LG G8X ThinQ oficjalnie. DualScreen w nowej odsłonie

LG G8X ThinQ jest główną nowością Koreańczyków na targach IFA 2019. Oto, czym wyróżniać ma się nowy flagowiec firmy, który do sprzedaży trafi wraz z ulepszonym etui DualScreen.

LG G8X ThinQ
LG G8X ThinQ
Mateusz Żołyniak

06.09.2019 | aktual.: 06.09.2019 12:13

G8X ThinQ to europejska nazwa nowego smartfonu LG z wyższej półki cenowej, ale sprzęt ten w Korei Południowej sprzedawany ma być jako V50S ThinQ. Nie powinno więc dziwić, że obok wyglądu nawiązującego do G8 ThinQ użytkownicy dostaną ulepszoną wersję dodatku przygotowanego pierwotnie z myślą o V50 ThinQ 5G.

LG G8X ThinQ ma ekran z małym wcięciem i ekranowym czytnikiem linii papilarnych

LG G8 ThinQ ma obudowę z metalową ramką, której przód i tył pokrywa hartowane szkło Gorilla Glass. Smartfon - jak na Koreańczyków przystało - ma wodoszczelną konstrukcję (IP68), która spełnia normę amerykańskiej armii MIL-STD 810G, co świadczyć ma o podwyższonej wytrzymałości.

LG G8X ThinQ
LG G8X ThinQ

Tylny panel z niewystającym podwójnym modułem aparatu nawiązuje do tego z G8, ale przód wyraźnie różni się od tego, co LG serwowało we wcześniejszych flagowcach. Firma tym razem wykorzystała panel z małym wcięciem w kształcie kropli, a nie podłużne wcięcie.

Wynika to z rezygnacji z dodatkowego aparatu na przednim panelu, jak Z Camera z sensorem ToF 3D w G8 czy modułu z szerokokątną optyką z V50. LG G8X ThinQ nie obsługuje więc Hand ID i Air Motion, ale funkcje te nie cieszyły się zapewne dużym zainteresowaniem.

W LG G8X ThinQ wykorzystano 6,4-calowy panel OLED o rozdzielczości FullHD+ (2340 x 1080 pikseli). Ekran jest więc większy niż w G8 ThinQ (wielkość jak w V50 ThinQ 5G), ale ma wyraźnie niższą rozdzielczość niż wcześniejsze flagowce (QuadHD+).

LG G8X ThinQ
LG G8X ThinQ

Atutem G8X ThinQ względem poprzednik jest wykorzystanie ekranowego czytnika linii papilarnych, który jest rozwiązaniem optycznym. Wychodzi więc na to, że firma postanowiła wreszcie pójść za rynkowymi trendami, zamiast tworzenia niepotrzebnych rozwiązań.

LG G8X ThinQ z nowym DualScreen

LG G8X ThinQ wzorem V50 ThinQ 5G jest kompatybilny z etui DualScreen, a dokładnie - jego ulepszoną wersją, która została zapowiedziana jeszcze przed targami IFA 2019. Akcesorium to wyposażone jest nie w jeden, a dwa dodatkowe ekrany.

Główny ma 6,4-calową przekątną i OLED-ową matrycę FullHD+, więc jest niemal identyczny, jak ten z G8X ThinQ (brak wcięcia). Smartfon z etui po rozłożeniu będzie więc prezentował się bardziej schludnie - treści na obu panelach będą wyświetlane w ten sam sposób. Na tym jednak nie koniec usprawnień.

LG G8X ThinQ
LG G8X ThinQ

Producent w nowym DualScreen dodał mały, zewnętrzny ekranik OLED o 2,1-calowej przekątnej. Ma on służyć głównie do szybkiego sprawdzania powiadomień, bez konieczności "otwierania etui". Akcesorium niezmiennie czepie energię ze smartfonu (połączenie przez złącze USB-C), a jego ciężar to 134 g.

Podwójny aparat z bardzo szeroką optyką

LG G8X - jak zwykła wersja flagowca - wyposażony jest w podwójny aparat, który złożono z:

  • sensora głównego 12 Mpix (1/2,55 cala, piksele wielkości 1,4 mikrona) z optyką o jasności f/1,8, optyczną stabilizacją obrazu (OIS) i systemem ostrzenia opartym na technologii Dual Pixel;
  • dodatkowego sensora 13 Mpix (1/2,8 cala, piksele wielkości 1 mikrona) z szerokokątną optyką o jasności f/2,4 i kącie widzenia 136 stopni.

LG wraca więc do rozwiązania z ultraszerokokątnym obiektywem (jak w LG G5), który umożliwi objęcie naprawdę sporego kadru. Aparat wspierany jest oczywiście przez szereg funkcji bazujących na sztucznej inteligencji, które usprawniają nie tylko robienie zdjęć, ale i nagrywanie wideo.

Koreańczycy zrezygnowali z podwójnych aparatów z przodu, ale zastosowali lepszej jakości moduł przedni. W G8X ThinQ można znaleźć wiec aparat 32 Mpix z technologią Quad Bayer, która umożliwia łączenie danych z sąsiadujących pikseli w słabych warunkach oświetleniowych.

Snapdragon 855 oraz 6 GB RAM-u

Producent nie zdecydował się na sięgnięcie po nowego Snapdragona 855 Plus. G8X ThinQ - jak G8, G8S czy V50 - oparty jest na standardowym modelu 855, który współpracuje z 6 GB RAM-u. Pojemność pamięci operacyjnej nie powala więc, ale plusem jest to, że sprzęt w standardzie dostępny jest ze 128 GB pamięci wbudowanej, którą można dodatkowo rozszerzyć kartami microSD.

LG G8X ThinQ
LG G8X ThinQ

Smartfon wyposażony został w baterię 4000 mAh, którą można szybko ładować z wykorzystaniem standardu Quick Charge 4.0. Zadbano do tego o obsługę bezprzewodowego ładowania (standard 9W).

LG G8X ThinQ wyposażony został w głośniki stereo, gniazdo słuchawkowe Jack 3,5 mm oraz dedykowany układ audio LG QuadDAC. Tor audio zestrojony został przez firmę Meridian Audio, a do tego zadbano o obsługę emulacji dźwięku przestrzennego DTS:X.

Smartfon na rynek trafi z Androidem 9 Pie oraz nową wersją nakładki producenta. LG UX 9.0 ma mieć prostszy i bardziej przejrzysty interfejs, nowe ikony czy ciemny motyw graficzny.

Poniżej kluczowe elementy specyfikacji LG G8X ThinQ:

LG G8X ThinQ
ProducentLG
Model procesoraQualcomm Snapdragon 855
SegmentSmartfon flagowy
System operacyjnyAndroid 9
Przekątna ekranu6.4″
Rozdzielczość ekranu2340 x 1080
Maksymalna pamięć operacyjna6 GB RAM
Maksymalna pamięć wewnętrzna128 GB
Rozdzielczość matrycy12 Mpix
Pojemność akumulatora4000 mAh
Przejdź do pełnej specyfikacji

LG G8X ThinQ pod koniec 2019 roku?

LG - tradycyjnie już - nie zdradza konkretów dotyczących ceny i daty wejście do sprzedaży G8X ThinQ. Sprzęt najprawdopodobniej pojawi się w czwartym kwartale 2019 roku, ale szczegóły związane z dostępnością mają być ujawniane podczas wprowadzania urządzenia na poszczególnych rynkach. Może okazać się, że Polacy znowu będą musieli poczekać dobrych kilka miesięcy na flagową nowość LG.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)