Mobo Live, e-podróżnik i przecenione Worms 2: Armageddon

Mobo Live, e-podróżnik i przecenione Worms 2: Armageddon28.12.2013 17:21

W ostatnim Weekendowym Zestawie Gier i Aplikacji w tym roku znajdziecie m.in. świetną aplikację do tworzenia własnych tapet, program do planowania podróży międzymiastowych i kultowe Wormsy w mobilnym wydaniu.

Blur - darmowa lub płatna (3,00 zł)
Blur
Blur

Aplikacja do zarządzania tapetami (Zedge)

Bardzo łatwe w użyciu narzędzie, które pomoże nam stworzyć własną tapetę.

Zasada działania programu jest prosta. Z naszej galerii wybieramy dowolne zdjęcie, które Blur następnie rozmyje. Stopień rozmycie można dowolnie konfigurować za pomocą wbudowanego suwaka. Pozwala to w łatwy sposób osiągnąć naprawdę miłe dla oka efekty.

Blur szczególnie przyda nam się w sytuacjach, gdy podoba nam się kolorystyka jakiejś tapety, ale cechuje się ona bardzo słabą jakością lub przez ostre krawędzie wyświetlane na niej elementy są nieczytelne. Wystarczy lekkie rozmycie i pulpit będzie wyglądał o wiele lepiej.

[1/5]
[2/5]
[3/5]
[4/5]
[5/5]

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach: darmowej oraz płatnej. Ta druga pozwala ponadto kontrolować nasycenie poszczególnych kolorów.

Blur App

Zalety:

  • łatwość obsługi
  • pozwala zrobić użytek nawet ze słabej jakości zdjęć

Wady:

  • drobne błędy w działaniu

Wersja darmowa lub płatna (3,00 zł)

Mobo Live - darmowa
Mobo Live
Mobo Live

Launcher (Action Launcher)

Aplikacja ta zadebiutowała w Sklepie Play wiele miesięcy temu jako 91 Launchera, jednak ostatnio twórcy odświeżyli ją tak bardzo, żeby postanowili ją opublikować pod zupełnie nową nazwą.

Z 91 Launchera korzystałem dość długo, bo ceniłem sobie jego funkcjonalność i możliwości personalizacji. Jego następca wyróżnia się przede wszystkim spłaszczonym i minimalistycznym wyglądem. Wcześniejsza wersja co prawda obsługiwała motywy tematyczne, jednak na starcie wyglądała dość cukierkowo, co mogło zniechęcić część użytkowników. Teraz wygląda to zdecydowanie bardziej świeżo.

W programie Mobo Live fajne jest to, że po jego instalacji możemy się pożegnać z kilkoma używanymi wcześniej aplikacjami, gdyż wiele przydatnych narzędzi oferuje on w standardzie, a część z nich została zintegrowana z interfejsem. Znajdziemy więc tutaj m.in. ładną pogodynkę, cały zestaw widgetów, menadżer zadań wbudowany w siatkę aplikacji, program do robienia kopii zapasowych, aplikację do monitorowania zużycia energii czy też funkcjonalny panel z przełącznikami i skrótami do wybranych funkcji, który wysuwamy przeciągając palec po ekranie w dół. Launcher ponadto mierzy czas uruchamiania się systemu i daje nam na tacy wskazówki, które pomogą ten czas skrócić.

Na ekranie głównym pierwszy pulpit został zarezerwowany dla wyszukiwarki, pod którą umieścić można zakładki do najczęściej odwiedzanych stron.

Podobnie jak w przypadku poprzednika, znajdziemy tutaj wbudowany sklep z motywami graficznymi. Co ciekawe, w wygodny sposób można nimi zarządzać także z poziomu peceta za pomocą aplikacji MoboRobo, którą można pobrać z tej strony.

Launcher działa szybko i stabilnie, ale przez dość mocne zapchanie go różnymi funkcjami zdarza mu się zgubić klatkę w czasie wyświetlania animacji. Problem ten w moim przypadku występował jednak sporadycznie i w żaden sposób nie utrudniał pracy z aplikacją.

[1/7]
[2/7]
[3/7]
[4/7]
[5/7]
[6/7]
[7/7]

Zalety:

  • funkcjonalność
  • mnóstwo wbudowanych widgetów i narzędzi do zarządzania smartfonem
  • obsługa motywów graficznych

Wady:

  • sporadycznie zdarza mu się przyciąć podczas wyświetlania animacji
Pogoda Yahoo - darmowa

Prognoza pogody (Pogoda TVN Meteo)

Aplikacja ta znalazła się na wybranej przez Google'a liście 11 najlepiej zaprojektowanych aplikacji na Androida. Nic dziwnego, bo jej interfejs prezentuje się naprawdę zjawiskowo, a wygoda obsługi stoi na najwyższym poziomie.

