny, litecoiny i etherny z nadzieją, że kiedyś zdrożeją i będzie można je odsprzedać, by na całej transakcji zarobić. W takim przypadku Revolut jest najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.

A zarobić można. 29 października 1 litecoin kosztował 203 zł. 3 miesiące później było to już 627,13 zł, czyli ponad 3-krotnie więcej.

Pamiętajcie, że na kryptowalutach można zarówno dużo zarobić, jak i dużo stracić

Kursy kryptowalut uzależnione są od wielu wyjątkowo trudnych do przewidzenia czynników. Można w ciągu kilku tygodni pomnożyć jakąś sumkę, ale bywa też, że kursy z dnia na dzień stają się niekorzystne. Tak było z bitcoinem pod koniec 2017 roku, kiedy to w ciągu 24 godzin jego wartość spadła o blisko 40 proc. wartości.

Jeśli więc zamierzacie bawić się w handel kryptowalutami, róbcie to z głową i nie inwestujcie wszystkich oszczędności.

PS. Więcej na temat aplikacji Revolut pisałem w tym artykule.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Air France włącza zielone światło dla komórek "Rewelacyjna" oferta T-Mobile za przeniesienie numeru... #wSkrócie: iPad Air 3, Samsung Gear 360 oraz iPhone 6s vs motocykl trialowy Facebook połączy profile z Instagramem? #wSkrócie: nowe grafiki promocyjne OnePlusa X oraz statystyki rynku smartfonów Essence przeniesie was do świata fantasy Samsung Wave S8500 w Play! Rusza przedsprzedaż [cennik] #wSkrócie: Nubia V18 oficjalnie, Samsung Exynos 9610 i wizualizacja HTC U12 Samsung rozdaje etui Smart Cover Galaxy Friends za darmo [#wSkrócie] Letnie promocje Plusa Nokia X6 trafi do sklepów 12 listopada Wytrzymały Samsung Galaxy S Active może się doczekać nowej odsłony [#wSkrócie]

Popularne w tym tygodniu:

Galaxy S20 Ultra zasłuży na swoją nazwę. Samsung nie bierze jeńców Najlepszy iPhone 12 ma mieć o 10 GB (!) mniej RAM-u niż najlepszy Galaxy S20 Unia chce, by wszystkie smartfony miały USB-C? [AKTUALIZACJA] TomTom zamiast Google'a. Huawei znalazł nowego dostawcę map Xiaomi Mi 10 Pro na zdjęciach. Podwójny głośnik, matowe szkło i ładowanie 65 W Huawei P40 i P40 Pro na nowych grafikach. Wygląd bez niespodzianek Huawei P40 Pro i zdjęcia 3 MP. Szaleństwo? Niekoniecznie Huawei P40 Pro z teleobiektywem jakiego jeszcze nie było. Wyciekają szczegóły i data premiery Samsung może na siłę upodobnić Galaxy S20 do iPhone'a 11 Samsung Galaxy S20, S20+ i S20 Ultra na zdjęciach prasowych. Wyciekają też ceny Samsung Galaxy S20: cała seria z rekordowymi aparatami. Są nowe wieści Huawei Mate 30 Pro za 16 zł? U Chińczyków wszystko jest możliwe