Akumulator Apple MagSafe w sprzedaży. Wydłuży czas pracy iPhone'a

Akumulator Apple MagSafe w sprzedaży. Wydłuży czas pracy iPhone'a

Akumulator Apple MagSafe
Akumulator Apple MagSafe
Źródło zdjęć: © apple.com
14.07.2021 04:50, aktualizacja: 06.03.2024 22:13

Choć iPhone 12 miał premierę w październiku 2020, akcesorium wydłużające czas jego pracy otrzymaliśmy dopiero w lipcu. Akumulator MagSafe jest alternatywnym rozwiązaniem dla ładujących etui, które dostawały poprzednie modele telefonów z jabłkiem.

Akumulator Apple MagSafe to biały moduł, który przy użyciu magnesów montuje się na pleckach telefonu. Niestety producent nie ujawnił ani jego dokładnych wymiarów, ani pojemności akumulatora.

MagSafe to akcesorium przeznaczone dla iPhone'ów wyposażonych w MagSafe. Obecnie w ofercie producenta znajdują się 4 urządzenia, które mogą z niego skorzystać. Są to modele serii 12 - iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Warunkiem skorzystania z akumulatora jest posiadanie wersji systemu iOS 14.7 lub wyższej.

Co do samego urządzenia - wiemy, że akumulator będzie posiadał własne złącze Lightning. Jeśli podłączymy do niego ładowarkę mocniejszą niż 20 W, będziemy mogli jednocześnie ładować samo urządzenie i iPhone'a, do którego jest zamocowane. Wtedy telefon ładowany jest z mocą 15 W.

Obraz

Na stronie producenta możemy przeczytać w języku polskim tylko krótki opis działania urządzenia:

*Akumulator MagSafe mocuje się raz-dwa. Kompaktowe rozmiary i poręczna konstrukcja ułatwiają ładowanie w podróży. A dzięki idealnie dopasowanym magnesom mocno przywiera do iPhone’a 12 i iPhone’a 12 Pro, umożliwiając bezprzewodowe uzupełnianie energii w bezpieczny i niezawodny sposób.

W połączeniu z ładowarką o mocy 27 W lub wyższej – taką jak dołączana do MacBooka – akumulator MagSafe dostarcza energię jeszcze szybciej. A gdy potrzeba Ci ładowarki bezprzewodowej, wpinasz tylko przewód Lightning i masz – ładowanie bez gniazdka z mocą nawet 15 W.*

Urządzenie to z pewnością przyda się posiadaczom iPhone'ów serii 12, ze względu na krótki czas pracy tych urządzeń na jednym ładowaniu.

Szkoda tylko, że na ten moment nie wiemy zbyt dużo na temat specyfikacji Apple MagSafe, ponieważ nie sposób ocenić, czy urządzenie wycenione na 499 złotych będzie warte swojej ceny.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)