ASUS ROG Phone II oficjalnie. Oto polska cena najbardziej wypasionego smartfonu dla graczy [Aktualizacja]

ASUS ROG Phone II oficjalnie. Oto polska cena najbardziej wypasionego smartfonu dla graczy [Aktualizacja]

ASUS ROG Phone II
ASUS ROG Phone II
Mateusz Żołyniak
22.07.2019 13:29, aktualizacja: 05.09.2019 18:14

ASUS oficjalnie zaprezentował model ROG Phone II, który ma być najbardziej kompletnym smartfonem dla graczy na rynku. Wyróżnia się bowiem topową specyfikacją, a do tego zadbano o całą masę gamingowych dodatków.

Artykuł został uzupełniony o informacje na temat ceny i dostępności ROG Phone'a II w Polsce.

Tajwańczycy w pierwszej kolejności zapowiedzieli wersję ROG Phone'a II, która we współpracy z firmą Tencent zostanie wprowadzona w Chinach. Model wyróżnia się błyszczącym tyłem.

Globalny wariant następcy ROG Phone'a z matową obudową pojawić ma się w pierwszym tygodniu września. Można spodziewać się, że szczegóły na jego temat zostaną ujawnione na targach IFA 2019 w Berlinie.

ASUS ROG Phone II ma ekran AMOLED HDR 120 Hz

Jedną z kluczowych zalet ROG Phone'a II jest 6,59-calowy ekran AMOLED o formacie 19,5:9 i rozdzielczości FullHD+ (2340 x 1080 pikseli). Wyróżnia się on wyraźnymi ramkami u góry i u dołu (na głośniki), ale wynagradzać ma to szereg dodatków poprawiających komfort podczas grania.

ASUS ROG Phone II
ASUS ROG Phone II

Należą do nich m.in.:

  • odświeżanie na poziomie 120 Hz, co jest nową opcją względem 90 Hz z ROG Phone'a, oraz niskim czasem reakcji 1 ms;
  • sensor dotykowy o częstotliwości próbkowania 240 Hz oraz modyfikacje w jądrze systemu, który mają znacznie przyspieszyć czas reakcji na dotyk (ROG Phone II ma wypadać lepiej niż iPhone XS Max);
  • 10-bitowy tryb HDR, pełne pokrycie palety DCI-P3 (dokładnie 108 proc.) oraz niemal perfekcyjne oddanie kolorów (Delta E poniżej 1).

Dodatkowym atutem jest rezygnacja z czytnika linii papilarnych na stylizowanym tylnym panelu. ROG Phone II - zgodnie z panującą modą - ma ekranowy skaner biometryczny.

ASUS ROG Phone II
ASUS ROG Phone II

Smartfon ASUS-a przez sporą liczbę dodatkowych podzespołów nie należy do mniejszych (171 x 77,6 x 9,5 mm) czy najlżejszych (240 g). Plusem jest jednak to, że firma zadbała o dwa złącza USB typu C (u góry i na boku) w standardzie 3.1 i gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm.

Na bocznej krawędzi - obok portu USB - pojawiło się dodatkowe autorskie złącze ASUS-a. Służy ono do podłączania dedykowanych akcesoriów.

ASUS ROG Phone II
ASUS ROG Phone II

Z tyłu nie zabrakło podświetlanego logotypu ROG (Republic of Gamers). Firma wykorzystała podświetlenie LED RGB, które oparto na silniku Aura. Użytkownicy mają oczywiście możliwość jego personalizacji.

