Jak odebrać MMS-a? Instrukcja krok po kroku

"Otrzymałeś nową wiadomość MMS (...) Aby ją obejrzeć, zaloguj się..." - czy ten SMS wygląda znajomo? Jeśli tak, to możesz mieć nieskonfigurowaną usługę wiadomości multimedialnych. Sprawdź, jak rozwiązać ten problem i móc odbierać MMS-y.

MMS jest coraz rzadziej używaną funkcjonalnością, ale warto ją skonfigurować

MMS jest coraz rzadziej używaną funkcjonalnością, ale warto ją skonfigurować (Pixabay.com/FunkyFocus)

Co to jest MMS?

MMS (skrót od Multimedia Messaging Service) jest to funkcja telefonu, która umożliwia przesyłanie wiadomości multimedialnych np. obrazkowych lub filmowych.

Jak odebrać MMS-a?

Odebranie MMS-a polega na wejściu do skrzynki odbiorczej, tam gdzie znajdują się SMS-y, a wiadomość obrazkowa pojawi się sama. Żeby nie było problemów z odebraniem MMS-a, warto upewnić się, że mamy poprawnie skonfigurowaną odpowiedzialną za to funkcję.

Jak odebrać MMS-a w Orange?

Konfiguracji funkcji MMS w Orange można dokonać poprzez:

  • wejście na stronę ustaw.orange.pl — tam wybrać model telefonu i sposób konfiguracji (automatyczny przez SMS-a lub ręczny (według instrukcji na stronie);
  • wejście w telefonie z Androidem do Menu wiadomości/Ustawienia/Więcej ustawień/MMS/Automatyczne pobieranie w roamingu;
  • wejście w telefonie z Windows Phone do Ustawienia/Sieć i połączenia bezprzewodowe/Komórkowe i SIM/Ustawienia karty SIM/Dodaj punkt dostępu APN, a następnie w menu głównym System/Wiadomości/Automatycznie pobieraj MMS-y;
  • wejście w telefonie z iOS-em do Ustawienia/Wiadomości/Wiadomości MMS/Sieć komórkowa lub Wi-Fi (tutaj niepotrzebna jest konfiguracja APN MMS).

Jak odebrać MMS-a w Plusie?

Konfiguracji funkcji MMS w Plusie można dokonać poprzez:

  • wysłanie SMS-a na nr 8090 i postępowanie według instrukcji;
  • wpisanie nr telefonu na stronie http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon i kliknięcie "Pobierz PIN", a następnie postępowanie według instrukcji z SMS-a;
  • wejście na telefonie (z włączoną transmisją danych) z Androidem do Menu/Ustawienia/Sieci zwykłe i bezprzewodowe/Sieci komórkowe/Punkty dostępowe, a następnie do Menu/Nowa nazwa APN, gdzie należy wpisać Nazwa: mms, APN: mms, MMSC: http://mms.plusgsm.pl:8002, Proxy MMS: 212.2.96.16, Port MMS: 8080, MCC: 260, MNC: 01, Typ uwierzytelniania: PAP, Typ APN: mms i zapisać zmiany.

Jak odebrać MMS-a w Play?

Konfiguracja funkcji MMS w Play jest automatyczna i zaczyna się od momentu włożenia karty SIM do telefonu. Jeśli nie działa, można rozważyć powrót do ustawień fabrycznych.

Jak odebrać MMS-a w T-Mobile?

Konfiguracji funkcji MMS w T-Mobile można dokonać poprzez:

Zobacz również: Mobilne filmowanie i fotografowanie

  • wejście do aplikacji Mój T-Mobile, a następnie do Usługi/Obsługa połączeń;
  • wejście na stronę t-mobile.pl/konfigurator/web/app/indywidualny/selectConfiguration;
  • połączenie z konsultantami T-Mobile pod nr *7242 (połączenie płatne).
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Porady:

Jak wyłączyć pocztę głosową w Orange, Plusie, Play i T-Mobile? Jak podłączyć telefon do telewizora? Jak płacić telefonem? Najszybciej przez aplikację Jak zresetować iPhone'a? Instrukcja krok po kroku Jak wykorzystać smartfona do zrobienia kostiumu na Halloween? Samsung się zlitował. Możesz już wyłączyć przycisk Bixby w Galaxy S8 i Galaxy Note8 Jak poradzić sobie z masą nagrań 4K zrobionych smartfonem? Oto lekarstwo na problemy z pamięcią iPhone 8 i iPhone X - gdzie najtaniej? Jak sprawić, aby nawet tańszy smartfon grał bardzo dobrze? Słabszy zasięg sieci komórkowej? Oto sposoby, jak sobie z nim poradzić Jak chronić smartfon przed wypadkami, kradzieżą i innymi nieprzewidywalnymi sytuacjami? Samsung to nie tylko flagowa linia Galaxy S Jedziesz na wakacje? Oto, co zrobić, aby bateria w smartfonie nie padła zbyt szybko Zanim oddasz swój smartfon do serwisu Prosty trik, dzięki któremu Chrome na Androida staje się wygodniejszy w obsłudze Nie potrzebujesz już aplikacji, by wrzucić zdjęcie na Instagram. Możesz to zrobić nawet z komputera Czym Samsung Galaxy S8+ różni się od zwykłego S8? Warto dopłacić 500 zł? Chcesz czerwonego iPhone'a? Nie musisz wcale kupować nowego Skradziony lub zgubiony telefon? Jeszcze możesz go odzyskać Jak wydłużyć czas pracy na baterii? Przepis na mobilną fotoedycję: artystyczny portret cz. 2 Procesor w smartfonie - tego sprzedawcy i producenci ci nie powiedzą Przepis na mobilną fotoedycję: budynki wyrastające z fotografowanej postaci Przepis na mobilną fotoedycję: efekt obrazu