5 milionów Galaxy Note w 5 miesięcy

Samsung Galaxy Note | fot. wł.
Samsung Galaxy Note | fot. wł.
Maciej Maciej Kasica

28.03.2012 17:00, aktual.: 28.03.2012 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak już pewnie wiecie z naszego fanpage’u na Facebooku, słonie kochają Samsunga Galaxy Note. A jak jest z ludźmi? Okazuje się, że całkiem nieźle.

Jak już pewnie wiecie z naszego fanpage’u na Facebooku, słonie kochają Samsunga Galaxy Note. A jak jest z ludźmi? Okazuje się, że całkiem nieźle.

Samsung poinformował, że w ciągu 5 miesięcy udało mu się sprzedać aż 5 milionów Galaxy Note'ów. Na pierwszy rzut oka nie jest to dużo w porównaniu z 10 milionami sztuk Galaxy S II, które pojawiły się w sprzedaży w ciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży.

Biorąc jednak pod uwagę specyfikę Note’a, trzeba przyznać, że koreański producent osiągnął sukces. Dane te rzecz jasna dotyczą urządzeń, które opuściły fabryki Samsunga. Urządzeń, które trafiły do końcowego użytkownika, jest prawdopodobnie mniej.

Statystyki podbije pewnie premiera wariacji Note’a z LTE, stworzonej dla japońskiej sieci NTT Docomo. Odbędzie się ona 6 kwietnia. Note będzie jednym z pierwszych (obok Galaxy S II LTE i LG Optimus LTE) smartfonów sprzedawanych w Japonii, które tę technologię obsługują.

Pięć miesięcy Galaxy Note’a na rynku pokazuje, że Samsung podjął bardzo dobrą decyzję, tworząc pierwszy tabletofon. Pozornie niszowe urządzenie trafiło do wielu użytkowników i sądzę, że istnieje spore prawdopodobieństwo, iż pojawi się kolejny smatfon z serii Note.

Polityka Samsunga dotycząca oprogramowania w Galaxy Note jest ciekawa. Jak wiecie z wpisu Tomka, aktualizacja Androida w Note opóźnia się i jego użytkownicy dostaną Ice Cream Sandwich dopiero w drugim kwartale tego roku. Zyskają w zamian za to Premium Suite - pakiet aplikacji stworzonych po to, aby usprawnić pracę za pomocą rysika S-Pen.

Czy myślicie, że Premium Suite sprawi, że użytkownicy Galaxy Note wybaczą Samsungowi przesunięcie update’u do ICS? Moim zdaniem lepsza byłaby szybsza aktualizacja. Programy z Premium Suite mogłyby zostać przecież po prostu udostępnione w Google Play.

Źródło: The VergeEngadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)