ROG Phone II z ulepszonymi dodatkami dla graczy

Pierwszy sprzęt ASUS-a firmowany marką ROG wyróżniał się wieloma dodatkowymi funkcjami dla graczy. Większość z nich została teraz jeszcze bardziej dopracowana:

  • głośniki stereo na przednim panelu mają teraz większe komory, co przedkłada się na 2,5 raza wyższą głośność (względem tych z ROG Phone'a), i wspierają nowszy system emulacji dźwięku przestrzennego DTS:X Ultra;
  • reagujące na siłę nacisku kontrolery AirTriggers na bocznej ramce zostały ulepszone, dzięki czemu można opierać na nich palce (wyzwolenie spustu po dociśnięciu) oraz korzystać z nowych gestu (przeciągnięcie palcem po powierzchni);
  • wprowadzono dwa silniki wibracyjne (jeden u góry, drugi u dołu), które podczas grania mają wzbogacać wrażenia (wibracje z różnych kierunków, które dostępne są w \Asphalt 9), a do tego pomagają w symulacji kliknięć w AirTriggers (ma być zbliżona do fizycznych klawiszy).
  • implementacja czterech mikrofonów, dzięki czemu głos użytkowników ma być zawsze poprawnie rejestrowany (nie da się zasłonić wszystkich), co zagwarantować ma czysty dźwięk podczas rozmów z innymi graczami czy streamowania;
  • specjalne rozmieszczenie anten, dzięki czemu nie będą one przysłaniane podczas grania (ekranowanie sygnału), co poprawiać ma ogólną wydajność podczas korzystania z łączności komórkowej czy sieci Wi-Fi.

Warto zaznaczyć, że firma przyłożyła się też do implementacji modułów łączności bezprzewodowej. Dwuzakresowe Wi-Fi może pracować w standardach ac i ad, odbiornik GPS obsługuje jednocześnie dwa pasma, a do tego zadbano o obsługę kodeka aptX HD (także aptX LL i LDAC).

ROG Phone II ze Snapdragonem 855 Plus i 12 GB RAM-u

ROG Phone II - zgodnie z zapowiedziami - jest pierwszym smartfonem z nowym Snapdragonem 855 Plus. Gwarantować ma on wyższą wydajność GPU, a do tego wspierany ma być przez ulepszony system chłodzenia ze specjalnie zaprojektowaną komorą parową oraz instalacją odprowadzającą ciepło z otworami na tylnej części obudowy.

ASUS ROG Phone II
ASUS ROG Phone II

Rozwiązanie to wspiera nakładka AeroActive Cooler II, którą użytkownicy znajdą w zestawie. Akcesorium wyposażone jest w nowy wentylator, który ma być aż 4 razy cichszy (24 dB). Rozwiązanie z wbudowaną podstawką ma obniżać wyraźnie temperaturę układu (o ok. 5 stopni).

Topowy układ Qualcomma współpracuje z 12 GB pamięci LPDDR4X DRAM. Smartfon nie został wyposażony w slot na karty microSD, ale wynagradzać ma to 256 GB lub 512 GB pamięci wbudowanej.

Kolejną zaletą urządzenia ma być bateria o pojemności 6000 mAh, która zagwarantować ma do 7 godz. ciągłego grania w "PUBG Mobile". ASUS wprowadził również standard szybkiego ładowania 30 W o nazwie ROG HyperCharge. Model wspiera również rozwiązanie Quick Charge 4.0 i USB Power Delivery 3.0.

ASUS ROG Phone II
ASUS ROG Phone II

Gamingowy smartfon ASUS-a w awaryjnej sytuacji może również działać jako powerbank. Ładuje on urządzenia przy 10 W.

ASUS ROG Phone II z dwiema nakładkami systemowymi

Nietypowym rozwiązaniem w ROG Phone II jest wykorzystanie dwóch nakładek. Użytkownicy mogą korzystać z rozwiązanie zbliżonego do stockowego Androida, które znane jest z ZenFone'a 6, lub ROG UI.

To drugie oprogramowanie jest wypakowane po brzegi dodatkami, które mają usprawniać granie. Najważniejsze z nich to:

  • Armoury Crate - launcher dający szybki dostęp do zainstalowanych tytułów, w którym można dopasować ustawienia pod konkretne gry (np. odświeżanie ekranu);
  • *tryb \X* - zwiększa wydajność układu podczas rozgrywki, dzięki ograniczeniu funkcji działających w tle;
  • Game Genie - umożliwiać ma wygodne zarządzanie powiadomieniami, nadchodzącymi połączeniami czy jasnością ekranu podczas grania.