Zadaniem programu jest oczywiście wyświetlanie prognozy pogody na najbliższe dni dla wybranych lokalizacji. Co ciekawe, tło interfejsu stanowią zdjęcia związane z konkretną miejscowością. Przynajmniej w teorii, bo zauważyłem, że działa to tylko w przypadku większych miast. Jest to dziwne, bo wszystkie fotki są pobierane z serwisu Flickr, gdzie nie brakuje zdjęć mojego miasta. Dla aplikacji są niestety niewidoczne i w takim wypadku wyświetlane są fotki związane z aktualnymi warunkami atmosferycznymi, a te niestety nie prezentują się już tak ładnie.

Aplikacja wyświetla prognozę na aktualny dzień (z podziałem godzinowym) oraz na kolejne 10 dni. Dane na temat aktualnej pogody uwzględniają nie tylko temperaturę, ale i wilgotność powietrza, widoczność, prędkość wiatru, ciśnienie, opady, wschód i zachód słońca itp. Wszystkie informacje wyświetlane są w jednej przewijanej pionowo kolumnie.

Twórcy postanowili wyposażyć swoje dzieło także w funkcję inteligentnej pogody, która pozwala dodać dane na temat lokacji rodziny i znajomych po pobraniu ich z Facebooka.

[1/4]
[2/4]
[3/4]
[4/4]

Jak już wspomniałem, minimalistyczny wygląd programu naprawdę robi wrażenie. Dotyczy to zwłaszcza animacji towarzyszącej przejściom między kolejnymi miejscowościami (o ile podpięliśmy ich kilka).

Yahoo Weather App for Android

Zalety:

  • piękny wygląd
  • stabilność i szybkość działania

Wady:

  • zdjęcia pobierane są wyłącznie w przypadku większych miejscowości
e-podróżnik
e-podróżnik

Aplikacja do planowania podróży (jakdojade.pl)

Z pewnością kojarzycie aplikacje jakdojade.pl czy też Transportoid, które zawierają rozkłady komunikacji miejskiej dla największych miast w Polsce. W Google Play nie brakuje także aplikacji z rozkładami jazdy PKP czy też PKS. Serwis e-podróżnik.pl, który niedawno doczekał się mobilnej aplikacji, łączy w sobie cechy wszystkich tych programów i pozwala na zaplanowanie podróży międzymiastowych z punktu A do punktu B z uwzględnieniem środków komunikacji miejskiej.

Przy pierwszym uruchomieniu programu konieczne jest założenie konta, które na szczęście sprowadza się wyłącznie do podania loginu i hasła, co trwa dosłownie kilka sekund. Twórcy zapowiadają ponadto, że obowiązek ten zostanie zniesiony już na początku przyszłego roku. Teraz wystarczy już tylko wskazać punkt początkowy i interesującą nas lokalizację, by e-podróżnik nas do niej poprowadził.

Warto dodać, że serwis współpracuje z usługami mPay i SkyCash, dzięki czemu w przypadku niektórych przewoźników możliwe jest zakupienie biletów bezpośrednio z poziomu aplikacji.

[1/2]
[2/2]

Zalety:

  • przejrzysty interfejs
  • łączy funkcje kilku konkurencyjnych usług

Wady:

  • baza środków komunikacji miejskiej obejmuje tylko największe miasta
Worms 2: Armageddon
Worms 2: Armageddon

Strategia turowa (Great Big War Game)

Zdaniem Google'a jest to jedna z najlepszych gier na Androida tego roku. Pierwotnie zadebiutowała ona na konsolach , pecetach i platformie iOS w latach 2009-2010, a na androidowy port musieliśmy czekać aż do roku 2013. Na szczęście było warto.

Jest to kultowa już strategia turowa, w której gracze na zmianę kierują poczynaniami rywalizujących ze sobą drużyn złożonych z uzbrojonych robaków. Do dyspozycji mamy cały arsenał broni, a podczas oddawania strzału istotne jest zwracanie uwagi na kierunek i siłę wiatru. Gra została ponadto wzbogacona w tryb multiplayer.

[1/4]
[2/4]
[3/4]
[4/4]

Warto jeszcze zauważyć, że gra jest objęta tymczasową promocją, więc póki co można ją nabyć za niespełna 5 zł.

Worms 2: Armageddon on Android

Zalety:

  • świetny klimat
  • tryb multiplayer

Wady:

  • sterowanie na ekranie smartfona bywa nieprecyzyjne
Sketchpad Escape
Sketchpad Escape

Zręcznościówka (Smash)

Kolejna wariacja na temat gier typu Brick Breaker, w której sterujemy wirtualną paletką a naszym zadaniem jest odbijanie piłki i zbijanie cegiełek.

