Samsung Galaxy S20: oprogramowanie zdradza jego fotograficzne funkcje

Samsung Galaxy S20: oprogramowanie zdradza jego fotograficzne funkcje

Samsung Galaxy S20: oprogramowanie zdradza jego fotograficzne funkcje
Patryk Korzeniecki
03.01.2020 12:33, aktualizacja: 10.01.2020 13:32

Premiera Samsunga Galaxy S20 coraz bliżej. Kolejne przecieki zdradzają wyposażenie flagowca Koreańczyków. Tym razem pojawiły się doniesienia na temat prawdopodobnych funkcji fotograficznych.

Aktualizacje oprogramowania oprócz nowych funkcji i błędów potrafią przemycić ciekawe informacje zaszyte w kodzie.

Samsung Galaxy Note 9 dostał aktualizację One UI 2.0. Serwis XDA Developers zdekodował oprogramowanie przy użyciu narzędzia APKTool. Okazało się, że w środku można znaleźć wzmianki na temat funkcji nadchodzących samsungów. Przyjrzyjmy się, jakie funkcje może szykować producent.

Samsung Galaxy S20 ma mieć Directors View

Samsung w Galaxy S20 ma pozwolić na przełączanie się między aparatami po nagraniu filmu (Directors View). Nie muszę chyba mówić, jak bardzo jest to przydatne przy edycji. Podobną opcję ma aplikacja Filmic Pro na iPhone. Wprowadzenie takiej funkcji byłoby bardzo dobrą decyzją - Samsung Galaxy S20 dogoniłby pod tym względem konkurencję spod znaku jabłka.

Z kodu dowiadujemy się również, że Samsung Galaxy S20 zyskałby możliwość śledzenia obiektów. Co ciekawe, mogłoby odbywać się automatycznie. Myślę, że Samsung mógłby wykorzystać do tego celu sztuczną inteligencję.

Samsung Galaxy S20 sam ma wybrać odpowiedni moment na zrobienie zdjęcia

Kolejnym interesującym trybem w Samsungu Galaxy S20 ma być Single Take Photo. Bazujący na sztucznej inteligencji algorytm prawdopodobnie będzie analizował obraz z aparatu i sam robił zdjęcie w odpowiednim momencie, np. przy pocałunku czy uśmiechu. Bardzo możliwe jednak, że Samsung nie ograniczy się tylko do tego - podobno Single Take Photo ma działać nie tylko przy portretach, ale także w czasie kręcenia wideo.

Podobną funkcję oferuje już Google, tylko w przypadku tej firmy tryb ten nosi nazwę Fotobudki.

Galaxy S20 ma mieć rozbudowane efekty bokeh i tryb Pro w wideo

W kodzie One UI 2.0 pojawiły się również wzmianki o trybie portretowym. Samsung o nim nie zapomniał i oprócz istniejących ma wprowadzić kilka innych opcji: Artify, Mono, Side light i Vintage. Miłośnicy portretów mieliby z czego wybierać.

Ponadto w Samsungu Galaxy S20 ma się opcja manualnych ustawień przy kręceniu filmów. W nowym flagowcu oprócz automatycznych ustawień prawdopodobnie będzie można ręcznie ustawić ISO, czas naświetlania czy nasycenie kolor.

Szybkie ładowanie w nowym Galaxy Foldzie

W oprogramowaniu znalazło się też coś o następnym składanym telefonie Samsunga. Chodzi o linijkę "bloom_front_charging_effect_superfast". O czym nam to mówi? A no o tym, że Fold 2020 będzie mógł być ładowany mocą między 25 a 45 W - w takim przedziale operuje Super Fast Charging.

Samsung pozwoli też na... sprawdzenie kondycji baterii

Uważam, że użytkownik powinien mieć możliwość sprawdzenia kondycji baterii z poziomu menu telefonu, bez używania specjalistycznych aplikacji. Podobną funkcję ma wprowadzić Samsung w Galaxy S20. Ma ona mieć 3 poziomy: dobry (80-100 proc.), OK (50-79 proc.) i zły (0-49 proc.).

Zastanawiam się, dlaczego producent nie planuje większej liczby kroków? Samo "oprocentowanie" też jest dyskusyjne - połowa pojemności fabrycznej baterii to moim zdaniem nie jest "OK"... Chociaż z drugiej strony lepszy rydz niż nic.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)