42 mln użytkowników czeka, by płacić Apple'owi. A to dopiero początek

iPhone'y podbiją Chiny?
iPhone'y podbiją Chiny?
Mateusz Żołyniak

17.09.2013 16:20, aktual.: 17.09.2013 18:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po premierze nowych iPhone'ów Apple nie ma powodów do zadowolenia. Większość użytkowników przyjęła nowe smartfony z umiarkowanym entuzjazmem, a akcje firmy od czasu prezentacji zauważalnie spadły. "Ratunek" może jednak przyjść z niespodziewanej strony.

Kamil w osobnym wpisie sugerował już, że dla Apple'a kluczowe znaczenie będzie mieć nie tyle wprowadzenie nowych iPhone'ów w Stanach czy Europie, co podpisanie umowy z China Mobile. Pomoże to firmie dotrzeć do kolejnych milionów użytkowników, którzy są bardzo zainteresowani smartfonami z jabłuszkiem na obudowie. Świadczą o tym ostatnie statystyki przedstawione przez serwis Tech Sina.

Wynika z nich, że mimo braku dostępności telefonów Apple'a w ofercie China Mobile aż 42 mln użytkowników tej sieci korzysta z iPhone'ów. To więcej niż liczba wszystkich mieszkańców Polski, a to przecież to tylko garstka klientów używających usług największego na świecie operatora. China Mobile może poszczycić się bowiem liczbą ponad 740 mln subskrybentów, co stanowi aż 11% abonentów sieci komórkowych na całym świecie.

[solr id="komorkomania-pl-190309" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2961,sa-miejsca-gdzie-nokia-sprzedaje-wiecej-telefonow-niz-samsung-jak-radzi-sobie-windows-phone" _mphoto="blank-europe-map-190309--8f84743.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4437[/block]

O ogromnej popularności iPhone'ów w Państwie Środka świadczy również to, że osobom, które obecnie z nich korzystają, nie przeszkadza możliwość używania tylko łączności 2G. Wynika to z ograniczeń sieci TD-SCDMA chińskiego operatora. iPhone 5s i iPhone 5c wspierają już jednak standard TD-LTE, który pozwala korzystać z łączności 4G oferowanej przez China Mobile.

Od dawna zapowiadane porozumienie między Apple'em a China Mobile wydaje się bardzo bliskie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy negocjacje dobiegną końca. Bardzo prawdopodobne jest, że gigant z Cupertino już w listopadzie wprowadzi do swoich chińskich sklepów nową generację iPhone'ów, więc później mogłoby zadebiutować w ofercie największego na świecie operatora.

[solr id="komorkomania-pl-190156" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2966,czy-to-jest-system-ktory-htc-robi-dla-chin" _mphoto="china-htc-186052-200x168-85de968.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4438[/block]

Jak nietrudno się domyślić, otworzy to firmie Apple drogę do kieszeni milionów użytkowników. Spora część z 740 milionów subskrybentów China Mobile już teraz tak bardzo chce mieć iPhone'a, że kupuje urządzenia na wolnym rynku tylko po to, aby umieścić w nich ograniczoną kartę SIM. Można sobie wyobrazić, co stanie się w momencie udostępnienia modeli 5s i 5c u operatora i jak szybko może wzrosnąć liczba użytkowników korzystających z iOS na świecie. Przełoży się to na zysk ze sprzedaży nie tylko urządzeń, ale też aplikacji czy treści multimedialnych.

Zresztą świadomy tego Apple ostatnio zrobił interesujący krok związany z iPhone'em 4. Po prezentacji nowej generacji przestanie on być wspierany i będzie wycofywany ze sklepów na całym świecie. Prawie całym, gdyż chińskie oddziały Apple Store wciąż będą mieć w ofercie starszego smartfona, a jego cena ma wynosić około 420 dolarów. Chyba wiadomo już, gdzie trafią wszystkie niesprzedane iPhone'y 4.

Źródło: Unwired ViewThe Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)