Android 8.0 Oreo - które urządzenia zostaną zaktualizowane? Oficjalna lista

Android 8.0 Oreo - które urządzenia zostaną zaktualizowane? Oficjalna lista

Android 8.0 Oreo - które urządzenia zostaną zaktualizowane? Oficjalna lista
Miron Nurski
21.09.2017 11:02, aktualizacja: 16.11.2017 19:28

Czy twój telefon dostanie aktualizację do Androida 8.0 Oreo? Sprawdź.

W tym wpisie zebrałem wyłącznie informacje bazujące na oficjalnych deklaracjach pochodzących od producentów smartfonów. Nie wszystkie firmy zapowiadają jednak aktualizacje z wyprzedzeniem, więc jeśli twojego telefonu nie ma na liście, jeszcze nic straconego.

Essential

Firma Andy'ego Rubina zapowiedziała, że jej jedyny jak na razie telefon otrzyma Androida Oreo.

ASUS

ASUS potwierdził na konferencji poświęconej modelowi ZenFone 4, że zaktualizuje smartfony zarówno z tegorocznej, jak i ubiegłorocznej serii.

Google

Google tradycyjnie dystrybucję nowej wersji Androida zaczął od swoich urządzeń.

HTC

Amerykański oddział HTC zapowiedział, że Android 8.0 trafi na trzy topowe modele. Na pierwszy ogień ma iść flagowy U11, którego aktualizacja ma ruszyć w czwartym kwartale.

Motorola

Opublikowana przez Motorolę lista pierwotnie nie obejmowała modelu Moto G4 Plus, ale przedstawiciele firmy zapewnili w rozmowie z serwisem Android Police, że ten telefon nieco później także załapie się na Androida 8.0 Oreo. Proces aktualizacyjny dla pierwszych modeli ma wystartować jesienią.

Nokia

Juho Sarvikas‏ - szef produktu w HMD  - zapewnił na Twitterze, że wszystkie smartfony sygnowane logo Nokii otrzymają Androida Oreo.

Sony

Dość pokaźna lista Sony obejmuje większość modeli z 2016 i 2017 roku. Producent nie zdradza jednak, kiedy nowe oprogramowanie wyląduje na pierwszych urządzeniach.

Xiaomi

Mi A1 to pierwszy smartfon Xiaomi stworzony w ścisłej współpracy z Google'em, który działa pod kontrolą "czystego" Androida. Dlatego na razie tylko on ma zapowiedzianego Androida Oreo, ale urządzeń które dostaną kolejną wersję MIUI (zmodyfikowany przez Xiaomi Android) będzie z pewnością dużo więcej.

Android 8.0 Oreo - dla kogo jeszcze aktualizacja?

Jak wspomniałem, ten wpis bazuje wyłącznie na oficjalnych informacjach. Niektórzy producenci - np. Samsung, LG czy Huawei - póki co nie zdradza swoich planów aktualizacyjnych. Można jednak założyć, że większość modeli z roku 2017 i najpopularniejsze z 2016 załapią się na Oreo.

Co kilka dni kolejne firmy odsłaniają karty, więc lista będzie aktualizowana na bieżąco.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)