Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen"

Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen"
10.11.2017 11:46
Hologram z filmu "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja"
Hologram z filmu "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja"

Apple zaktualizował swój smartfonowy edytor wideo Clips. Nowa wersja aplikacji w szczególności ukontentuje fanów "Gwiezdnych wojen". A przynajmniej tych, którzy używają iPhone'a X...

Sceny, czyli aparat TrueDepth zamiast green screena

Nowa funkcja - Sceny - wykorzystuje wbudowany w iPhone'a X aparat TrueDepth. Podczas nagrywania filmu z użyciem przedniej kamerki, oprogramowanie w czasie rzeczywistym odseparowuje nagrywaną postać od reszty obrazu, podmienia tło i nakłada różne efekty.

412174763805639590

Tła w teorii są 360-stopniowe, więc powinny reagować na obracanie telefonu. W teorii, bo u mnie ta funkcja z jakiegoś powodu nie działa. Bałem się, że to problem z żyroskopem, ale ten w innych aplikacjach działa poprawnie.

Najciekawsze są Sceny z "Gwiezdnych wojen"

Do wyboru jest 12 Scen pozwalających "przenieść się" do metropolii, przestrzeni kosmicznej czy różnych krain. Dla mnie numer 1 to hologram na pokładzie Sokoła Milenium (po którym mógłbym się rozejrzeć, gdyby funkcja ta działała prawidłowo).

Oprogramowanie nie usuwa tła z chirurgiczną precyzją, ale efekty są na tyle przemyślane, że w sprytny sposób maskują wszelkie niedoskonałości. Przykładowo w przypadku hologramów imitowane są znane z filmu zakłócenia.

Clips powoli staje się potężnym narzędziem dla internetowych twórców wideo

Takie efekty pozwalają w łatwy sposób urozmaicić filmy udostępniane na YouTubie czy Instagramie. Oczyma wyobraźni widzę już recenzje "Ostatniego Jedi" nagrane z użyciem efektu hologramu.

Aplikacja ma inne ciekawe funkcje - można np. dodawać różne naklejki czy animowane napisy. Program potrafi nawet w locie zamieniać mowę na tekst. Tak, działa w języku polskim.

Choć Face ID mnie nie przekonuje, inne zastosowania wykrywającego głębię aparatu TrueDepth robią wrażenie. Potencjał jest, więc nie mogę się doczekać kolejnych aplikacji wykorzystujących jego możliwości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)