Gra wyróżnia się zeszytowo-rysunkową oprawą graficzną. Może i ma to swój urok, ale mi niespecjalnie przypadło do gustu. Ponadto na planszach sporadycznie pojawiają się kleksy, które skutecznie maskują klocki, w które musimy trafić. Z jednej strony można to potraktować jako dodatkowe utrudnienie, ale mnie jedynie irytowało, bo wolę, gdy tego typu gry skupione są wyłącznie na aspekcie zręcznościowym.

[1/4]
[2/4]
[3/4]
[4/4]

Na szczęście na to nie można narzekać. Do dyspozycji oddano nam 100 zróżnicowanych plansz, z których większość jest wykonana z pomysłem i wymaga od gracza włożenia nieco wysiłku w zbicie wszystkich cegiełek.

Sketchpad Escape

Zalety:

  • urozmaicone plansze
  • sporo dodatków do zebrania

Wady:

  • specyficzna oprawa graficzna
Sonic The Hedgehog 2
Sonic The Hedgehog 2

Platformówka (Sonic 4)

Tytuł ten swoją premierę na konsoli Sega Mega Drive miał we wczesnych latach 90. Jej mobilny port niewiele różni się od oryginału, więc trzeba się liczyć z obecnością 16-bitowej grafiki. Dla jednych będzie to wada, a dla innych zaleta, dzięki której gra nabiera bardziej oldschoolowego klimatu. Moim zdaniem odpuszczenie sobie grzebania w oprawie audiowizualnej wyszło grze na dobre.

Wcielamy się tutaj oczywiście w prawdopodobnie najpopularniejszego i z całą pewnością najszybszego jeża na świecie, czyli tytułowego Sonica. Rozgrywka polega na przemierzaniu kolejnych plansz najlepiej w jednym kawałku, omijaniu przeszkód i zbieraniu wszelkiego rodzaju znajdziek (które skądinąd bywają sprytnie ukryte).

[1/5]
[2/5]
[3/5]
[4/5]
[5/5]

Sterowanie, jak na ekran dotykowy, jest wygodne i nie sprawia większych problemów. Generalnie granie w ten tytuł to czysta przyjemność.

Sonic The Hedgehog 2, Re-Mastered for Mobile - Official Launch Trailer

Zalety:

  • wciągająca rozgrywka
  • niezbyt wygórowana, jak na SEGĘ, cena

Wady:

  • 16-bitowa grafika nie każdemu przypadnie do gustu
Mountain Climb Race 2
Mountain Climb Race 2

Zręcznościówka (Survival Race)

Drugie wydanie androidowego klona Elastomanii.

Niestety jest to przykład tego, jak nie powinno się robić kontynuacji popularnych tytułów, gdyż mamy tutaj do czynienia z klasycznym dojeniem dobrze wypasionej krowy. Twórcy doskonale zdawali sobie sprawę, że po udanej części pierwszej sporo osób pobierze także dwójkę więc postanowili przeładować ją reklamami do granic możliwości. Wyskakujące ze wszystkich stron banery znajdziemy dosłownie wszędzie i nie ukrywam, że trochę boję się otworzyć lodówkę. Co więcej, reklamy są tak upierdliwe, że reagują na dotyk jeszcze zanim się pojawią. Niejednokrotnie zdarza się, że chcąc kliknąć na przycisk restartu misji nadziejemy się na niewidoczny jeszcze bajer, który przeniesie nas do Sklepu Play. Koszmar.

Samej rozgrywce niczego zarzucić nie można, ale grę mogę polecić wyłącznie osobom o anielskiej cierpliwości.

[1/3]
[2/3]
[3/3]

Zalety:

  • rozgrywka sama w sobie jest przyjemna

Wady

  • tona reklam
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Wybrane dla Ciebie
Szanowna Użytkowniczko! Szanowny Użytkowniku!
×
Aby dalej móc dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

Kliknij "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Wirtualnej Polski (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach marketingowych realizowanych na zlecenie naszych Zaufanych Partnerów. Jeśli nie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych skorzystaj z ustawień w polityce prywatności. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia w polityce prywatności (w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych).

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, oraz pozostałe spółki z grupy Wirtualna Polska, jak również nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, portali i serwisów internetowych udostępnianych przez Wirtualną Polskę, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez Wirtualną Polskę oraz naszych Zaufanych Partnerów.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy je dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne, dopasować ich tematykę do Twoich zainteresowań, tworzyć portale i serwisy internetowe, z których będziesz korzystać z przyjemnością, zapewniać większe bezpieczeństwo usług, udoskonalać nasze usługi i maksymalnie dopasować je do Twoich zainteresowań, pokazywać reklamy dopasowane do Twoich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące celów przetwarzania Twoich danych znajdują się w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa – oczywiście tylko, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych. Możesz wycofać zgodę na przetwarzanie, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy). Podstawą prawną przetwarzania danych w celu pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez Wirtualną Polskę na zlecenie Zaufanych Partnerów i bezpośrednio przez Zaufanych Partnerów będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.