Abonament jest już zbędny. Plus wprowadza 5G do oferty na kartę

Abonament jest już zbędny. Plus wprowadza 5G do oferty na kartę01.10.2020 09:45
Abonament jest już zbędny. Plus wprowadza 5G do oferty na kartę

Nie musisz się już wiązać wielomiesięczną umową z operatorem, by korzystać z sieci nowej generacji.

W tym roku własne sieci 5G uruchomili wszyscy polscy operatorzy, ale dotychczas korzystać z nich mogli - niezależnie od telekomu - wyłącznie klienci ofert abonamentowych oraz subskrypcyjnych (Orange Flex). Plus się wyłamał.

Plus wprowadza 5G do ofert na kartę, ale na razie w ramach "promocji"

Od 1 października kartowicze mogą cieszyć się transferem danych sięgającym 600 Mb/s w ramach sieci 5G. Ta ma zapewnić także stabilne połączenie oraz niskie opóźnienia w transmisji danych.

Wystarczy kompatybilny telefon lub router obsługujący 5G w paśmie 2600 MHz oraz dowolna oferta w Plusie na Kartę. Sieć nowej generacji działa na razie na ograniczonym obszarze 7 polskich miast: Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina oraz Wrocławia. Dokładną mapę zasięgu znajdziecie tutaj.

Co istotne, oferta darmowej możliwości korzystania z 5G nazywana jest "promocją", która potrwa do 11 listopada. Co dalej? Tego póki co nie wiadomo, ale opcje są 3. Oferta zostanie przedłużona, zawieszona lub - co chyba najbardziej prawdopodobne - 5G stanie się dostępne jedynie w wybranych, dodatkowo płatnych taryfach.

5G w Plusie: lista kompatybilnych telefonów

Aby korzystać z 5G, konieczny jest telefon lub router z oprogramowaniem przystosowanym do obsługi pasma 2600 MHz. W tym momencie lista kompatybilnych urządzeń prezentuje się tak:

Dodatkowo Plus przywrócił promocję Superoferta 60 GB:

Superoferta 60 GB to trzy pakiety po 20 GB, przyznawane automatycznie po sobie co 30 dni, a opłata wynosi tylko 15 zł i jest pobierana jednorazowo w momencie włączenia promocji. Aby z niej skorzystać wystarczy mieć aktywne konto oraz posiadać środki pozwalające na pobranie opłaty. Promocję można włączyć krótkim kodem 13611*0060# lub aktywować w aplikacji Mobilny Plus Online i jest ona dostępna dla użytkowników taryf Plus Elastyczna na Kartę, Prosto na Kartę i Nowy Plush.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)