A jednak. OnePlus olewa system Wear OS i podaje powody

A jednak. OnePlus olewa system Wear OS i podaje powody

A jednak. OnePlus olewa system Wear OS i podaje powody
Miron Nurski
17.03.2021 18:29, aktualizacja: 17.03.2021 19:29

Nie, OnePlus Watch nie będzie miał systemu Google'a.

W grudniu 2020 cytowany na łamach Input Maga szef OnePlusa - Pete Lau -pochwalił się, że jego firma pracuje razem z Google'em nad usprawnieniem systemu Wear OS. Na tej podstawie część mediów wysnuła  - mogłoby się wydawać - dość oczywisty wniosek, że nadchodzący smartwatch OnePlusa będzie działał pod kontrolą tegoż właśnie systemu.

W późniejszym oświadczeniu Lau sprecyzował jednak, że jego firma pracuje nad własnym zegarkiem i pomaga Google'owi usprawnić platformę Wear OS, ale nigdy nie powiedział, że obie informacje są ze sobą powiązane. No i okazuje się, że faktycznie nie były.

OnePlus Watch zapowiedziany. Firma podaje przyczyny stojące za wyborem systemu operacyjnego

Prezentacja pierwszego zegarka marki (OnePlus Band to opaska fitness, nie smartwatch) została zaplanowana na 23 marca. Tego samego dnia pojawić się mają nowe smartfony z linii OnePlus 9.

W poście na forum Pete Lau zdradził, że - wbrew wcześniejszym oczekiwaniom - OnePlus Watch będzie działał pod kontrolą zegarkowego oprogramowania typu RTOS (system operacyjny czasu rzeczywistego). Jego zdaniem użyty system jest w stanie zapewnić płynne i niezawodne działanie przy jednoczesnym długim czasie pracy na jednym ładowaniu.

Na tych aspektach - według Lau - potencjalnym klientom zależeć ma najbardziej. A długi czas pracy na baterii to ostatnia rzecz, której można by od Wear OS-u Google'a wymagać. Najnowsze i najbardziej energooszczędne modele z trudem dobijają do 3 dni, podczas gdy na rynku nie brakuje modeli bez problemów wykręcających 2 tygodnie.

Rezygnacja Wear OS-u zwiastuje jednak potencjalnie mniejszą dostępność aplikacji (o ile te w ogóle będzie można instalować), niemożność korzystania z płatności zbliżeniowych w Polsce czy brak Asystenta Google. Coż za coś.

Dotychczasowe zajawki zdradzają, że OnePlus Watch będzie miał okrągły ekran. Mówi się także o wbudowanym pulsoksymetrze, szybkim ładowaniu, funkcji prowadzenia rozmów głosowych i opcjonalnym modemie LTE.

Więcej szczegółów poznamy 23 marca.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)