Apple AirTags coraz bliżej? Aplikacja Lokalizator z rozszerzonymi możliwościami

Apple AirTags coraz bliżej? Aplikacja Lokalizator z rozszerzonymi możliwościami
Źródło zdjęć: © MacRumours
Patryk Korzeniecki

23.06.2020 16:01, aktual.: 23.06.2020 18:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple może przygotowywać się do wypuszczenia własnych lokalizatorów Bluetooth na rynek. Wygląda na to, że marka chce zwiększyć zasięg i skuteczność odnajdywania gadżetów poza domem. Mają w tym pomóc firmy trzecie.

Kojarzycie lokalizatory GPS? Przywiązane do plecaka lub walizki zapobiegają ich zgubieniu. Chodzą plotki, że Apple pracuje nad podobnym urządzeniem o nazwie AirTags. Mogą je potwierdzać informacje na stronie Apple'a dla deweloperów.

Lokalizator pozwoli odnaleźć dowolne urządzenie - także po Bluetooth

Apple ma już obecnie usługę lokalizacyjną - Lokalizator. Jest skupiona wokół znajdowania iPhone'a, MacBooka czy Apple Watcha. Wykorzystuje sygnał GPS, technologię Bluetooth lub połączenie z internetem w celu odnalezienia urządzenia i wskazania go na mapie.

Apple planuje jednak zwiększenie zasięgu tego narzędzia. Wygląda na to, że firma otworzy się na firmy trzecie i umożliwi im podłączenie się do sieci urządzeń z jabłkiem w logo, które są wykorzystywane przy korzystaniu z usługi Lokalizator. Firma obiecuje ponadto zaawansowane szyfrowanie end-to-end i przyłożenie się do kwestii ochrony prywatności.

Obraz

Można po tym sądzić, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek własnych lokalizatorów o nazwie AirTag. Otworzenie się na inne firmy pozwoliłoby na ulepszenie skuteczności znajdowania poprzez zwiększenie liczby urządzeń wchodzących w skład sieci.

Obraz
© MacRumours

Lokalizatory AirTag według przecieków mają wykorzystywać Bluetooth. Bardzo możliwe, że będą się wspomagały czipem U1 z iPhoneów 11 i 11 Pro służącym do komunikacji bliskiego zasięgu dla jeszcze większej dokładności.

Położenie AirTaga najprawdopodobniej będzie można śledzić na mapie - podobnie jak w innych urządzeniach tego typu. Znalezienie gadżetu mają ułatwiać dźwięki w aplikacji Lokalizator zmieniające się w zależności od odległości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)