Apple, Huawei i Xiaomi odwołują premiery i... promocje. Tak, przez koronawirusa

Apple, Huawei i Xiaomi odwołują premiery i... promocje. Tak, przez koronawirusa
Miron Nurski

11.03.2020 12:39, aktual.: 11.03.2020 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Epidemia koronawirusa ma ogromny wpływ na branżę telekomunikacyjną. Kolejne wydarzenia są anulowane.

Z powodu obaw przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa odwołano już takie imprezy jak lutowe MWC 2020 czy Google I/O 2020. Na tym nie koniec.

Marcowy pokaz iPhone'a 9 niemal na pewno się nie odbędzie

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że na koniec marca Apple zaplanował konferencję, podczas której światło dzienne miał ujrzeć długo oczekiwany iPhone 9. Raczej nic z tego.

Kalifornijskie hrabstwo Santa Clara, w którym swoją siedzibę ma Apple, wydało tymczasowy zakaz organizowania imprez masowych dla przynajmniej 1000 osób. Wstępnie ma on obowiązywać od 11 do 31 marca.

Apple w teorii może ominąć zakaz zapraszając mniej niż 1000 osób, organizując wydarzenie na początku kwietnia (o ile zakaz nie zostanie przedłużony) lub przenosząc imprezę do innego hrabstwa. Jakiekolwiek działanie byłoby jednak raczej wizerunkowym strzałem w stopę, dlatego pokaz niemal na pewno się nie odbędzie.

iPhone 9 - wizualizacja bazująca na schematach przemysłowych
iPhone 9 - wizualizacja bazująca na schematach przemysłowych© twitter.com/OnLeaks / iGeeksBlog.com

Czy jest to równoznaczne z anulowaniem premiery samej w sobie? Apple może po prostu opublikować materiały promocyjne i od razu wprowadzić iPhone'a 9 oraz nowego iPada Pro do sprzedaży. Według niektórych źródeł rynkowy debiut nowych produktów może jednak zostać przesunięty nawet o kilka miesięcy z uwagi na problemy produkcyjne (także spowodowane epidemią koronawirusa).

W świetle ostatnich wydarzeń, pod znakiem zapytania stoi także WWDC 2020, podczas którego Apple miał pokazać światu m.in. system iOS 14.

Prezentacja prasowa Huaweia P40 anulowana

26 marca w Paryżu miała się odbyć prasowa premiera flagowych modeli z linii P40. Miała, ale się nie odbędzie, bo Huawei postanowił anulować wydarzenie.

Obraz

Pokaz nowych smartfonów będzie można jednak obejrzeć online. Data 26 marca pozostaje niezmieniona.

Tymczasem polski oddział Xiaomi rezygnuje z promocji z okazji otwarcia nowego salonu

Na 14 marca zaplanowano otwarcie salonu Mi Store Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Pierwotny plan zakładał obniżenie z tej okazji cen 500 produktów, co zapewne przyciągnęłoby tłumy.

Xiaomi poinformowało nas jednak, że "sklep zostanie otwarty w dniu 14.03.2020 r. zgodnie z planem, ale bez promocji oraz akcji specjalnych na miejscu". Wszystko oczywiście przez koronawirusowe zagrożenie.

Oczywiście działania wspomnianych producentów są w pełni zrozumiałe, bo ciężko o lepsze warunki do rozprzestrzeniania się wirusa niż tłum ludzi "macających" telefony na wystawie. Możemy być więc pewni, że tego typu wieści będzie przybywać, a w branży telekomunikacyjnej rok 2020 zostanie zapamiętany jako ten bez premier.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)