Abonament jest już zbędny. Plus wprowadza 5G do oferty na kartę

Abonament jest już zbędny. Plus wprowadza 5G do oferty na kartę

Abonament jest już zbędny. Plus wprowadza 5G do oferty na kartę
Miron Nurski
01.10.2020 09:45, aktualizacja: 01.10.2020 11:45

Nie musisz się już wiązać wielomiesięczną umową z operatorem, by korzystać z sieci nowej generacji.

W tym roku własne sieci 5G uruchomili wszyscy polscy operatorzy, ale dotychczas korzystać z nich mogli - niezależnie od telekomu - wyłącznie klienci ofert abonamentowych oraz subskrypcyjnych (Orange Flex). Plus się wyłamał.

Plus wprowadza 5G do ofert na kartę, ale na razie w ramach "promocji"

Od 1 października kartowicze mogą cieszyć się transferem danych sięgającym 600 Mb/s w ramach sieci 5G. Ta ma zapewnić także stabilne połączenie oraz niskie opóźnienia w transmisji danych.

Wystarczy kompatybilny telefon lub router obsługujący 5G w paśmie 2600 MHz oraz dowolna oferta w Plusie na Kartę. Sieć nowej generacji działa na razie na ograniczonym obszarze 7 polskich miast: Warszawy, Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina oraz Wrocławia. Dokładną mapę zasięgu znajdziecie tutaj.

Co istotne, oferta darmowej możliwości korzystania z 5G nazywana jest "promocją", która potrwa do 11 listopada. Co dalej? Tego póki co nie wiadomo, ale opcje są 3. Oferta zostanie przedłużona, zawieszona lub - co chyba najbardziej prawdopodobne - 5G stanie się dostępne jedynie w wybranych, dodatkowo płatnych taryfach.

5G w Plusie: lista kompatybilnych telefonów

Aby korzystać z 5G, konieczny jest telefon lub router z oprogramowaniem przystosowanym do obsługi pasma 2600 MHz. W tym momencie lista kompatybilnych urządzeń prezentuje się tak:

Dodatkowo Plus przywrócił promocję Superoferta 60 GB:

Superoferta 60 GB to trzy pakiety po 20 GB, przyznawane automatycznie po sobie co 30 dni, a opłata wynosi tylko 15 zł i jest pobierana jednorazowo w momencie włączenia promocji. Aby z niej skorzystać wystarczy mieć aktywne konto oraz posiadać środki pozwalające na pobranie opłaty. Promocję można włączyć krótkim kodem 13611*0060# lub aktywować w aplikacji Mobilny Plus Online i jest ona dostępna dla użytkowników taryf Plus Elastyczna na Kartę, Prosto na Kartę i Nowy Plush.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)