Jest szansa, że kolejny Samsung Galaxy Fold nie będzie się rysował od patrzenia
Możliwe, że Samsung naprawi jedną z największych wad obecnej generacji swojego składaka. Samsung Galaxy Fold 2 może dostać ekran ze szkła. Ale nie byle jakiego.
Możemy być pewni jednego - Samsung Galaxy Fold 2 jest w przygotowaniu, podobnie jak jego pionowo składany brat. Możemy podejrzewać, że firma poprawi konstrukcję wyświetlacza. Dowodem mogą być ostatnie zgłoszenia patentowe wniesione przez Samsunga.
Samsung Galaxy Fold 2: czy doczekamy się szklanego wyświetlacza?
Na stronie ithome.com pojawiły się dokumenty znaków towarowych wniesione przez Samsunga. Jak widzimy z zamieszczonych zdjęć, południowokoreańska firma zgłosiła dwa znaki - nazwę Ultra Thin Glass i jej skrót UTG.
O czym nam to mówi?
Może to być pewna sugestia na temat specyfikacji następnego składaka od Samsunga. UTG to ultracienkie szkło o grubości poniżej milimetra. Dzięki takim wymiarom materiał traci sztywność i zyskuje elastyczność. Można go wtedy zginać prawie jak folię.
Szkło UTG może być remedium na wady obecnego Folda
Samsung Galaxy Fold 2 mógłby dużo zyskać, jeśli firma zastosowałaby taki materiał.
Po pierwsze, szkło jest twardsze od użytej w jedynce folii - dzięki temu znacznie ograniczona zostałaby podatność na rysy. Przyszli użytkownicy z pewnością byliby wdzięczni, ponieważ zwykły polimer można zarysować nawet paznokciem.
Po drugie, folia jest bardzo elastyczna i przez to podatna na odkształcenia. Dlatego w Samsungu Galaxy Foldzie mamy delikatną nierówność po rozłożeniu telefonu w miejscu zawiasu. Szkło UTG dzięki swojej sztywności zniwelowałoby to zjawisko. Możliwe nawet, że doczekalibyśmy się zupełnie płaskiego ekranu.
Muszę powiedzieć, że przyszłość składanych smartfonów wygląda obiecująco. Jeśli firmie udałoby się stworzyć ekran oparty o ultracienkie szkło, to mielibyśmy do czynienia z małą rewolucją w dziedzinie składanych telefonów. Byłby to duży krok w kierunku ich upowszechnienia się. Kto wie, może za 2-3 lata takie urządzenia będą już normą.