Android N Developer Preview teraz także dla Xperii Z3

Android N Developer Preview teraz także dla Xperii Z3

Xperia Z3 z Androidem N
Xperia Z3 z Androidem N
Źródło zdjęć: © Sony
Miron Nurski
21.04.2016 15:28, aktualizacja: 21.04.2016 17:34

Dotychczas testowe wersje kolejnych wydań Androida udostępniane były wyłącznie użytkownikom urządzeń z linii Nexus, Android One oraz - od niedawna - Pixel. Co je łączy? Wszystkie zostały stworzone we współpracy z Google'em. Tym razem gigant postanowił jednak zmienić swoją politykę.

Kilkanaście dni temu Mateusz wspominał, że program Android Beta może zostać rozszerzony o urządzenia innych producentów. Nie są to już tylko plotki, lecz fakt. Na pierwszy ogień idzie Sony i Xperia Z3.

Deweloperską wersję Androida N wraz z instrukcją Sony udostępniło na swojej stronie. Oprogramowanie można zainstalować na wariantach D6603 oraz D6653. Pamiętajcie jednak, że mówimy o systemie w wersji rozwojowej, który niekoniecznie nadaje się do codziennego użytku. Nawet jeśli fakt ten Was nie odstrasza, pamiętajcie, że takie zabawy mimo wszystko zarezerwowane są dla zaawansowanych użytkowników.

412160485254038060

Czy jest się z czego cieszyć? Owszem

  • Jeśli masz Xperię Z3, możesz już testować Androida N.
  • Deweloperzy mogą testować własne aplikacje nie tylko na Nexusach, co ułatwi im pracę.
  • Wsparcie Google'a przy tworzeniu wersji Developer Preview na konkretne urządzenia powinno przyspieszyć późniejszy proces aktualizacyjny.

Jedna Xperia Z3 wiosny nie czyni, ale można mieć nadzieję, że program Android Beta zostanie wkrótce rozszerzony o innych producentów.

Przypominam, że Android N wnosi m.in. możliwość współdzielenia ekranu między dwiema aplikacjami, odświeżony panel powiadomień, udoskonalony tryb Doze odpowiedzialny za usypianie pracujących w tle apek oraz software'ową podkładkę pod ekrany rozpoznające siłę nacisku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)