Android M na pierwszych wideoprzeglądach

Android M na pierwszych wideoprzeglądach

Android M na pierwszych wideoprzeglądach
Konrad Błaszak
29.05.2015 08:53, aktualizacja: 29.05.2015 11:03

Zaprezentowany wczoraj Android M w formie testowego wydania od razu trafił na pierwsze urządzenia, dzięki czemu możemy zobaczyć możemy zobaczyć interfejs nowego systemu na pierwszych filmach.

Google na wczorajszej konferencji pokazał, czego możemy się spodziewać po Androidzie M oraz Androidzie Wear. Pierwsze urządzenia (Nexusy: 5, 6 oraz 9) już dostały tę wersję systemu, poniżej możemy zobaczyć kilka przykładowych filmów prezentujących wygląd oraz możliwości M-ki.

Na pierwszym z filmów możemy dokładnie zobaczyć, jak wygląda menu, ekran główny oraz animacje w systemie Google. Na początku widać również, że będziemy mogli zmienić jasny motyw kolorystyczny na ciemny lub automatyczny (zapewne zależny od pory dnia).

Rapid Look: Android M Preview (Nexus 5)

Na kolejnym wideo zostało przedstawiono siatkę aplikacji, która jest teraz wertykalnie przewijaną listą oraz odświeżona aplikację Zdjęcia, która dostępna jest już na Androidzie, iOS-ie oraz w wersji przeglądarkowej.

[Android M Nexus 5] new app drawer

Oprócz zwykłych użytkowników sieci, Android M trafił też w ręce pierwszych redakcji, jak chociażby Droid Life. W tym filmie możemy zobaczyć jak sprawuje się pionowe menu, ustawianie głośności dla różnych funkcji oraz tryb "nie przeszkadzać", który wycisza dźwięki. Co ważne, w pierwszej wersji systemu nie możemy wywołać Google Now za pomocą przesunięcia palcem od dolnej krawędzi ekranu w górę. Ciekawe prezentują się także opcje aplikacji, ponieważ możemy w nich sprawdzić chociażby zużycie baterii czy wykorzystany transfer danych.

Android 'M' Developer Preview Tour!

Na prezentacji The Verge możemy przyjrzeć się bliżej uprawieniom aplikacji, czyli elementowi, któremu na konferencji poświęcono dużo czasu. Widać również, że Android Pay jeszcze nie działa.

Hands-on with Android M developer preview

Na powyższych filmach nie została pokazana odświeżona funkcja kopiuj-wklej, ale jeśli ona Was interesuje to możecie zobaczyć ją tutaj:

[Android M Nexus 5] copy paste cut

A jeśli interesuje Was tylko jakiego easter egga ukrył Google w Androidzie M to łapcie ten krótki film.

Android M Easter Egg Preview 2015

Zapewne przez następne miesiące Android M będzie dostawał liczne poprawki i wszystkie funkcje zaczną działać. Na razie można zobaczyć, że jest to ewolucja w stosunku do Lollipopa, a jedynym rewolucyjnym dodatkiem może być tryb drzemki znacznie lepsze zarządzenia energią po wygaszeniu ekranu, co ma nawet dwukrotne wydłużyć czas pracy w trybie czuwania.

Przypomnę jeszcze, że jeśli macie Nexusa 5, 6, 9 lub Player, testową wersję znajdziecie tutaj. Pamiętajcie jednak, że jest to bardzo wczesne wydanie, które - prawdopodobnie - nie nadaje się do codziennego użytku, więc jest tego typu zabawy odradzamy mniej zaawansowanym użytkownikom.

Źródło: YouTube (1, 2, 3, 4, 5), Droid Life, The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)