Wpadka Google'a: Android 7.0 Nougat zapowiedziany z iPhone'a

Wpadka Google'a: Android 7.0 Nougat zapowiedziany z iPhone'a

Wpadka Google'a: Android 7.0 Nougat zapowiedziany z iPhone'a
Miron Nurski
01.07.2016 15:41, aktualizacja: 01.07.2016 19:26

Android Androidem, ale pracownicy Google'a mają najwidoczniej własne preferencje związane z mobilnymi systemami.

Wczoraj - jak już zapewne wiecie - Google oficjalnie ujawnił nazwę nowej wersji swojego systemu operacyjnego: Android 7.0 Nougat. Zgodnie z tradycją, pod siedzibą firmy postawiono nową figurę Androida, a wydarzenie to było relacjonowane na oficjalnym profilu Google'a na Snapchacie. Poniżej kilka udostępnionych fotek.

Fotki z odsłonięcia figury Androida Nougat
Fotki z odsłonięcia figury Androida Nougat© Google / Snapchat

Zdjęcia jak zdjęcia, prawda? Zwróćcie jednak uwagę na ostatnią fotkę, a konkretnie na emotkę przykrywającą twarz uwiecznionej na niej kobiety.

Takiej emotki nie ma w Snapchacie na Androida

Uwagę na to zwrócił serwis Android Authority. Sprawdziłem na swoim smartfonie oraz iPadzie i faktycznie - na Androidzie i iOS-ie emotki wyglądają inaczej, więc wspomniany snap ewidentnie został wysłany z iPhone'a.

Snapchat na Androida (po lewej) i iOS (po prawej)
Snapchat na Androida (po lewej) i iOS (po prawej)

Google nigdy specjalnie nie ukrywał, że nie zmusza swoich pracowników do korzystania z Androida. Ba, firmie zdarzało się prezentować nowe usługi na iPadach, choć dostępne są one także na Androidzie.

Takie podejście mnie dziwi. Rozumiem, że Google rozwija cały arsenał aplikacji i usług na konkurencyjne systemy, ale jego portfolio obejmuje też własny system i brandowane przez siebie urządzenia. Nie uważacie, że iPhone'y i iPady przewijają się przez ręce jego pracowników trochę za często? Jak ja - konsument - mam odbierać to, że nie tylko mogą, ale i wolą oni korzystać z iOS-u? Czyżby uważali, że nawet do obsługi konta na Snapchacie Android nie bardzo się nadaje?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)