Aktualizacja dla Nokii N900 już dostępna! Nie będzie MeeGo!

Aktualizacja dla Nokii N900 już dostępna! Nie będzie MeeGo!
26.05.2010 12:01
Aktualizacja dla Nokii N900 już dostępna! Nie będzie MeeGo!
 Simblog.pl
Simblog.pl

Platforma Maemo 5, na której działa Nokia N900 zostanie zaktualizowana do wersji 1.2. Już wczoraj aktualizacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii, dziś według zapowiedzi Nokii ? ma być ona przeprowadzona na skale globalną. Co nowego odświeżonym Maemo OS dla Nokii N900?

Aktualizacja wprowadza zmiany, które mają poprawić działanie poczty mailowej. Ponadto wprowadzono możliwość przeprowadzania wideopołączeń, poprawiono dostęp czatu na Facebooku, możliwe jest przeglądanie stron internetowych w trybie portretowym oraz ulepszono działanie Ovi Maps.

Dodatkowo od 27 maja posiadacze N900 będą mieli możliwość pobrania nowych gier z Ovi Store, wśród nich znajdą się takie tytuły, jak: Jurassic 3D, Rollercoaster, Weatherbug, Zen-bound, Angry Birds, GoGadget, Sygic i Kroll.

Na sam koniec Nokia podała jeszcze przykrą informację dotyczącą N900 ? Finowie potwierdzili, że Nokia N900 nie będzie aktualizowana o nową wersję systemu operacyjnego MeeGo. Decyzję tą tłumaczyli tym, że telefon Nokia N900 został zaprojektowany specjalnie z myślą o platformie Maemo i zaktualizowanie go w przyszłości o platformę MeeGo nie miałoby sensu i nie gwarantowałoby tak samo dobrych wyników, jak praca N900 z Maemo.

Choć wielu posiadaczy N900 liczyło pewnie po cichu, że ich telefon wkrótce zostanie obdarowany MeeGo, takiego rozwoju sytuacji należało się spodziewać. A sam projekt MeeGo w ostatnim czasie całkowicie przycichł ? czyżby Nokia chciała się z niego wycofać?

Źródło: Unwiredview

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)