8 lat przecieków. Google Pixel Watch wreszcie na zdjęciach prasowych

8 lat przecieków. Google Pixel Watch wreszcie na zdjęciach prasowych

Samsung Galaxy Watch 4 będzie miał konkurencję
Samsung Galaxy Watch 4 będzie miał konkurencję
Miron Nurski
07.12.2021 09:08, aktualizacja: 07.12.2021 10:08

Wielu traciło już nadzieję, ale wygląda na to, że Pixel Watch faktycznie trafi na rynek i jest już na ostatniej prostej.

Mało kto pamięta, ale plotki o smartwatchu Google'a krążą po sieci od 2013 roku. Wiele wskazywało na to, że autorski sprzęt firmy - ukrywający się pod kodową nazwą Gem Nexus - miał mieć swoją premierę razem z systemem Android Wear, ale nigdy do czegoś takiego nie doszło.

W międzyczasie cała seria Nexus została pogrzebana i zastąpiona przez smartfony z linii Pixel. Przez ostatnich kilka lat nie było roku bez tony przecieków na temat mitycznego Pixel Watcha, ale z jakiegoś powodu Google nigdy nie wprowadził tego typu sprzętu na rynek.

Google Pixel Watch wycieka na zdjęciach prasowych

Youtuber Jon Prosser opublikował grafiki, które mają pochodzić z oficjalnych materiałów promocyjnych. Wynika z nich, że Pixel Watch będzie miał okrągły wyświetlacz, opływowe kształty, małą ramkę i cyfrową koronkę.

Obraz

Zdjęcia potwierdzają przy okazji nazwę, choć tu nie ma zaskoczeń. Pixel Watch od dawna typowany był na najbardziej prawdopodobną opcję.

Obraz

Nowy smartwatch - który niemal na pewno będzie miał na pokładzie system Wear OS 3 - ma trafić na rynek w pierwszym kwartale 2022 roku. Dziwna decyzja, bo Google'a ominie świąteczny szał zakupowy.

Obraz

Dlaczego dopiero teraz? Nie jest tajemnicą, że zegarkowy system Google'a był swego czasu mocno niedopracowany. Być może dopiero po unifikacji systemów Wear OS i Tizen firma stała się ze swojego oprogramowania wystarczająco dumna, by podpisać się pod działającym pod jego kontrolą sprzętem.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)