ROG Phone II z podwójnym aparatem głównym

Użytkownicy ma przednim panelu mają znaleźć aparat do selfie 24 Mpix. Ma być on zoptymalizowany pod kątem rejestracji szerszych kadrów, co ułatwić ma nie tylko robienie fotek z ręki, ale i streamowanie gier.

ASUS ROG Phone II
ASUS ROG Phone II

Z tyłu znalazł się z kolei podwójny aparat główny złożony z:

  • podstawowego sensora 48 Mpix z optyką o jasności f/1,8 z funkcją łączenia danych z sąsiadujących pikseli (Quad Bayer);
  • dodatkowego sensora 13 Mpix z ultraszerokokątną optyką o jasności f/2,4, który służy również do wykrywania głębi.

Jest to rozwiązanie wykorzystane już w modelu ZenFone 6, więc można spodziewać się, że ROG Phone II będzie obsługiwał te same dodatki fotograficzne.

Poniżej najważniejsze elementy specyfikacji ROG Phone'a II:

ASUS ROG Phone II
ProducentAsus
Model procesoraQualcomm Snapdragon 855 Plus
SegmentSmartfon flagowy
System operacyjnyAndroid 9
Przekątna ekranu6.59″
Rozdzielczość ekranu2340 x 1080
Maksymalna pamięć operacyjna12 GB RAM
Maksymalna pamięć wewnętrzna512 GB
Rozdzielczość matrycy48 Mpix
Pojemność akumulatora6000 mAh
Przejdź do pełnej specyfikacji

ROG Phone z gamingowymi akcesoriami

Na premierze ROG Phone'a II nie mogło zabraknąć dodatkowych akcesoriów dla graczy. Najciekawszym z nich jest ROG Kunai Gamepad, czyli kontroler przypominający ten dla konsoli Nintendo Switch. Złożony został w dwóch miniaturowych gamepadów bezprzewodowych, które można umieszczać w podstawce (wygląda wtedy jak klasyczny gamepad).

Obie części ROG Kunai Gamepad mogą być przymocowane do boków smartfonu (także w połączeniu z nakładką TwinView), co zamienia go w "Switcha na Androidzie". ASUS zadbać miał też o dedykowane tryby, w których dwóch graczy może grać z użyciem "połówek" pada.

ASUS ROG Phone II - akcesoria
ASUS ROG Phone II - akcesoria

Innym świetnym dodatkiem jest TwinView Dock II, czyli ulepszona przystawka z dodatkowym ekranem, który ma teraz odświeżanie 120 Hz. Akcesorium ma ponadto własne ogniwo 5000 mAh i może pracować jako podstawka chłodząca (wbudowany wentylator). ASUS chwali się do tego, że nowa wersja TwinView jest lżejsza i lepiej wyważona. Gry, jak "Asphalt 9: Legends" czy "Shadowgun Legends" w pełni wspierają to akcesorium.

Nie zabrakło też znanych rozwiązań, jak Pro Dock czy Mobile Desktop Dock, które służą do łączenia ROG Phone'ów z monitorami czy telewizorami (także bezprzewodowo).

ASUS ROG Phone II
ASUS ROG Phone II

Ceny akcesorium nie są znane, ale powinny zostać ujawnione wraz ze szczegółami dotyczącymi dostępności ROG Phone'a II w Chinach już 23 lipca. Już teraz mówi się jednak, że podstawowa wersja urządzenia na rynku europejskim wyceniona będzie na 899 euro (ok. 3820 zł).

Aktualizacja

ASUS ROG Phone II trafił do przedsprzedaży na Polskim rynku. Można go zamówić z eShopu ASUS-a za 3999 zł.

Do pierwszych klientów smartfon trafi 20 września.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)