Android 12 dla składanych telefonów. Może zwiastować nadejście Pixel Folda

Android 12 dla składanych telefonów. Może zwiastować nadejście Pixel Folda
Źródło zdjęć: © Twitter
Konrad Siwik

20.09.2021 12:26, aktual.: 20.09.2021 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung z jednej strony może mieć powody do radości. Google ma aktualnie pracować nad aktualizacjami do Androida 12.1, które mają uwzględniać wsparcie dla składanych smartfonów. Z drugiej strony taki ruch ze strony giganta może również oznaczać nadejście Pixel Folda, czyli bezpośredniej konkurencji dla koreańskiego składaka.

Drugi podgląd Androida 12 ujawnił ukryty pasek zadań w launcherze Google Pixel, który ułatwia przełączanie się między aplikacjami na urządzeniach z dużym ekranem, takich jak tablety. Jednak Google nie wprowadził żadnych większych ulepszeń do tej funkcji w kolejnych wydaniach beta. Wygląda na to, że firma zamiast tego pracowała nad nim za kulisami, by przystosować go dla Androida 12.1.

Jak odkrył serwis XDA Developers, Google ulepszył pasek zadań, aby uwzględnić lepsze wsparcie dla składanych urządzeń. Ma to sens, ponieważ po rozłożeniu, urządzenia takie jak Galaxy Z Fold3 w zasadzie stają się tabletem.

Pasek zadań pojawi się w dolnej części ekranu, w miejscu, które wcześniej zajmował pasek nawigacyjny. Będzie on automatycznie się chował, gdy aplikacje przejdą w tryb pełnoekranowy. Pasek może zostać również przypięty za pomocą prostego gestu dotknięcia i przytrzymania. Użytkownik będzie mógł także dodać do niego swoje ulubione aplikacje.

Obraz
© XDA Developers

Pasek może umożliwiać uruchomienie dwóch aplikacji w widoku podzielonego ekranu, po zwyczajnym przeciągnięciu ikony aplikacji na jedną stronę wyświetlacza. Samouczek od Google pokazuje pasek zadań, który jest używany do uruchomienia dwóch okien Chrome obok siebie na składanym urządzeniu.

Google pracuje też nad innymi usprawnieniami dla składanych urządzeń w Androidzie 12.1. Istnieją różne poprawki AOSP, które wskazują na lepszą obsługę animacji rozkładania SystemUI, wsparcie dla czujników kąta zawiasów i wiele więcej. Powyższe aktualizacje mogą wskazywać na to, że Google w najbliższym czasie zaprezentuje swoją składaną odpowiedź na urządzenia Samsunga, którym będzie Google Pixel Fold z Androidem 12.1.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)