Aplikacja Dnia: Iron Man 3

Aplikacja Dnia: Iron Man 3

Aplikacja Dnia: Iron Man 3
Zbyszek Kowal
26.04.2013 06:00, aktualizacja: 26.04.2013 08:00

Wczoraj na rynku pojawiła się nowa gra Gameloftu – Iron Man3. Z jednej strony jest to produkt reklamujący nadchodzący film, z drugiej - idealny mariaż dwóch najpopularniejszych trendów w App Store oraz Google Play. Ktoś ma ochotę zostać Tonym Starkiem?

Wczoraj na rynku pojawiła się nowa gra Gameloftu – Iron Man3. Z jednej strony jest to produkt reklamujący nadchodzący film, z drugiej - idealny mariaż dwóch najpopularniejszych trendów w App Store oraz Google Play. Ktoś ma ochotę zostać Tonym Starkiem?

Wspomniane dwa trendy to mikrotransakcje oraz gatunek gier endless runner. Dokładnie tak! Nowy Iron Man3 nie jest trójwymiarową grą akcji, tylko prostą gierką, w której trzeba zdobywać metr za metrem. Dostępny jest sklepik zachęcający do wydawania realnych pieniędzy. Zacznijmy jednak od fabuły.

Obraz

Po wydarzeniach z trzeciej części Iron Mana Tony zostaje strażnikiem pokoju. Widmo kolejnych zagrożeń wciąż krąży nad światem, a Iron Man jest jedyną osobą, która może im zapobiec. Przygotujcie się zatem na intensywną akcję i imponujące bitwy w tej niekończącej się grze 3D.

Rozgrywka nie różni się zbytnio od innych gier tego typu. Przesuwając palcem po ekranie, omija się przeszkody pojawiające się na drodze Iron Mana. Co jakiś czas podróż przerywają walki z nadlatującymi robotami lub bossami. Podczas lotu trzeba się także zmierzyć z 4 czarnymi charakterami z komiksów o Iron Manie: Szkarłatnym Dynamo, Ezekielem Stanem, Żywym Laserem oraz potężnym Modokiem.

Obraz

Twórcy urozmaicili zabawę, dodając system misji, które można wykonać dla dodatkowej nagrody. Zazwyczaj jest to walka z wymienionymi już przeciwnikami lub przelecenie wymaganej liczby metrów. Niektóre z zadań można dostać tylko raz dziennie.

[solr id="komorkomania-pl-154347" _url="http://komorkomania.pl/4041,aplikacja-dnia-mahjong-elements-hd" _mphoto="mahjong1-154347-224x168-36f1338f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3786[/block]

Zebrane podczas lotu monety można wydać w laboratorium badawczym Starka. Przy odrobinie samozaparcia da się udoskonalić nawet 18 różnych kostiumów z filmów o przygodach Iron Mana. Znalazło się zatem miejsce dla Mark II lub Srebrnego Centuriona.

Obraz

Oprawa audiowizualna stoi na bardzo wysokim poziomie. W szczególności na tabletach wyposażonych w wyświetlacz Retina można podziwiać kunszt grafików. Wysokiej jakości animacje oraz ładne lokacje powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym graczom.

Jedynym minusem jest nacisk na mikrotransakcje. Każda rozbudowa kostiumu, zakup specjalnej mocy lub wskrzeszenie na planszy kosztuje sporo niebieskich kryształów. Te zarabia się, awansując na kolejne poziomy doświadczenia. Problem w tym, że dostaje się ich kilka. Po kilkunastu minutach grania początkowy zapas się kończy i pojawia się dylemat: czekać kilkadziesiąt minut na upgrade czy kupić nową porcję kryształów za dolara lub kilka.

Iron Man 3 - The Official Game - Launch Trailer

[solr id="komorkomania-pl-155356" _url="http://komorkomania.pl/3963,app-store-inspekcja-nowy-dungeon-hunter-polskie-produkcje-oraz-aplikacje-uzytkowe" _mphoto="app-store-inspektor-logo-4457861.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3787[/block]

Nie powinno to jednak zniechęcić Was do spróbowania swoich sił. Gra Gameloftu jest bowiem dostępna za darmo w App Store oraz Google Play i warto dać jej szansę. Nawet jeżeli nie zagości w pamięci Waszych urządzeń na dłużej, powinniście zerknąć na przepiękną oprawę graficzną nowego Iron Mana.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)