Android dostał powołanie do koreańskiego wojska

Android żołnierz | telkomsolution.com
Android żołnierz | telkomsolution.com
Adam Bialic

16.07.2012 13:00, aktual.: 16.07.2012 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Południowokoreańskie wojsko stworzyło bojowe oprogramowanie przeznaczone na Androida.

The Korea Times uzyskał informacje od wysoko postawionej osoby z koreańskiego rządu o stworzeniu paczki androidowych aplikacji przeznaczonych do wojskowego użytku. Władze szukały możliwości zastosowania takich technologii już od zeszłego roku i przy pomocy wojskowych specjalistów oraz organizacji zewnętrznych uzyskano efekt w postaci dziewięciu programów pomocnych na placu boju.

Oprogramowanie znajdzie zastosowanie w przesyle informacji audiowizualnych, tekstowych i dokumentów, a także śledzeniu oddziałów przy użyciu GPS. Najciekawsza aplikacja - Battlefield Augmented Reality System (BARS) - umożliwia wyświetlanie map i animacji terenu w rzeczywistości rozszerzonej.

Decyzja o wprowadzeniu do użytku tych rozwiązań zostanie podjęta do końca tego roku, a kością niezgody okazuje się strona hardware'owa całego projektu. Problemem jest sprzęt, z którym oprogramowanie będzie kompatybilne.

Jako platforma deweloperska używany był Samsung Galaxy S. Teraz powstaje pytanie, czy dla żołnierzy kupić następną generację tych smartfonów, czy zaprojektować własne urządzenie. Problem jest o tyle skomplikowany, że planowany czas wykorzystywania sprzętu to 5 do 6 lat.

Trochę mnie dziwi, że w ogóle brana jest pod uwagę seria Galaxy S. Chociaż uważam, że to bardzo dobre smartfony, to jakoś nie widzę ich na poligonie.

Źródło: The Korea Times

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)