Android rośnie w siłę - statystyki robią wrażenie

Popularność Androida rośnie lawinowo (fot. Google)
Popularność Androida rośnie lawinowo (fot. Google)
Kamil Homziak

28.02.2012 09:20, aktual.: 28.02.2012 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android od dłuższego czasu jest najpopularniejszym mobilnym OS-em i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić. Z najnowszych statystyk podanych przez Google'a wynika, że jeszcze bardziej wyprzedzi on rywali.

Każdego dnia aktywowanych jest 850 tys. nowych urządzeń z Androidem, czyli 250% więcej niż w zeszłym roku. Obecnie na całym świecie działa już ponad 300 mln produktów z systemem Google'a.

Rekordy bije też dedykowany sklep z aplikacjami - Android Market. Jeszcze rok temu znajdowało się w nim "zaledwie" 150 tys. aplikacji, dziś jest ich trzykrotnie więcej. Liczba pobieranych co miesiąc programów przekroczyła już miliard.

Patrząc na te statystyki, nie można mieć wątpliwości, że dziś to system Google'a wyznacza trendy. Dynamika wzrostu sugeruje, że niełatwo będzie go zatrzymać, bo niedawny lider rankingów - App Store i iOS, rozwija się znacznie wolniej, co wynika z kompatybilności z zaledwie garstką (w dodatku dość drogich) urządzeń.

Android Marketu nie dogoni również Marketplace Microsoftu, w którym na razie znajduje się kilkadziesiąt tysięcy aplikacji. Nowych ciągle przybywa, ale nawet jeśli Lumie sprzedawałyby się lepiej niż iPhone'y, to dogonić Google'a będzie trudno.

Sytuację jego konkurentów pogarsza to, że wydana niedawno wersja 4.0 Ice Cream Sandwich zaczyna być instalowana fabrycznie w nowych smartfonach, a wielu użytkownikom zależało właśnie na zakupie najnowszego i mocno usprawnionego Androida.

Jakie więc statystyki zaprezentuje Google za rok? Powinna pęknąć bariera miliona aktywowanych urządzeń dziennie, a liczba aplikacji zapewne przekroczy 600 tysięcy. Patrząc na najnowsze smartfony zaprezentowane podczas MWC 2012, nie należy się bowiem spodziewać, że Android się znudzi.

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)