Android 4.4 Key Lime Pie już u pierwszego użytkownika

Android 4.4 Key Lime Pie już u pierwszego użytkownika

Android Key Lime Pie
Android Key Lime Pie
Miron Nurski
14.11.2013 08:00, aktualizacja: 14.11.2013 09:00

Nie, w tytule nie ma błędu. Android 4.4 KitKat trafia do pierwszych właścicieli Nexusów, tymczasem jeden z użytkowników - wbrew swojej woli - zmuszony był korzystać z wydania Key Lime Pie.

Nie, w tytule nie ma błędu. Android 4.4 KitKat trafia do pierwszych właścicieli Nexusów, tymczasem jeden z użytkowników - wbrew swojej woli - zmuszony był korzystać z wydania Key Lime Pie.

Na początek krótkie przypomnienie historii najnowszej wersji zielonego systemu. Jak wiemy, nazwy kodowe kolejnych wydań Androida nawiązują do popularnych deserów i nadawane są w kolejności alfabetycznej. Zanim jeszcze na rynku pojawił się Jelly Bean, w sieci zaczęto plotkować, że jego następcą będzie Key Lime Pie. Przez kolejne miesiące doniesienia te były potwierdzane przez liczne przecieki, aż w końcu na majowej konferencji Google I/O 2013 sami przedstawiciele wyszukiwarkowego giganta odpowiedzialni za rozwój Androida używali nazwy Key Lime Pie w odniesieniu do nadchodzącej wersji systemu.

Na początku września nastąpiła jednak nagła zmiana planów. Wówczas firmy Google oraz Nestlé ogłosiły, że Android o oznaczeniu 4.4 będzie nosił nazwę KitKat. Co ciekawe, Key Lime Pie wciąż przewijał się w zrzutach ekranu, które wyciekały do sieci, więc pojawiły się wątpliwości, czy zamieszanie z KitKatem nie jest jedynie zakrojoną na szeroką skalę akcją promocyjną. Ostatecznie jednak do sprzedaży trafił Nexus 5, który rozwiał wszystkie wątpliwości, ponieważ na jego pokładzie bez wątpienia znalazł się Android 4.4 KitKat.

[solr id="komorkomania-pl-199720" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2619,android-4-4-kitkat-dla-nexusa-7-i-nexusa-10-w-wersji-wi-fi-juz-prawie-jest-aktualizacja-dla-pozostalych-urzadzen-wkrotce" _mphoto="fot-cultofandroid-com-19-296367d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4733[/block]

Tymczasem użytkownik forum XDA Developers o nicku Slorks informuje, że spotkała go ostatnio niezbyt miła niespodzianka, kiedy to zorientował się, że zakupiony przez niego Nexus 5 pracuje pod kontrolą... Androida 4.4 Key Lime Pie. System działał ponoć niemiłosiernie wolno i niestabilnie. Co więcej, nie dało się go zaktualizować za pośrednictwem OTA. Pozostali forumowicze szybko doszli do wniosku, że zakupiony przez Slorksa egzemplarz to wczesny prototyp, który nigdy nie powinien trafić do sprzedaży.

Sam Slorks zapewnia, że telefon był nowy i że rozpakował go własnoręcznie, ale nie zdradza, od kogo go kupił. W wątku na XDA Developers wspomina jedynie o e-mailach wysyłanych do sprzedawcy oraz pieniądzach zmarnowanych na telefon i przesyłkę, tymczasem Google nie pobiera dodatkowych opłat za wysłanie produktów zakupionych za pośrednictwem Google Play. Wygląda zatem na to, że smartfon nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji, więc Google w tym wypadku w żaden sposób nie zawinił. Może poza tym, że dopuścił do wycieku prototypowego egzemplarza, który nie powinien trafić w niepowołane ręce.

[solr id="komorkomania-pl-198246" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2694,android-4-4-kitkat-koniec-fragmentacji-marzenia-nawet-nexus-bez-aktualizacji" _mphoto="android-kitkat-198246-26-ba3e895.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4734[/block]

Ostatecznie sprawa zakończyła się happy endem. Magicy z XDA Developers pomogli pechowemu nabywcy Nexusa 5 wgrać oficjalną wersję oprogramowania oraz wydobyć z telefonu wydanie testowe, dzięki czemu mogą zaspokoić swoją geekowską ciekawość. Sam Slorks pozostaje jedyną znaną osobą, która zakupiła smartfona ze słynnym Androidem Key Lime Pie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)