Smartfon z Androidem zwolnił? W ten sposób możesz go przyspieszyć

Smartfon z Androidem zwolnił? W ten sposób możesz go przyspieszyć

Smartfon z Androidem zwolnił? W ten sposób możesz go przyspieszyć
Źródło zdjęć: © Adrien / Unsplash
Konrad Siwik
09.09.2021 10:28, aktualizacja: 10.09.2021 11:52

Jeśli twój smartfon z systemem Android zaczął zwalniać, wcale nie musi oznaczać to, że przyszedł czas na wymianę urządzenia. Poniższe rozwiązania mogą pomóc przyspieszyć twój telefon.

Smartfony nie są wieczne, a producenci nieprzypadkowo wypuszczają co roku na rynek nowe modele. Widok nowiutkiego Galaxy może sprawić, że wyciągniemy gotówkę z portfela, jednak zanim dokonamy zakupu, warto się upewnić, czy nie damy rady odświeżyć naszego starego urządzenia. Jest na to kilka sposobów:

  • Zaktualizuj oprogramowanie w telefonie z systemem Android – aktualizacje często przynoszą ulepszenia wydajności i bezpieczeństwa, a także poprawki błędów. Wszystkie te rzeczy są ważne i mogą przyspieszyć działanie twojego smartfona. Przejdź do Ustawienia Aktualizacja systemu, a następnie dotknij pobierz i zainstaluj.
  • Zaktualizuj opóźnione aplikacje, aby wyeliminować potencjalne spowolnienie – może okazać się, że doświadczasz spowolnień w aplikacjach, z których korzystasz najczęściej. W takim przypadku otwórz Sklep Play i w pierwszej kolejności zaktualizuj te aplikacje, z których korzystasz.
  • Wyłącz animacje – szczególnie stary telefon może nie być w stanie płynnie obsługiwać animacji Androida. Ich wyłączenie może poprawić jego wydajność. Aby to zrobić, musisz najpierw włączyć tryb dewelopera: Przejdź do Ustawienia O telefonie i przewiń do dołu. Stuknij Numer wersji siedem razy – to włączy tryb deweloperski. Wróć do Ustawienia i wybierz Opcje programisty i przewiń w dół do sekcji Rysowanie. Stuknij Skala animacji okna i wybierz opcję Animacja wyłączona. Następnie wybierz tę samą opcję w sekcji Skala animacji przejścia i Skala długości animacji.ilink image40074/ilink
  • Ogranicz aplikacje działające w tle – większość telefonów z Androidem pozwala na zamrażanie aplikacji, które działają w tle, więc nie mają wpływu na wydajność telefonu. Przejdź do Ustawienia System Opcje programisty i przewiń do sekcji Aplikacje. Wybierz Limit procesu w tle i wybierz opcję, która najbardziej ci odpowiada. Możesz zatrzymać działanie dowolnej aplikacji w tle lub zezwolić na działanie od jednej do czterech aplikacji, gdy nie używasz ich aktywnie.
  • Zwolnij miejsce w pamięci masowej – czasami zbyt wiele aplikacji i zbyt wiele zapisanych danych może również spowolnić działanie telefonu. Jeśli Twój telefon działa z opóźnieniem, sprawdź bibliotekę aplikacji i usuń te, których już nie używasz. Łatwym sposobem na namierzenie nieużywanych aplikacji jest przejście do Ustawienia Pamięć masowa Zarządzaj pamięcią masową. Spowoduje to przekierowanie do aplikacji Pliki Google, gdzie zobaczysz kartę z etykietą Usuń nieużywane aplikacje. Wybierz aplikacje, których chcesz się pozbyć, a następnie dotknij Odinstaluj.
  • Przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia – jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Wcześniej warto utworzyć kopię zapasową Androida, aby uniknąć utraty danych. Następnie przejdź do Ustawienia System Opcje zaawansowane Wymaż wszystkie dane i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)