Snapchat - co to jest i jak działa?

Snapchat jest aplikacją, służącą do komunikacji za pomocą zdjęć, krótkich filmików i czatu. Dodawane treści znikają po 10 sekundach. Filtr z psim jęzorem, zabawne naklejki czy tagi sprawiają, że aplikacja jest najchętniej wykorzystywana przez osoby od 14 do 24 lat. Swoje miejsce na Snapchacie znalazły też korporacje, często związane z dziennikarstwem czy rozrywką.

Na Snapchacie zdjęcia i filmy znikają po 10 sekundach

Na Snapchacie zdjęcia i filmy znikają po 10 sekundach (Pixabay.com)

Snapchat — co to jest?

Snapchat jest bezpłatną aplikacją na Androida lub iOS-a, służącą do wymiany snapów — zdjęć lub filmików, które mogą być wzbogacone filtrem, napisem, naklejką lub elementem animacji, dostosowującym się do twarzy.

Jak działa Snapchat?

Główną cechą Snapchata jest znikanie publikowanych treści po 10 sekundach od odebrania przez adresata. Trzeba jednak pamiętać, że każde zdjęcie czy film mogą zostać zapisane na telefonie odbiorcy, a następnie podane dalej. Zdarzały się przypadki, że użytkownicy wysłali intymne zdjęcia, a później mocno tego żałowali.

Wśród funkcji Snapchata znajdują się też czat tradycyjny oraz video, a także mapa (Snap Map), na której możemy odnaleźć lokalizacje, w których znajdują się obecnie nasi znajomi. Wraz ze wzrostem popularności, zaczęło pojawiać się jeszcze więcej możliwości m.in.:

  • Discover — dostępne przez dobę treści rozrywkowe znanych firm (mogą zawierać reklamy);
  • Stories — dostępne przez dobę historie ze snapów, ułożonych w sposób chronologiczny; Snapchat umożliwia tworzenie własnych historii na podstawie snapów lub przyłączenie się do historii o większym zasięgu);
  • Live Stories — snapy z wydarzeń sportowych, muzycznych i nie tylko;
  • Spectacles — inteligentne okulary z funkcją nagrywania krótkich filmów na Snapchata; nagrania przesyłane są potem na naszego smartfona.

Snapchat — jak zainstalować?

Snapchata instalujemy poprzez pobranie z Google Play lub Apple Store. Następnie dostosowujemy nasz profil i zapraszamy znajomych, z którymi możemy dzielić się snapami.

Zobacz również: Appshaker 2 #9: Dustoff Heli Rescue 2, Circle SideBar i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Tinder - co to jest i jak działa? Randki przez aplikację Jakie są najlepsze aplikacje do biegania? 11 darmowych propozycji v2, czyli duchowy następca Vine'a nabiera kształtów Die With Me to komunikator tylko dla osób, którym... właśnie pada bateria World of Warships Blitz: fani Androida i iPhone'ów będą mogli wyrównać rachunki Rozmycie tła, Portrait Lightning, Kreator 3D, Bothie i inne. Funkcje flagowców w każdym smartfonie Google znajdzie twojego sobowtóra w muzealnych zbiorach. Jak skorzystać z nowej funkcji w Polsce? Opera uśmierca i zaniedbuje swoje mobilne aplikacje. Coraz trudniej tej firmie zaufać [Aktualizacja] 5 moich ulubionych aplikacji fotograficznych Google Maps Go, czyli lżejsza wersja Map już jest. Google w dziwny sposób dba o użytkowników tańszych telefonów 3 nowe fotograficzne aplikacje Google'a. Aparat twojego telefonu zyska nowe możliwości Revolut - świetna aplikacja płatnicza, dzięki której oszczędzam pieniądze na zakupach w sieci i za granicą Messenger pozwoli wysłać zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Czekałem na to od lat Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" Files Go, czyli Google będzie miał własnego menedżera plików SkyCash - szkoda, że tak świetna usługa ma tak skopaną aplikację Fałszywy WhattsApp w sklepie Play pobrany ponad milion razy Gameloft porzuca mobilnego Windowsa. Użytkownicy nie zostaną jednak na lodzie Spełnij swoje marzenia Microsoft Edge zmierza na Androida i iOS. Jest i "nowy" Microsoft Launcher Meizu oficjalnie powraca do Polski! Znamy szczegóły Gdybym mógł zostawić na telefonie tylko 10 najpotrzebniejszych aplikacji...

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcia Google z masą nowych funkcji. Sztuczna inteligencja pokoloruje czarno-białe fotki i udostępni je znajomym Gesty rodem z iPhone'a X na dowolnym smartfonie. Jest na to aplikacja Mapy Google w odświeżonej odsłonie. Odkryjesz swoją okolicę na nowo